Jump to content



LG και E-shop


Mrmclaren

Recommended Posts

Εχω αυτη την οθoνη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169500 την οποια ειχα αγορασει απο το eshop. Εχει ακριβως ενα καμενο Pixel το οποιο δεν με πολυενοχλει. τον τελευταιο καιρο (εδω και 6 μηνες που την εχω αγορασει εχει καει το λαμπακι του on -off κατω δεξια.Η οθονη ανοιγει και κλεινει χωρις κανενα προβλημα . 2 ερωτησεις εχω

1) Εχω χασει την αποδειξη. Εχει χαθει η εγγυηση???

2) Με τα προβληματα που σας ειπα. οχι και τοσο σπουδαια αλλα με ενοχλουν για 6 μηνων οθονη μπορω να την αλλαξω βαση εγγυησης??? η δεν δικαιουμαι αλλαγη. Επαναλαμβανω η οθονη παιζει χωρις κανενα προβλημα απλα εχει αυτα τα 2 μικρα προβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη την οθoνη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169500 την οποια ειχα αγορασει απο το eshop. Εχει ακριβως ενα καμενο Pixel το οποιο δεν με πολυενοχλει. τον τελευταιο καιρο (εδω και 6 μηνες που την εχω αγορασει εχει καει το λαμπακι του on -off κατω δεξια.Η οθονη ανοιγει και κλεινει χωρις κανενα προβλημα . 2 ερωτησεις εχω

1) Εχω χασει την αποδειξη. Εχει χαθει η εγγυηση???

2) Με τα προβληματα που σας ειπα. οχι και τοσο σπουδαια αλλα με ενοχλουν για 6 μηνων οθονη μπορω να την αλλαξω βαση εγγυησης??? η δεν δικαιουμαι αλλαγη. Επαναλαμβανω η οθονη παιζει χωρις κανενα προβλημα απλα εχει αυτα τα 2 μικρα προβληματακια.

να πας στο πλησιέστερο eshop και με το όνομα αγοράς της οθόνης να ζητήσεις αντίγραφο της απόδειξης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω μια ερωτηση...ειχα μια LG και μου ειχε καει ενα Pixel και μου την αλλαξαν αλλα δεν μου εδωσαν καινουριο παραστατικο η αποδειξη και μου ειχαν φερει ενα μοντελο καλυτερο.τςρα που μου ξανακαηκε ενα pixel τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβασα καταλαβα οτι παω eshop παιρνω αποδειξη παω Παιρνω τηλ lg και μου φαιρνουν μια οθονη σπιτι και παιρνουν την παλια. Ολα καλα...... εχω μια αμφιβολια για το αν θα ερθει σπιτι η οθονη και δεν θα τρεχω πουθενα. Αυριο παω να παρω αποδειξη και σας ενημερωνω. Ευχαριστω πολυ ολους

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβασα καταλαβα οτι παω eshop περνω αποδειξη παω Περνω τηλ lg και μου φαιρνουν μια οθονη σπιτι και παιρνουν την παλια. Ολα καλα...... εχω μια αμφιβολια για το αν θα ερθει σπιτι η οθονη και δεν θα τρεχω πουθενα. Αυριο παω να παρω αποδειξη και σας ενιμερωνω. Ευχαριστω πολυ ολους

Αυτο εξαρταται καθαρα απο την πολιτικη της LG. Απ'οσο ξερω απο εμπειρια με τηλεοραση, ερχονται σπιτι και δεν τρεχεις εσυ πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω μια ερωτηση...ειχα μια LG και μου ειχε καει ενα Pixel και μου την αλλαξαν αλλα δεν μου εδωσαν καινουριο παραστατικο η αποδειξη και μου ειχαν φερει ενα μοντελο καλυτερο.τςρα που μου ξανακαηκε ενα pixel τι μπορω να κανω?

κοίταξε στο κουτί,πρέπει να έχει ένα συνοδευτικό μεταφοράς μέσα σε διαφανές φάκελο πάνω στο κουτί από το service .

Link to comment
Share on other sites

jimakoZzz έπρεπε να σου έδιναν και ένα χαρτί με τα στοιχεία της καινούργιας οθόνης, ένα δελτίο αποστολής. Αν δεν σου έδωσαν επικοινώνησε με την εταιρία που στην έφερε και ζήτα το δελτίο γιατί δεν θα έχεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

το eshop μπορει να μην εχει να κανει με την αλλαγη της οθονης αλλα η lg δεν εχει λογικα αντιγραφο μιας και στην συγκεκριμενη περιπτωση εχει να κανει με το eshop και οχι με σενα(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω)...για μενα πηγαινε eshop παρε αποδειξη και παρε τηλ στην lg...εγω το ειχα κανει πιο παλια αλλα δεν μου ελειπε η αποδειξη

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατί άσχετο/σχετικό : Αν δεν επρόκειτο για μια οθόνη LG αλλά για μια κάρτα γραφικών ATI 3870Χ2 ή μια 9800GX2, θα "έβρισκε" το eshop αντίγραφό της ? :p

Στο eshop πατρας δεν μου ζητανε καν αποδειξη βασικα, με τον σειριακό αριθμό το βρισκουν κατευθειαν το προιον(αυτο εγινε την τελευταια φορα με εναν raptor).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.