Jump to content



Official Windows 7 Thread


Melkon

Recommended Posts

Αν έχεις πάνω από 2GB μνήμης δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Ίσα-ίσα μόνο καθυστέρηση θα προσθέσει μιας και σε κάθε εκκίνηση θα εγγράφονται αρχεία στο stick το οποίο φυσικά δεν έχει και την τεράστια ταχύτητα διαμεταγωγής, σε σχέση πάντα με τη RAM βέβαια. Το readyboost επινοήθηκε για μηχανήματα μέχρι 2GB (πχ netbooks).

Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.

μεχρι πριν μερικές μέρες οταν εκανα δεξι κλικ στην τασκμπαρ σε ενα φακελο, εμφάνιζε ιστορικό. πλέον δε το εμφανίζει.

μια αναζήτηση στο ιντερνετ έδειξε ότι ευθύνεται η σχετική επιλογή που χω μαρκαρισμενη. αλλά ειναι ενεργοποιημένο κανονικά...

48181444.jpg

καμιά ιδέα ;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, προσθέτει ενα menu στο start με τα πρόσφατα αρχεία που άνοιξα.

εγώ θέλω ιστορικό των φακέλων που επισκέφθηκα, στο δεξί κλικ.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Σε ποιό σημείο κάνεις δεξί κλικ; (Σε ποιό σημείο είναι το βελάκι); Σε συντόμευση της επιφάνειας εργασίας; Στην μπάρα; Σε ανοιχτό φάκελο; Που;

Link to comment
Share on other sites

εκεί έχω 10 και στα δυο... έκανα την επιλογή που είπες δοκιμαστικά 20, και μεγάλωσε το start menu, επηρεάζει τα recent προγράμματα που φαίνοντε στο start menu.

παραδίνομαι νομίζω:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπακι "use default settings" δοκιμασες να το πατησεις μη τυχον εχεις αλλαξει κατι που αγνοεις;

for the record, στο παραπανω screenshot το recent ειναι απενεργοποιημενο στο start menu options, καθως και το recent programs στο 0.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το "Windows 7 Service Pack 1 RTM Build 7601.17514.101119-1850"?

Αν ναι μπορεί να μας πει εντυπώσεις και αν αξίζει να το βάλουμε οι υπόλοιποι.

Nαι το εγκατέστησα και λειτουργεί άψογα. Δεν διαπίστωσα ακόμη το παραμικρό πρόβλημα.

Το εγκατέστησα σε Win7 Ultimate 64-bit και σε Win7 Home Premium 32bit (και τα δύο γνήσια).

Έγινε επεξεργασία από popeye
Link to comment
Share on other sites

Ενα χρησιμο tip.. Εψαχνα τροπο να βαλω το dropbox στις επιλογες δεξι κλικ send to.

Με την εντολη shell:sendto στα win7 μπορουμε να επιλεξουμε τις διευθυνσεις που θελουμε να εμφανιζονται.

ότι folder sortcut βάλεις εδώ

c:\Users\<your_account>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo\..

λειτουργεί με τον τρόπο που λες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.