Jump to content



H Seagate αναγνωρίζει τους ελλατωματικούς 7200.11 δίσκους (Updated)


patrik

Recommended Posts

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply
Πειτε οσοι το καταφερατε αν ειχε κανεις sata dvd μπας και βγει καμια ακρη . Aντε να δουμε ποιος θα ειναι και ο 1ος που θα περάσει το sd1 σε 500ρη.

Sata dvd εδώ, όπως περιέγραψα. Επέλεξα την επιλογή που αντιστοιχούσε στον δίσκο μου, έκανε update, πάτησα ένα πλήκτρο όταν είπε

Update Successful

cycle Power to continue

Press any key

και έσβησε το PC. Ξανασύνδεσα τον 2ο sata δίσκο μου και πρεστο, όλα ΟΚ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα τόσους δίσκους που θα πάρει πίσω η Seagate απο κακό firmware update ή από μη-firmware update (κολλημένους κτλ) τι θα τους κάνει ??? :shifty: :shifty:

Εγω πάντως 3.5" δισκο (εσ/εξ.) Seagate & Maxtor δεν αγοράζω για το επόμενα 2-3 χρόνια. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα τόσους δίσκους που θα πάρει πίσω η Seagate απο κακό firmware update ή από μη-firmware update (κολλημένους κτλ) τι θα τους κάνει ??? :shifty: :shifty:

Εγω πάντως 3.5" δισκο (εσ/εξ.) Seagate & Maxtor δεν αγοράζω για το επόμενα 2-3 χρόνια. :sorry:

θα τους φτιακσει και θα τους ξαναβγαλει στην αγορα. Εγω μαλλον αυτο θα εκανα:jester:

Link to comment
Share on other sites

Sata dvd εδώ, όπως περιέγραψα. Επέλεξα την επιλογή που αντιστοιχούσε στον δίσκο μου, έκανε update, πάτησα ένα πλήκτρο όταν είπε

Update Successful

cycle Power to continue

Press any key

και έσβησε το PC. Ξανασύνδεσα τον 2ο sata δίσκο μου και πρεστο, όλα ΟΚ. :)

Αυτό το κάνει μόνο του πατώντας "any key" ή κάνεις reboot manually ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις δούλεψε (επιτέλους) και σε εμένα το νέο firmware (σε δίσκο ST3500320AS).

Έγιναν όλα σωστά, ΔΕΝ αφαίρεσα τους άλλους δίσκους, ΔΕΝ χάθηκαν δεδομένα, και η διαδικασία έγινε με boot-cd σε EIDE dvd-rom.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε οσοι το καταφερατε αν ειχε κανεις sata dvd μπας και βγει καμια ακρη . Aντε να δουμε ποιος θα ειναι και ο 1ος που θα περάσει το sd1 σε 500ρη.

kαι απο μενα οκ με σατα dvd επανω και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ και με εμενα

απλα εβγαλα ολους τους ΗDD και κρατησα μονο το int (sata) dvd rom και τον seagate ofc

και επιδη ειχα raid , μπηκα στα bios και εβαλα την επιλογη ως Legacy

Και μετά έβαλες πάλι την επιλογή ως "raid" και έπαιξε μια χαρά το raid?

Edit: Χωρίς να χαθούν τα δεδομένα του raid

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.