Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

Λιγη βοηθεια αν γινεται! Δεν μπορω να παιξω το παιχνιδι. :(

Ειμουν με τους 180.48 drivers της nvidia και χωρις το patch και το παιχνιδι ξεκιναγε. Αλλα ενω στο μενου ολα ηταν ok, οταν εμπαινα στο παιχνιδι δεν φαινοταν τπτ στην οθονη εκτως απο τα οποια φωτα υπηρχαν στο πλανο. Ολη η υπολοιπη οθονη ηταν σκουρη μπλε και κοινως δεν μπορουσες να καταλαβεις τι γινεται (Ο ηχος ηταν ok). Δοκιμασα να ξανακανω install τα παντα (gta iv, social club και το live) αλλα τπτ.

Περασα τους 180.84 beta και εκανε παλι το ιδιο. Μετα περασα και το patch (ενω ειχα τους 180.84 beta) μπας και δω φως αλλα πλεον δεν μπαινω καν στο παιχνιδι. Παιρνω το TEXP70 error. Ξαναπερναω direct X και drivers οπως λεει αλλα παλι τπτ. Ειχα κρατησει τo .exe του παιχνιδιου πριν περασω το patch αλλα με αυτο παιρνω πλεον το ws10 error...:rant:. Επισης δοκιμασα να ξαναπερασω το Live αλλα ουτε παλι εβγαλα ακρη.

Ειμαι με Vista 64x SP1 και το συστημα της υπογραφης.

Οποιος Χριστιανος μπορει να βοηθησει θα του ειμουν υποχρεος!

Y.Γ. Και κατι που παρατηρησα αν και δεν ξερω αν βοηθαει να βρεθει το προβλημα ειναι οτι το GTA δεν φαινεται στα εγκατεστημενα games απο το control panel της nvidia

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προβλήματα αντιμετωπίζω..Τη στιγμή που θα βγώ απ το σπίτι στην αρχή του παιχνιδιού κολλάει απίστευτα..Όταν με το καλό το θυμηθεί και ξεκολλήσει και πάλι δεν είναι ιδιαίτερα playable (μιλάμε για 15-20fps όταν λέω οτι ξεκολλάει λίγο)..Ακόμα και στα 1280*1024, πράγμα εντελώς παράλογο...Καμία ιδέα..?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προβλήματα αντιμετωπίζω..Τη στιγμή που θα βγώ απ το σπίτι στην αρχή του παιχνιδιού κολλάει απίστευτα..Όταν με το καλό το θυμηθεί και ξεκολλήσει και πάλι δεν είναι ιδιαίτερα playable (μιλάμε για 15-20fps όταν λέω οτι ξεκολλάει λίγο)..Ακόμα και στα 1280*1024, πράγμα εντελώς παράλογο...Καμία ιδέα..?

Καλά αυτό το παθαίνεις με core i7? εγώ το παθαίνω με τον μονοπύρηνο και πίστευα ότι πρόκειται για bottleneck.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το παθαίνεις με core i7? εγώ το παθαίνω με τον μονοπύρηνο και πίστευα ότι πρόκειται για bottleneck.

Μου το μάτιασε ένας φούστης :mad: Τις τελευταίες 2 μέρες πάει κατα διαόλου το σύστημα :mad: Μπλέ οθόνες,crashάρουν τα games (ναί ναί..όχι μόνο το GTA..Καί το FallOut..)..Τί να πώ...

Link to comment
Share on other sites

Με μια 4870 και ενα C2D στα 3,2 θα μπορω να το παιξω τελικα...τα ελησε τα προβλήματα η ΑΤΙ?...

Με το μηχάνημα της υπογραφής παίζει μια χαρά (30+ fps) σε κάτι περισσότερο από τα προτεινόμενα γραφικά. Μη περιμένεις να τα βάλεις όλα τέρμα. Το συγκεκριμένο πάντως έχει τα γραφικά σε δεύτερη μοίρα, το gameplay είναι απλά εκπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα που τα παρατηρουσα σε 1680χ1050 και τα γραφικα ειναι πολυ καλα . Και δεν ειναι απλα λαμπερα τεxtures υψηλης αναλυσης - εχουν ομως οση λεπτομερεια χρειαζονται για να αποδώσουν σωστα το περιβαλλον . Πχ η βροχή ειναι αληθοφανέστατη με τους κεραυνους να περνουν μεσα απο τον controller λιγο πριν την λαμψη ... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Ti προβληματα ειχε η ΑΤΙ?

μια εξαφανιζονται κατι textures...μια ανεβαινουν τα επιπεδα του πατωματος οταν μπαινεις καπου και μετά ξαναπεφτουν...αυτα σε 2 setup με 4850 και 8.11

με C2D και την 8800GTX... πηγαινε με 35-40FPS μαλιστα εξω (στο medium-high 1280x1024) τλχ στην αρχη.

χωρις τετοια προβληματα. - υπ οψη με 4850 μου λενε παει χειροτερα.

το θεμα ειναι οτι εγω την εδωσα σε φιλο την 8800 και ψαχνω καρτα...και μαλιστα γρηγορα.

μες την βδομαδα περιμενω την 24" (επιτελους)

και το μοναδικο Game που θα παιξω θα ειναι το GTA....τωρα ...μετα Νo time...και απο καλοκαιρι βλεπουμε.

δεδομενου οτι η 4870 ειναι πιο δυνατή απο την 8800 θα τα εχω τα 1920χ1200 ή μπα?....

αν δεν πει κανεις...θα σας πω εγω μες την βδομαδα...:p

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Με τους 8.12rc3 εχουν κατι ψεγαδια τα textures απο πολυ κοντα ομως . στην οδηγηση η in game δεν τα παρατηρεις ( ευκολα ) .

Το αλλο με τα επιπεδα 2-3 φορες μου το εχει κανει σε καμια 10ρια ωρες . Θα δειξει .

Οι βιδια πανε καλυτερα στο gta 4 . πχ νομιζω εισαι στα ισια με μια 9800gtx. Αλλα και παλι 1920 θα εχεις πανω απο 30fps.

Link to comment
Share on other sites

μια εξαφανιζονται κατι textures...μια ανεβαινουν τα επιπεδα του πατωματος οταν μπαινεις καπου και μετά ξαναπεφτουν...αυτα σε 2 setup με 4850 και 8.11

με C2D και την 8800GTX... πηγαινε με 35-40FPS μαλιστα εξω (στο medium-high 1280x1024) τλχ στην αρχη.

χωρις τετοια προβληματα. - υπ οψη με 4850 μου λενε παει χειροτερα.

το θεμα ειναι οτι εγω την εδωσα σε φιλο την 8800 και ψαχνω καρτα...και μαλιστα γρηγορα.

μες την βδομαδα περιμενω την 24" (επιτελους)

και το μοναδικο Game που θα παιξω θα ειναι το GTA....τωρα ...μετα Νo time...και απο καλοκαιρι βλεπουμε.

δεδομενου οτι η 4870 ειναι πιο δυνατή απο την 8800 θα τα εχω τα 1920χ1200 ή μπα?....

αν δεν πει κανεις...θα σας πω εγω μες την βδομαδα...:p

παρε μια 260GTX απλη να βρεις την υγεια σου:hi:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.