Jump to content



Έχω ίντερνετ χωρίς να έχω ίντερνετ Ο_ο


Amadeus7

Recommended Posts

Άλλο και τούτο παιδιά, ακούστε τί κουφό μου συμβαίνει. πήγα πρίν κάνα δίμηνο στον οτέ και έκανα μία αίτηση για σύνδεση 1024kbps, μου είπαν όμως πως θα πρέπει να περιμένω να ανοίξουν πόρτες διότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες. οκ τους είπα, μιά και δε βιαζόμουνα, να κάνω την αίτηση και όποτε υπάρξουν πόρτες να βάλουν το ίντερνετ. εγώ έχω ήδη ένα modem/router USR9107 (το οποίο είναι wired και δεν υποστιρίζει wireless), πρίν δύο εβδομάδες λοιπόν άναψε το λαμπάκι που δείχνει πως υπάρχει γραμμή για μεταφορά δεδομένων στο σπίτι (κοινώς, μου πέρασαν το ίντερνετ). αυτο το επιβεβαίωνε και το πρόγραμμα που συνόδευε το modem. γενικα το pc αναγνωρίζει μία σύνδεση στα1mbps. το μόνο λοιπόν που έμενε να κάνω ήταν να ζητήσω το username και το password από τον οτέ. πήγα λοιπόν στον οτε και τι μου λένε?... οτιδεν εχω σύνδεση και πως απλώς υποκλέπτω ιντερνετ από κάποιον άλλο. ο χριστός και η μάνα του δηλαδή :slap: . μου είπανε επίσης πως δεν θα μπορούσα να έχω σύνδεση διότι δεν υπάρχουν ακόμη πόρτες. είπα λοιπόν να περιμένω αλλά τίποτε ακόμη, το λαμπάκι ακόμη αναμένο κι εγώ χωρίς ίντερνετ? μπορεί να καταλάβει κανείς τι μπορεί να παίζει γιατί θα τρελαθώ?...

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι.. .αλλα δε μου πολυκανει εντυπωση... μου εχει συμβει το ακριβως αναποδο..., να ξενοικιασει ο γειτονας και να κανει διακοπη του τηλεφωνου/dsl , και ο οτε να κανει κοντα 2 μηνες να "τραβηξει καλωδιο" .. με αποτελεσμα, οταν ειχα μεινει απο παπ..α της altec χωρις γραμμη (αλλα με username-pass) , με ειχε βολεψει αφάνταστα ο ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατόν ρε φιλε να είχε ενεργοποιηθεί η γραμμή σου και να μην σε έπαιρναν τηλέφωνο να περάσεις να πάρεις τους κωδικούς?Τι φασαρια να κανεις.Να πεις τί ?Ξερετε έχω καρφωμένο το ρουτερ πανω και μου έβγαλε οτι υπαρχει DSL σπιτι αλλά δεν το ξερετε?σου το κρατανε μυστικο και δεν σου δινουν την γραμμη?Ας μη παραλογιζόμαστε και κανουμε οτι τα ξερουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε μια προπληρωμένη και βάλε τους κωδικούς. Αν παίξει παντού screenshot από το συνδεδεμένο ρουτερ και τρίψτο του στη μούρη ( του ίδιου υπαλλήλου κατά προτίμηση). :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 εβδομάδες ( με γραμμή) μου είπαν να πάω να πάω να πάρω το μόντεμ. δε μπορώ να καταλάβω όμως πώς στο καλό δε μπορούσε η υπάληλος να δεί αν υπάρχει γραμμή στο σπίτι. τέλος πάντων αφού έχω ίντερνετ όλα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.