Jump to content



αγορα coolermaster s


speedman_26

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply
αυτη λεω οχι την u12p

NOCTUA NH-C12P

59.26 €

ειναι κανουργιο μοντελο

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2280

http://www.legitreviews.com/article/880/11/

ειναι πιο καλη απο την u12p? η SCYTHE SCMG-2000 MUGEN 2 μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

παντος εχω μπερδευτη στην επιλογη παιδια. μου αρεσει πολυ το cosmos s αλλα κολαω στο οτι δεν μπορω να βαλω ψυκτρα καλη. απο την αλλη το haf 932 τα κανει ολα καλα αλλα μου το χαλαει στην εμφανιση και στα φιλτρα. δεν ξερω τη να διαλεξω. παιδια οποιος εβγαλε το πλαινο ανεμιστηρα και εβαλε καλη ψυκτρα ειχε διαφορα στην ψηξη?

εχω διαβαση πως ο πλαινος ψυχη την καρτα γραφικον.

Link to comment
Share on other sites

παντος εχω μπερδευτη στην επιλογη παιδια. μου αρεσει πολυ το cosmos s αλλα κολαω στο οτι δεν μπορω να βαλω ψυκτρα καλη. απο την αλλη το haf 932 τα κανει ολα καλα αλλα μου το χαλαει στην εμφανιση και στα φιλτρα. δεν ξερω τη να διαλεξω. παιδια οποιος εβγαλε το πλαινο ανεμιστηρα και εβαλε καλη ψυκτρα ειχε διαφορα στην ψηξη?

εχω διαβαση πως ο πλαινος ψυχη την καρτα γραφικον.

οπως σου ξαναειπα διαφορα στο θορυβο και στη σκονη τωρα για 2 βαθμους κατω δεν νομιζω οτι αξιζει να το ψαχνεις αλλο.

Link to comment
Share on other sites

NOCTUA NH-U12P SE 1366

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=6

βγαζεις και τον πλαινο στο κουτι και εισαι αρχοντας και αθορυβη η noctua.

ακομα δεν το εχω παρει το κουτι απλως το ψαχνω γιατι ειναι 200 ευρω αυτα. αν βγαλω το πλαινο μπορω να βαλω και την ultra120? που μπορω να αγορασω το επισημο plexi του cosmos s? επισης χωρις το πλαινο θα ανεβη η θερμοκρασια του κουτιου?

Link to comment
Share on other sites

το ATCS 840 τι λεει ειναι πιο καλο απο τα αλλα 2? το ειδα στο σαιτ τις εταιριας και διχνει δυνατο!

καλό, χωράει τα πάντα, tooless, αλλα όχι όσο ντιζαινατο ειναι το S :)

παιδια η zalman 9700nt μπαινει στο comso s ειναι καλη απο θεμα ψυξης?

καλή αλλα ακούγεται ελαφρώς.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ρυθμισεις στροφες σχεδον ολες ακουγονται λιγο με σοβαρο ανεμιστηρα παντα

Eννοείται, αλλα πιστεύω η 9700 εχει (στις 1100 στροφες - ΑUTO ρύθμιση από ΒΙOS) επιπλέον θόρυβο λόγω της

κατασκευής των fins που πλαισιώνουν τον ανεμιστήρα.

στις άλλες μπορείς να βάλεις 1 ήσυχο 12αρη ανεμιστήρα ενώ ο δικός της είναι built in.

Link to comment
Share on other sites

η extreme δεν μπαίνει σε οριζόντια θέση (να φυσάει προς τα πάνω δηλαδή)

σε σχέση με το πάτωμα του κουτιου?

κι αν μπαινει αποφεύγεται το πρόβλημα με τον πλαϊνό??

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται, αλλα πιστεύω η 9700 εχει (στις 1100 στροφες - ΑUTO ρύθμιση από ΒΙOS) επιπλέον θόρυβο λόγω της

κατασκευής των fins που πλαισιώνουν τον ανεμιστήρα.

στις άλλες μπορείς να βάλεις 1 ήσυχο 12αρη ανεμιστήρα ενώ ο δικός της είναι built in.

noctua πιστευω οτι αξιζει τα 20ε στο τερμα και ελαχιστο θορυβο και καλο air flow

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα λυση λεγεται Enzotech ultra-x και στο ιντερνετ βλεπω οτι ειναι καλυτερη απο την ultra 120. θελω την γνωμη σας? τωρα ομως βλεπω οτι δεν εχει bracket για τους i7 το plaisio. οποτε ατυχια. μαλον η zalman 9700nt η noctua

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.