Jump to content



Ο φασισμός των φορουμ!!!


Vamire

Recommended Posts

Τι εχετε να πειτε για το παρα πανω??

Εχετε νιωσει ποτε σε διαφορα φορουμς να σας κλεινουν το στομα??

Να αφερουν βιντεο σας?

Να σας βγαζουν της υπογραφες σας?

Να σας την πουν και αμα απαντησετε σαν ανθρωποι να φατε και ban?

Ολα τα παραπανω και οχι μονο αλλα σε αυτου του στυλ σηζητησεως θα ηθελα πολυ να ανοιξουμε κουβεντα...

Γιατι απο ολα σχεδον τα φορουμ δεν εχω μεινει ποτε εικονοποιημενος....:meeting:

Ελπιζω να μην κλειδωσει και αυτο το θεμα

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Η άποψη μου είναι μετά το 3ο-4ο ban μάλλον πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι μήπως δεν φταίνε τα forums, αλλά εσύ.

Το πιο βασικό είναι να βλέπεις τους κανόνες του εκάστοτε site, εφ' όσον πατάς "Αποδέχομαι" δεν έχεις λόγο να γκρινιάζεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Η άποψη μου είναι μετά το 3ο-4ο ban μάλλον πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι μήπως δεν φταίνε τα forums, αλλά εσύ.

Το πιο βασικό είναι να βλέπεις τους κανόνες του εκάστοτε site, εφ' όσον πατάς "Αποδέχομαι" δεν έχεις λόγο να γκρινιάζεις μετά.

Σιγουρα..

Ενα ban εχω φαει απο το αντίπαλο στρατοπαιδο σας :dirol:

Δεν μπορει ομως οποιος διποτε να σε προσβαλει και να μην απαντησεις καθος πρεπει...

Γενικα εχω δει παρα πολλες γυφτιες σε πολλα forums και αρκετα κολημματα του στυλ χμμ δεν μου αρεσει αυτο κατσε να το σβησω...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω είσαι λάθος πριν καν ξεκινήσεις να γράφεις το post. Ποιο φασισμό μιλάς; Σε αυτόν που με το "ζόρι" σε έβαλαν να κάνεις εγγραφή και σε αυτόν που με το "ζόρι" σε ανάγκασαν να πατήσεις ΝΑΙ δέχομαι τους τιμημένους τους όρους;

Έλεος τι άλλο θα ακούσουμε πια.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω είσαι λάθος πριν καν ξεκινήσεις να γράφεις το post. Ποιο φασισμό μιλάς; Σε αυτόν που με το "ζόρι" σε έβαλαν να κάνεις εγγραφή και σε αυτόν που με το "ζόρι" σε ανάγκασαν να πατήσεις ΝΑΙ δέχομαι τους τιμημένους τους όρους;

Έλεος τι άλλο θα ακούσουμε πια.

Να σου φερω παραδειγμα εδω στο thelab φιλε για να μου πεις αν γραφει ακπου στους κανονες

Απαγορευετε το video των youtube??

Ειχα κανει μια παρουσιαση και την λινκαρα σε αναλογο θεμα γιατι τωρα αυτη δεν υπαρχει???

Αυτο τι ειναι????

Δεν ειναι φασισμος?

Αν ηταν ξενο video βαζω στοίχημα οτι ακομα θα ηταν εκει στο ποστ μου και θα επαιζε...

Link to comment
Share on other sites

Μανι μανι τον εφαγες τον κανόνα... Double posts απαγορεύονται...

Δεν σε βρίσκω διαβασμένο... :turn:

Edit: Παει περίπατο και άλλος κανόνας..

Δεν θα πρέπει να δημιουργούνται θέματα τα οποία έχουν ως περιεχόμενο την αργοπορία των Administrators/Moderators να αντιδράσουν στα εκάστοτε θέματα που προκύπτουν. Αν κάποιο μέλος πιστεύει ότι δεν έχει "δικαιωθεί" θα πρέπει να απευθυνθεί στους Administrators του TheLab.gr είτε μέσο προσωπικού μηνύματος είτε μέσω email.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα forum δεν υπάρχει δημοκρατία, εκτός αν το επιλέξουν οι κάτοχοί του. Διαβάζεις τους κανόνες, συμμορφώνεσαι ή φεύγεις από μόνος σου - απλό δεν είναι?

Πάρτα και λίγο στην πλάκα και όλα καλά θα πάνε

http://fc67.deviantart.com/fs22/f/2008/029/c/e/hello_hitler_pink_by_LAYZJAY.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου φερω παραδειγμα εδω στο thelab φιλε για να μου πεις αν γραφει ακπου στους κανονες

Απαγορευετε το video των youtube??

