Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

Ειναι για την 47 αλλα μονο οι ιντσες αλλαζουν http://whathifi.com/Review/LG-47LG5000/

Καλά έτσι όπως τα γράφουν πρέπει να είναι για τον ------ τελείως η TV... προσωπικά έχοντας δει μοντέλα της προηγούμενης σειράς (3000) δεν νομίζω να είναι τόσο τραγική η εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Με βαση τη τιμη μου φαινεται οτι το review ειναι αληθεια.Θελουν να ξεστοκαρουν ενα κακο μοντελο αυτο ειναι ολο.

Βεβαια οι εχοντες την τηλεοραση μπορουν να μας πουν τι ισχυει και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία πόσο χάλια δηλαδη να παίξει? πιστευω οτι μια χαρα θα ειναι.

ενταξει τα 50000 αντιθεση το προσπερναω, αυτο ουτε σε επιστημονικη ταινια σε αυτην την τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ στο να μην κολλάτε σε αυτά που λέγονται σε ένα μόνο review...

...άλλωστε πόσο πιό βάσιμες υποψίες να υπάρχουν για σικέ review εις βάρος της LG όταν ο Author λέγεταi Danny Philips ????? :jester:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τα αναλογικα καναλια αλλα το πως παιζει 1080p/24 (και την επεξεργασια της κινησης) το οποιο θα εχει τρελο judder και θα σου σπαει τα νευρα,εξαλλου ποιος ο λογος να παρεις full HD Tv και να μην μπορεις να τα δεις κανονικα BD και h.264.Για να βλεπεις MEGA και ΑΝΤ1 βλεπεις και με την CRT.

P.s Ενας που την πηρε δεν την δοκιμασε σε ταινια 1080p με γρηγορες σκηνες να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

αύριο θα την έχω αλλα δεν έχω blueray player ο΄ποτε μεσω pc θα βάλω καμιά 1080ρ ταινία και θα σας πω.

για να μην πετάμε και στα σύνεφα όμως δεν περιμένω κάτι τρελό. απλά να είναι αξιοπρεπής για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να παρεις full HD Tv και να μην μπορεις να τα δεις κανονικα BD και h.264.Για να βλεπεις MEGA και ΑΝΤ1 βλεπεις και με την CRT.

Γιατι με αυτη την τιμη ουτε 720p tv δεν περνεις σε 42".

αν την εχει μεχρι την αλλη βδομαδα θα την παρω και εγω και οτι παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αγχώνεστε την είδα Live (σε 47) και είναι γαμάτη (για τα λεφτά της)

Συμφωνώ γιατί έχουν οι γονέοι τη 42ρα, όσο έπαιξα μαζί της πριν από κάνα δίμηνο μου φάνηκε grand (ειδικά στα λεφτά που ζητά τώρα).

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι να εχει ghosting οπως λενε στα reviews....s-ips πρεπει να ειναι το Panel ως LG...

Ειναι το μονο ουσιαστικο αρνητικο (αντε και λιγο το οτι δεν εχει τοσο βαθυ μαυρο αλλα αυτο ειναι λογικο με αυτον τον τυπο panel), ολα τα αλλα δεν ενδιαφερουν εφοσον τη συνδεσεις με καλη πηγη...

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα δεν εξαρτάται μόνο από το Panel όμως. Έχει από πίσω και μπόλικα ηλεκτρονικά.

Το θέμα είναι ότι εγώ εχθές που την είδα από κοντά την είδα να παίζει ποδόσφαιρο καιδεν διέκρινα κάποιο πρόβλημα.

Μήπως πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα?

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα δεν εξαρτάται μόνο από το Panel όμως. Έχει από πίσω και μπόλικα ηλεκτρονικά.

Το θέμα είναι ότι εγώ εχθές που την είδα από κοντά την είδα να παίζει ποδόσφαιρο καιδεν διέκρινα κάποιο πρόβλημα.

Μήπως πρόκειται για ελαττωματική παρτίδα?

Μα και για ελαττωματική παρτίδα να ειναι η LG με το service που εχει δεν θα αφησει κανεναν παραπονεμενο. Παντως πολυ καλη η τιμη της

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα δεν εξαρτάται μόνο από το Panel όμως. Έχει από πίσω και μπόλικα ηλεκτρονικά

ναι μεν, αλλα αυτα τα απενεργοποιεις αν θες, ειδικα αν προκειται να συνδεσεις με PC/xbox/ps3 επιβαλεται, και γινεται πρακτικα ενα μεγαλο monitor...

Αμα την παρεις για να βλεπεις Mega/Ant1 εισαι αξιος της μοιρας σου ακομα και σε αυτην την τιμη....

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι θα μπορουσε να ειναι μια περιπτωση οπως με την οθονη LG26'αρα Η2600BF που πολλοι πηραμε απο δω μεσα. Μπορεις να μαθεις να ζεις μαζι της αλλα τα προβληματα της τα εχει...για αυτο και η τιμη της ειναι τοσο χαμηλη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.