Jump to content



Recommended Posts

γινεται το msn να μην εχει το πλαισιο γυρω γυρω;;;

δεν κατάλαβα τι ακριβός θέλεις να κανεις αλλά δοκίμασε ενα παλιό καλο προγραμματακι για το msn που του αφαιρεί τις διαφημίσεις κ του προσθέτει μερικά εχτρα.

μπορείς να το κατεβάσεις απο δω.

http://apatch.org/

κατέβασε το αντίστοιχο για την έκδοση σου

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, έχω εγκαταστήσει W7 64 bit σε SSD , και δημιούργησε ένα partition "System Reserved".

Έτσι όταν κάνω boot αναγνωρίζει και τα δύο και πρέπει να επιλέξω, αντί να μπει κατευθείαν στα windows.

Πήγα στα advanced system properties -> startup and recovery settings και επέλεξα windows7 σαν default boot

αλλά και πάλι μόλις ανοίγει εμφανίζει και τα δύο στιγμιαία και μετά μπαίνει κανονικά. Γίνεται να μην τα εμφανίζει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Windows 7x86

WMP12 - παρθένος/εντελώς απείραχτος

Είχα χρόνια να δω ταινίες και εχω μείνει πίσω σε θέματα αναπαραγωγής video.

Το τελευταίο δίμηνο εχω κάνει μια σινεφίλ στροφή:smoke:, και μέχρι σήμερα δεν είχε κολλήσει πουθενά ο wmp. Χθες δοκίμασα να δω μια ματρόσκα, και όπως καταλαβαίνετε είχαμε άρνηση του αλόγου στο εμπόδιο:hm:

Επειδή υποθέτω πως το θέμα με τις ματρόσκες θα το έλυνα και με splitter, αξίζει να βάλω τους codecs του shark για τα win7 ?

Με την έννοια του : ''σήμερα ήταν οι ματρόσκες, αύριο θα είναι κάτι άλλο ;'', όπως επίσης και το κατα πόσο είναι trouble free.

Τι λέτε ;

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμενοι codecs ειναι καλοι (τους ειχα βαλει στο laptop για δοκιμη) αλλα θα σου προτεινω μια πιο απλη λυση. Δοκιμασε Kmplayer και MPC-HC (Media Player Classic Home Cinema) που υποστηριζει και dxva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ τα widnows 7 τα έβαλα πρόσφατα . Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι κάνει το Windows Live Messenger παράθυρο και δεν το ελαχιστοποιεί δίπλα στο ρολόι όπως έκανε σε όλα τα άλλα windows . Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που να το κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν είναι αυθεντικά και σου βγάζει ότι δεν είναι πάρε τηλέφωνο την υποστήριξη πελατών της MS να λύσετε το πρόβλημα. Αν δεν είναι αυθεντικά, μην το συνεχίσεις, γιατί απαγορεύεται η συζήτηση για πειρατικό λογισμικό και επιπλέον δε βοηθάμε σε τέτοιες περιπτώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.