Ειχα κανει μια παρουσιαση και την λινκαρα σε αναλογο θεμα γιατι τωρα αυτη δεν υπαρχει???

Αυτο τι ειναι????

Δεν ειναι φασισμος?

Αν ηταν ξενο video βαζω στοίχημα οτι ακομα θα ηταν εκει στο ποστ μου και θα επαιζε...

Σε πιο πράγμα αναφέρεσαι; Αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το TheLab πες το να το λύσουμε.

Αν αναφέρεσαι περί ανέμων και υδάτων πες μου να το ξέρω κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Για το the lab μιλαω γιαυτο http://www.thelab.gr/showpost.php?p=885259&postcount=23

To θεμα δεν το ανοιξα γιαυτο τον λογο ομως προς απάντηση του DJD ηταν.

Το επιχείρημα σου ήταν δηλαδή ότι το video σου δεν έπαιξε λόγω του Goldbrick media της VBulletin?

Αυτό είναι το post σου και δεν έχει κάποιο edit...

Σχετικο video με την beta για τους δισπιστους..

http://vimeo.com/2995899

Αν και εμενα με ψήνει να μην κρασαρουν και 8ελεις φορματ κα8ε τοσο.....

1) To edit φαίνεται αν έχει γίνει

2) Κάνε διόρθωση ή παράθεση το post σου για να δεις ότι είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Vamire το καθε forum για μενα ειναι ενα σπιτι ας πουμε που οι οικογενειαρχες ειναι οι administrators που σε αυτο οπως σε καθε σπιτι και σε καθε οικογενεια υπαρχουν ορισμενοι κανονες και θα πρεπει να τους τηρεις....Ετσι ειναι και εδω.....

Εισαι υποχρεωμενος μαλιστα να του τηρεις γιατι σε φιλοξενουν σε ενα σπιτι στο οποιο προκειταο να μαθεις παρα πολλα πραγματα....

:)

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να με φιλοξενισεις φιλε μου σπιτι σου και μου φιμωνεις το στομα αστο τοτε φιλοξενισε κανα σκυλακι :hehe:

Δηλαδη ολοι ειστε οκ απο τα forums θελετε να μου πειτε????Μπραβω μαλλον εγω ειμαι η εξαίρεση..

Link to comment
Share on other sites

Να σου φερω παραδειγμα εδω στο thelab φιλε για να μου πεις αν γραφει ακπου στους κανονες

Απαγορευετε το video των youtube??

Ειχα κανει μια παρουσιαση και την λινκαρα σε αναλογο θεμα γιατι τωρα αυτη δεν υπαρχει???

Αυτο τι ειναι????

Δεν ειναι φασισμος?

Αν ηταν ξενο video βαζω στοίχημα οτι ακομα θα ηταν εκει στο ποστ μου και θα επαιζε...

Εγώ περιμένω ακόμα να μου υποδείξεις τον φασισμό με τον οποίο διώξαμε το video σου.

Σου έδωσα μία επίσημη απάντηση και την αγνοείς χωρίς σχόλιο επιμένοντας να μιλάς για φίμωτρα κλπ.

Μάλλον είσαι μία από τις εξαιρέσεις, αυτά τα "έφαγα μπαν χωρίς λόγο" δεν τα έχω δει ποτέ να παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Vamire

Απο την στιγμή που γράφεσαι ( Register ) σε ένα Forum υπογράφεις ηλεκτρονικά ότι θα τηρείς του κανόνες που το διέπουν.

Αν έχεις αντίρρηση με τους κανόνες, απλά δεν συμμετέχεις στην online κοινότητα.

Το προβλημα που έχεις, νομίζω πως δεν έχει να κάνει με τους κανόνες των forums (λιγο πολύ όλοι μοιάζουν μεταξύ τους). Το γεγονός ότι δεν έχεις απεναντί σου αυτόν με τον οποίον μιλάς είναι πολύ αρνητικό. Γιατί, η διάθεση και ο τόνος της φωνής δεν είναι χαρακτηριστικά που μπορούν να υπωθούν με την χρησή μια φατσούλας/emoticon. Συνεπώς, πολύ εύκολα μπορεί καποιος να παρεξηγηθεί και να νιώσει προσβεβλιμένος. πχ

- Σιγά ρε φίλε :hehe: (Μη παρεξηγήσιμο συνήθως)

- Σιγά ρε φίλε (Πιο απότομο)

Δεν ειναι ακριβες το ανωθι παράδειγμα, αλλα πιστευω καταλαβες την 'φιλοσοφία' των πραγμάτων που σου λέω.

