Jump to content



Recommended Posts

Tελικα indexing τι σημαινει?

Παρατηρησα οτι στο control panel των 7 υπαρχει ο "δεικτης εμπειριας" που καθοριζεται απ το χαμηλοτερο βαθμο... ο βαθμος αυτος σε μενα εινσαι 5,9 και αντιστοιχει βεβαια στον ssd δισκο μου. Καλα ειναι? Εσεις πόσο εχετε?

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Indexing_Service

Αν το εχεις ανοιχτο, κλεισε το. Οπως επισης και το defrag.

80αρη Χ25-Μ εχεις? Αν ναι, τοτε επρεπε να βγαζεις περιπου 7.5-7.7 στον δισκο...

Link to comment
Share on other sites

7.8 σε Win7 x64 ο 160αρης intel G2.

τον ιδιο δισκο εχουμε σε ιδια win... γιατι εσυ εχεις 7.8 κι εγω 5.9 ???

μηπως γιατι δεν εχω firmware? μπορεις να μου πεις ποιο να βαλω?

Aπ οτι καταλαβα, αυτο το index δεν αφορα τα 7?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω 6.3 να μην πάω σε SSD?

Μπορεις να πας σε καποιον που εχει SSD να δεις απο κοντα τι παιζει??

Αν ειναι δυνατον δλδ να συμβουλευόμαστε το M$ Bench για να κανουμε αναβαθμιση...:p

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι πιο συγκεκριμένος γιατί μπορεί να παρεξηγηθείς:p

Καλο το humor, μπορεις ομως και να βοηθησεις λιγο να μην σερνομαι?... ειναι δυνατον να παιρνω εγω 5.9 και ο φιλος 7.8 με τον ιδιο δισκο ?!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας σε καποιον που εχει SSD να δεις απο κοντα τι παιζει??

Αν ειναι δυνατον δλδ να συμβουλευόμαστε το M$ Bench για να κανουμε αναβαθμιση...:p

GeorgeVasil αυτό εννοούσα. Το θεωρώ ανόητο να βασιζόμαστε σε αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι ευχαριστω, θελω να βαλω αυτο το g9 που εχει ο φιλος. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις απο που να το κατεβασω και με ποιον τροπο το βαζω?

έχουν καταστραφεί πολλά παιδιά εδώ από το προηγούμενο firmwire κ γι αυτό η intel τ απέσυρε με σκοπό ν βγάλει στο τέλος αυτού του μήνα νέο..οπότε ηρέμησε λίγο δεν ήρθε κ το τέλος του κόσμου για λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω τι κανω, αναζητηση δεν κανω?

Ειμαι πολυ κουλ, αν και απογοητευμενος γιατι δεν λαμβανω απαντησεις...

Tα λεφτα μας πισω.

Κατα 99% εχεις το τελευταίο Stable Firmware.

Για ποιον λογο θες να κανεις Update δεν μας ειπες.

Link to comment
Share on other sites

satanic εδώ δεν είναι το help desk της intel αν ξέρεις αγγλικά πάρε κ κάνε τ παράπονά σου στην εταιρεία που κατασκεύασε τ προϊών..απαντήσεις λαμβάνεις κ πολύ ξεκάθαρες αν τώρα δεν θέλεις να τις κατανοήσεις πρόβλημά σου. λυπάμαι.

Για ποιον λογο θες να κανεις Update δεν μας ειπες.

γιατί στο bench των windows βγάζει 5.9..

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, αν μιλούσαμε για σκληρούς δίσκους θα σου έλεγα κάνε το..είναι απλά τεράστια η διαφορά όταν 2 μηχανικοί δίσκοι είναι raid 0 και αυτό φαίνεται παντού..στους ssd όμως οι τιμές γίνονται τόσο μεγάλες που δεν έχει ποια κανένα νόημα..

θα σου πρότεινα να πάρεις έναν ssd και έναν μεγάλο μηχανικό για αποθήκευση..έτσι θα μπορείς να μεταπηδήσεις στην επόμενη γενιά πολύ πιο εύκολα..κ δεν θα σου μείνουν και 2 δίσκοι.

κι εγω εχω 2χ80, αλλα δεν καταλαβα...δηλ. περα απο το τριμ και τα νουμερα στα μετροπρογραμματα, δεν ειναι και πρακτικα πιο γρηγοροι σε boot times, loading times, φορτωμα προγραμματων και παιχνιδιων καθως και σε μεταφορες-εγγραφες αρχειων γενικοτερα, απ οτι ενας 80αρης ή ενας 160αρης? Το raid 0 δεν προσφερει τιποτα στους SSD?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.