Jump to content



Επιλογη ψυχτρας GPU


Nasos1416003258

Recommended Posts

Το ανεμιστηρακι της καρτας γραφικων μου ATI X1950 pro τελευταια κανει πολυ φορυβο ανεξαρτητως στροφων. Το ανοιξα το καθαρισα το ζουλιξα καμια προοδος. Οποτε ψαχνω να βρω καποιο συστημα ψυξης αντικαταστασης, οχι τρελλα πραγματα για overclock, κατι απλο θελω.

Εχω δει πολλα στα γνωστα λημερια (e-shop, plaisio,multirama).

Κατεληξα σε αυτη.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650126

παιζει κατι καλυτερο και δεν το εχω παρει χαμπαρι στα ιδια πανω κατω λευτα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νάσο καλή φαίνεται αυτή που έβαλες στο λινκ. Κάτι παρόμοιο έχει από τη μάνα της η 9800 GTX+ της Twintech του αδερφού μου και δουλεύει πολύ καλά και το ψιλοσκίζει μπορώ να πω το εργαλείο...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Μιας και εχω ενα 12αρι fan που καθεται μαλον θα παρω την accelero s1 και αν δω μεγαλες πολυ θερμοκρασιες το κολαω πανω και το κανω οτι θελω με το fan controller μου :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για την Gigabyte 9500 1gb oc εχει κανεις κατι; Την εχω 800-1970-570 και ανεβαινω σιγα σιγα. Το ιδιο και η θερμοκρασια. 55 ως τωρα στα παιχνιδια. Εβγαλα τη μινιατουρα που ειχε και εβαλα ενα 92mm, 2800rpm για να κατεβω απο το 60. Τι θερμοκρασιες πιανουν κανονικα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

55 full load ή idle?Εάν είναι load είσαι μια χαρά:victory::victory:.Γενικά,συνήθως οι mid-high end κάρτες με την stock ψύχτρα έχουν κάπου 45-50c idle και 70-80c load (βέβαια εξαρτάται απ'το τι κάρτα είναι και από άλλους παράγοντες,όπως π.χ airflow,εξωτερική θερμοκρασία κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορα νεα ψύκτρα για την MSI 8800 GTS(G92) OC!

Παρατήρησα ότι σε idle έχει 61 βαθμούς κ με θερμοκρασία δωματίου 20 βαθμούς!!(Το καλοκαίρι τι θα γίνει δλδ?)

Καμιά καλή πρόταση που να μην κάνει κ θόρυβο, αλλά να μπορώ να ανεβάσω κ λίγο αν χρειαστεί!!

Link to comment
Share on other sites

55 full load ή idle?Εάν είναι load είσαι μια χαρά:victory::victory:.Γενικά,συνήθως οι mid-high end κάρτες με την stock ψύχτρα έχουν κάπου 45-50c idle και 70-80c load (βέβαια εξαρτάται απ'το τι κάρτα είναι και από άλλους παράγοντες,όπως π.χ airflow,εξωτερική θερμοκρασία κλπ).

Απο οτι βλεπω καλα ειμαι ακομα. 22 εξωτερικη, 45 cpu E6300 2.9, 55 gpu στο speedfan και πολυ air flow. Η s1 μου κλεινει το ματι αλλα δεν τη βλεπω στη λιστα ( συμβατοτητας ). Θα ζησω μακρια της;

Παιδιά καλησπέρα!

θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορα νεα ψύκτρα για την MSI 8800 GTS(G92) OC!

Παρατήρησα ότι σε idle έχει 61 βαθμούς κ με θερμοκρασία δωματίου 20 βαθμούς!!(Το καλοκαίρι τι θα γίνει δλδ?)

Καμιά καλή πρόταση που να μην κάνει κ θόρυβο, αλλά να μπορώ να ανεβάσω κ λίγο αν χρειαστεί!!

Αυτη ειναι τοστιερα, οχι καρτα. Την ανεβασες πολυ, τη χτυπησες και αποκολληθηκε η πετυχες στραβη; Ψαξε αν χρειαζεται επανατοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με το που βλεπω το κουτι λεω καποιος εστειλε βομβα αντι για ψυκτρα gpu! Ανοιγω, βλεπω ενα ψυγειο αυτοκινητου!

Διαβαζω κατι accelero s1... Ξανακοιταω, ηταν στ' αληθεια μια ψυκτρα για την καρτα μου και του κολλητου μου και των γνωστων του και... Ψαρωτικα μεγαλη. Λιγο παιδεμα και ετοιμη. -15 βαθμους (απο 55 ε ) με ενα 92αρη 2500σαλ! Accelero. Τελος. Nephilim. Τελος. +Theovaz. Ευχαριστω. Τελος. Παω να βαλω και την Ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.