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που, Moderators ή ακόμα και Administrators κάνουν κατάχρηση της εξουσίας τους. Προφανώς εκεί είναι που αναφέρεσαι εσύ. Προσωπικά, από την πείρα μου σου λέω, ότι δεν υπάρχει Moderator ή Administrator που μην παρακούσει τους δικούς του κανόνες και να στο παίξει 'ανώτερος', όπως δεν υπάρχει και μέλος που δεν θα παραβεί τους κανόνες ή θα περάσει την οριογραμμή σε μία θερμή συζήτηση. Ειναι θέμα καλού χειρισμού και διπλωματίας.

Για το κοινό καλό, θα πρέπει να υπάρχει κατανόηση και απο τις δυο μεριές για το καλό της κοινότητας. Να μάθεις να ελέγχεις τον εγωισμό σου και να σέβεσαι την γνώμη του άλλου. Το να μάθεις να 'μοιραζεσαι' είναι το θεμέλιο μιας καλής κοινωνίας. Εχεις να κάνεις με ανθρώπινες σχέσεις και όχι με interactive εντολές μπροστα από μία οθόνη. Για αυτό μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα και μην ωθείς τα πράγματα στα άκρα.

Το να μάθεις να χειρίζεσαι μία κατάσταση πολιτισμένα θέλει λίγη μαεστρία. Μπορείς εύκολα να χάσεις το δίκαιο σου σε μία λογομαχία και στο τέλος να αντί να δικαιωθείς να κερδίσεις μία παρατήρηση.

Να μη δίνεις δικαιώματα και να μην ανοίγεσαι πολύ. Λέγε λίγα πράγματα, και σωστά. Αν δεν έχει χρόνο να κάνει ποστ, τότε απλα μην το κάνεις. Σεβάσου τον άλλον και γράψε ένα σωστά γραμματικά και συναντικά κείμενο.

Μην είσαι ποτε απόλυτος και μην κρίνεις με 'ελαφρα την καρδία'.

Να τεκμηριώνεις την γνώμη σου.

Να είσαι πάντα ευγενικός, χωρίς να το παρακάνεις. Δίνοντας τα 'no offence' σημεία όταν χρειάζεται.

Πολλές συμβουλες λοιπον, νομίζω ότι σου έδωσα μια άλλη άποψη για το θεμα, σχετικά με αυτο που σκεφτόσουν. Συγγνωμη αν φανηκα κουραστικος. Νομιζω, θα σου πουν και τα παιδιά εδώ δικές τους συμβουλές 'επιβίωσης' σε ενα forum.

Καλο βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Vamire

Απο την στιγμή που γράφεσαι ( Register ) σε ένα Forum υπογράφεις ηλεκτρονικά ότι θα τηρείς του κανόνες που το διέπουν.

Αν έχεις αντίρρηση με τους κανόνες, απλά δεν συμμετέχεις στην online κοινότητα.

Το προβλημα που έχεις, νομίζω πως δεν έχει να κάνει με τους κανόνες των forums (λιγο πολύ όλοι μοιάζουν μεταξύ τους). Το γεγονός ότι δεν έχεις απεναντί σου αυτόν με τον οποίον μιλάς είναι πολύ αρνητικό. Γιατί, η διάθεση και ο τόνος της φωνής δεν είναι χαρακτηριστικά που μπορούν να υπωθούν με την χρησή μια φατσούλας/emoticon. Συνεπώς, πολύ εύκολα μπορεί καποιος να παρεξηγηθεί και να νιώσει προσβεβλιμένος. πχ

- Σιγά ρε φίλε :hehe: (Μη παρεξηγήσιμο συνήθως)

- Σιγά ρε φίλε (Πιο απότομο)

Δεν ειναι ακριβες το ανωθι παράδειγμα, αλλα πιστευω καταλαβες την 'φιλοσοφία' των πραγμάτων που σου λέω.

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που, Moderators ή ακόμα και Administrators κάνουν κατάχρηση της εξουσίας τους. Προφανώς εκεί είναι που αναφέρεσαι εσύ. Προσωπικά, από την πείρα μου σου λέω, ότι δεν υπάρχει Moderator ή Administrator που μην παρακούσει τους δικούς του κανόνες και να στο παίξει 'ανώτερος', όπως δεν υπάρχει και μέλος που δεν θα παραβεί τους κανόνες ή θα περάσει την οριογραμμή σε μία θερμή συζήτηση. Ειναι θέμα καλού χειρισμού και διπλωματίας.

