Jump to content



Official Windows 7 Thread


Melkon

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με τα 64bit εδω.

Κατεβασα το itunes 64bit και τα win το βαζουν στο Program files των x86 αντι για το σκετο....

Τι παιζει??:whip:

Αν το τσεκαρεις, θα δεις οτι δημιουργουν φακελο και στο 64bit program files folder.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανει μονο στα .mkv και οχι απο την αρχη της καθαρης εγκαταστασης... απλα δε μπορω να βρω τι φταιει... κανεις καμια ιδεα ? OS win7 ultimate x64 με τελευταιο k-lite codec pack

post-7608-1416074215,3898_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί στο νετ λένε είναι bug και οι τελευταίοι Beta το διορθώνουν ισχύει?

Hydra για δοκίμασε ρε συ αυτό,

- Go to Nvidia Control Panel

- Go to Add resolution

- Create Custom Resolution

- Click on Timing

- Click on Manual

- Set refresh rate to 60.001 Hz

- Press Apply, and Have fun

και πες αν δουλεύει, δεν ειμαι και σπίτι να το τεστάρω.

Thanks και από μένα. Είχα το ίδιο θέμα και λύθηκε με τον τρόπο που λες.

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις ειναι ρυθμισμενα....

οπως εχεις το vobsub ανοιχτο πατα στο open και εισηγαγε τους υποτιτλους που θες (ας τους εμφανιζει ηδη) και δες μετα αν και απο το vobsub ειναι κανονικη η γραμματοσειρα .Με αλλους players τα ιδια?:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

οχι με αλλους players ολα καλα. το θεμα ειναι οτι και στην αρχη με τα win7 ολα μια χαρα ητανε... κατι τα ενοχλησε , το θεμα ειναι τι

Άνοιξε το αρχείο και σώσε το σαν Unicode

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανει μονο στα .mkv και οχι απο την αρχη της καθαρης εγκαταστασης... απλα δε μπορω να βρω τι φταιει... κανεις καμια ιδεα ? OS win7 ultimate x64 με τελευταιο k-lite codec pack

Το πρόβλημα μπορεί νομίζω να διορθωθεί, χωρίς επέμβαση στους υποτίτλους, με την εξής αλλαγή:

Control Panel --> Region and Language --> καρτέλα Administrative --> Change system locale... και διαλέγεις Greek. :)

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορούμε πλέον να ταξινομουμε τους φακέλους χειροκίνητα στα 7? Εγώ δέν θέλω αυτόματη ταξινόμηση θέλω να τα πιάνω με το ποντικάκι μου και να τα κάνω πέρα δώθε! :shout:

Link to comment
Share on other sites

οπως βλεπεις ειναι ρυθμισμενα....

Sorry για την ετεροχρονισμένη απάντηση, αλλά στις ρυθμίσεις του ffdshow, αριστερά στη λίστα με τα options, το subtitles δεν το έχεις ενεργοποιημένο, οπότε οι υπότιτλοι δεν μπαίνουν από το ffdshow, αλλά πιθανότατα με το εσωτερικό plugin του MPC.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση...

Πως βγάζουμε τη γρήγορη εναλλαγή χρηστών; Γίνεται; Για στον φορητό της οικογένειας, μπαίνει ο πατέρας μου αφήνει 150ΜΒ από τον FF, το ίδιο η μάνα μου, τρώνε τα win 500, έχει ένα γίγα μνημη ο φορητός και μετά ζορίζει το θέμα. Εϊναι δυνατόν οι χρήστες να κανουν αναγκαστικά αποσύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται οτι τα 59Hrz στα windows7 στις LCD δεν είναι Bug των forceware... διαβάστε εδώ το εξηγεί...

http://support.microsoft.com/kb/2006076

Αφού ξέρουμε όλοι ότι δεν έχει καμία επίδραση στην εικόνα που βλέπουμε, γιατί ασχολούμαστε τόσο με το συγκεκριμένο ζήτημα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.