Jump to content



Τα φώτα σας περι ασυρματου ρουτερ


tolis9

Recommended Posts

Λοιπον ειχα μια συνδεση conn-x στα 2 mbps.....με το ασυρματο ρουτερ TD-LINK W8901G.....μεχρι εκεινη τη στιγμη ολα πηγεναν περιφημα.....Αποφασισα λοιπον να αναβαθμισω τη συνδεση μου και να την κανω 24(συμφωνα με υπολογισμους line attenuation ελεγα οτι θα ειμαι γυρω στα 22(αρκετα ικανοποιητικο)).....ενεργοποιηθηκε η γραμμη μετα την αναβαθμιση και εδω ξεκινανε τα προβληματα

με το υπαρχον TD-LINK W8901G συγχρονιζει το ρουτερ στα 19000 download και 860 upload περιπου ομως μεγιστη ταχυτητα ειναι τα 1.2 και 0.8 Μbps αντιστοιχα..........μετα απο δοκιμη ομως με u.s robotics 9107 συγχρονιζε ελαφρως καλυτερα στα 19500 download και 1003 upload αλλα......οι ταχυτητες ηταν πραγματικες.....οσο συγχρονιζε τοσο κατεβαζε και ανεβαζε κιολας...........

Ετσι λοιπον αποφασισα να προχωρησω στην αγορα ενος u.s robotics οχι ενσυρματου οπως αυτο που δοκιμασα αλλα καποιου ασυρματου

Γλυκοκοιταζω αυτο εδω...

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=55839

τι λετε??

καθε βοηθεια δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι θεμα ρυθμισεων γνωριζουμε που μπορω να βρω τις σωστες ρυθμισεις που πρεπει να κανω???γτ παιρνω στον οτε και μου λενε οτι οι μονες ρυθμισεις που θα πρεπε να κανω ειναι να βαλω το username και το password...αν ειναι δυνατον δλδ

Link to comment
Share on other sites

firmware εχει το πιο προσφατο....

και οσον αφορα το qos ειναι απενεργοποιημενο......καποια αλλη βοηθεια????

εχω ψαχτει δοκιμαστικα να αλλαζω διαφορες επιλογες αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα......καποια αλλη βοηθεια υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.