Για το κοινό καλό, θα πρέπει να υπάρχει κατανόηση και απο τις δυο μεριές για το καλό της κοινότητας. Να μάθεις να ελέγχεις τον εγωισμό σου και να σέβεσαι την γνώμη του άλλου. Το να μάθεις να 'μοιραζεσαι' είναι το θεμέλιο μιας καλής κοινωνίας. Εχεις να κάνεις με ανθρώπινες σχέσεις και όχι με interactive εντολές μπροστα από μία οθόνη. Για αυτό μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα και μην ωθείς τα πράγματα στα άκρα.

Το να μάθεις να χειρίζεσαι μία κατάσταση πολιτισμένα θέλει λίγη μαεστρία. Μπορείς εύκολα να χάσεις το δίκαιο σου σε μία λογομαχία και στο τέλος να αντί να δικαιωθείς να κερδίσεις μία παρατήρηση.

Να μη δίνεις δικαιώματα και να μην ανοίγεσαι πολύ. Λέγε λίγα πράγματα, και σωστά. Αν δεν έχει χρόνο να κάνει ποστ, τότε απλα μην το κάνεις. Σεβάσου τον άλλον και γράψε ένα σωστά γραμματικά και συναντικά κείμενο.

Μην είσαι ποτε απόλυτος και μην κρίνεις με 'ελαφρα την καρδία'.

Να τεκμηριώνεις την γνώμη σου.

Να είσαι πάντα ευγενικός, χωρίς να το παρακάνεις. Δίνοντας τα 'no offence' σημεία όταν χρειάζεται.

Πολλές συμβουλες λοιπον, νομίζω ότι σου έδωσα μια άλλη άποψη για το θεμα, σχετικά με αυτο που σκεφτόσουν. Συγγνωμη αν φανηκα κουραστικος. Νομιζω, θα σου πουν και τα παιδιά εδώ δικές τους συμβουλές 'επιβίωσης' σε ενα forum.

Καλο βράδυ

Απο τις καλυτερες απαντησεις που εχω διαβασει ever ομως μου αγγιξε την καρδια πραγματικα :yes4:

Οσο γιαυτο.

Εγώ περιμένω ακόμα να μου υποδείξεις τον φασισμό με τον οποίο διώξαμε το video σου.

Σου έδωσα μία επίσημη απάντηση και την αγνοείς χωρίς σχόλιο επιμένοντας να μιλάς για φίμωτρα κλπ.

Μάλλον είσαι μία από τις εξαιρέσεις, αυτά τα "έφαγα μπαν χωρίς λόγο" δεν τα έχω δει ποτέ να παίζουν.

Τι απαντηση περιμενεις να λαβεις???

Σε ευχαριστω που δεν σβήσατε το video μου??:hehe:

Δεν εχω κατι με το thelab αν ειχα κατι με το thelab δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να ανοίξω ενα τέτοιο θέμα το οποιο αγγίζει αρκετες καρδιες ανθρώπων τον οποίον καθονται μποστα στην οθονη των H/Υ τους και μετα τρωνε μια ωραια :computer: απο καθε καραγκιοζη modetor γιατι πραγματικα υπαρχουν πολλοι!!!

Ολα τα παρα πανω και ολο το θεμα γιατι το ανοιξα???

Γιατι λοιπον οταν αρκετες χιλιαδες siteακια τα οποια περνουν που περνουν αυτα που περνουν απο τον κοσμακι χωρις να κανουν τιποτα αλλο απο το να καθονται και να banαρουν και να νοιώθουν και σημαντικοί δυστιχως σε καποιο σωστο site πρεπει να ακουστουν καποια πραγματα και δεν χραζετε να μιλησω καν ονομαστικα..

Ολα τα παραπανω δεν ειναι γιατι εχω ουτε νευρα ουτε τιποτα αλλο το ban το εχω φαει εδω και μηνες και ναι ηταν τελείως αδικο δεν γινετε να στην μπαίνει ο άλλος να σε απειλή και επειδη ειναι γνωστος και εχει και καποια ποστ παρα πανω να τρως μπαν χωρίς να εχεις βρισει ουτε να εχεις απειλήσει απλα να σου εχει πεταχτεί αυτος σαν που@@@ και να σε λογοκρίνει...

Τεσπα εγω θελω αυτο το θεματακι να μην το :lock: και να αφησετε λιγο τον κοσμακι να πει και τα δικα του δεν ειναι κακο :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.