Jump to content



Μodem-Router πρόβλημα


Vagelis2000

Recommended Posts

Έχω το ασύρματο modem-router της LEVEL ONE WBR 3460 και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Αυτή την στιγμή είμαι στο ιντερνετ με ένα μοντεμ της πλάκας crypto 200 το οποίο δουλεύει καλύτερα απο το πρώτο.

Λοιπόν συμβαίνει το εξής

έβγαλα απο το ρεύμα για κανένα 2ωρο το LEVEL ONE και όταν το ξανάνοιξα ένω δουλεύει σαν LAN αρνέιται πεισματικά να μπεί στο ιντερνετ.

Το έκανα ρεσταρτ, έβαλα ξανάβαλα καλώδια, ξανάκανα setup .... κλπ ΑΛΛΛΑ το μαμημένο τίποτα.Η γραμμή δεν έχει πρόβλημα γιατί τώρα έβαλα το παλιό μοντεμάκι.

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει σωστά το username/password;Το έχω και εγώ,είναι καλό ρούτερ αλλά είναι "κλειστό" όταν χρησιμοποιήσεις τελνετ.Αυτό της τελλάς που έχω επάνω στην ethenet πάει κόσα,κοίτα το Lan πάλι..:rubik:

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει σωστά το username/password;Το έχω και εγώ,είναι καλό ρούτερ αλλά είναι "κλειστό" όταν χρησιμοποιήσεις τελνετ.Αυτό της τελλάς που έχω επάνω στην ethenet πάει κόσα,κοίτα το Lan πάλι..:rubik:

Μονο το ρεύμα έκλεισα για λίγο.

Αφού τον έχει αποθηκευμένο τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.