Jump to content



προβλημα με chris tv


Constandinos

Recommended Posts

παιδια, έχω το chris tv 5.15, και το πρόβλημα που έχω ειναι οτι κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα μου κάνει mute την κάρτα ήχου μου..η λύση είναι να την ενεργοποιώ κάθε φορά χειροκίνητα, αλλά καταντάει σπαστικό..καμιά πρόταση??

η κάρτα ήχου ειναι η ενσωματωμένη soundmax sto mοtherboard asus P4P8X, με τους τελευταίους drivers περασμένους, κ λειτουργικό τα XPsp2

thanks

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα, αλλά τπτ...νομίζω οτι το θέμα δεν ειναι στο πρόγραμμα, αλλα στις ρυθμίσεις που κανεις για τον ηχο, γι αυτο κάνει σίγαση την καρτα ηχου, δοκίμασα διαφορες ρυθμίσεις, αλλα τπτ..

καποιος που το χρησιμοποιεί είχε αντίστοιχα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις κάποιο άλλο πρόγραμμα;

DScaler; Δες εάν σου κάνει και εκεί τα ίδια.

Υ.Γ. Νομίζω πως το DScaler δεν δουλεύει για τα ψηφιακά κανάλια, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το DScaler, ωραιο πρόγραμμα αλλα δεν υποστηριζει το τηλεκοντρολ της asus :(

τωρα τι να πω, 8α το ψαξω πιο πολυ με το dscaler, αλλα με το christv δεν βλεπω να βγαζω άκρη.. ευχαριστω για τις απαντήσεις παιδια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.