Jump to content



καρτα τηλεορασης MPEG-4 DVB-T


sakis_the_fraud

Recommended Posts

Καλησπερα!!!

ψαχνω καρτα τηλεορασης για υπολογιστη, με υποστιρηξη DVB-T και MPEG-4.

με ενδιαφερει να ειναι PCI γιατι ενδεχεται να παιξει για καποιο χρονικο διαστημα σε καποιο "χρεπι" και να εχει την δυνατοτητα προγραμματισμου εγγραφης ενος προγραμματος αλλα και να μπορεις να βλεπεις ενα καναλι ενω γραφεις καποιο αλλο.

Θα αποφυγω τις υλοποιησεις της ASUS λογω προιστοριας. :p

Θα ηθελα να ακουσω και της αποψη σας για αυτα τα USB μαραφετια που κυκλοφορουνε. Αξιζουν;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ακουσω και της αποψη σας για αυτα τα USB μαραφετια που κυκλοφορουνε. Αξιζουν;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

Εχω ενα "USB μαραφετι " στο σπίτι .Το είχα πάνω στον ατομ για να βλέπω τα ψηφιακά .Απο λήψη ειναι αρκετά καλό (εως πολυ καλό) και με το τηλεχειρηστήριο ειναι πολύ πρακτικό.

Το μονο μείον ειναι οτι σηκωνει πολυ cpu usage ( ο ατομ σε ορισμενες περιπτώσεις τα εβρισκε σκούρα) οποτε αυτο με το χρεπι pc δεν ξερω αν θα σου κάτσει.

Το δουλευα με το προγραμμα Blaze tv αλλα με τα 7αρια μπορείς να το δουλέψεις με το media center .Αν θελεις να στο φέρω να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θες να κανεις εγγραφή οτι βλεπεις στην TV ή θες να βλεπεις τηλεοραση στο PC;

Το λεω γιατι η Avermedia ηθελε να μου στειλει ενα καινουριο αυτόνομο σύστημα το οποιο εχει μεσα δισκο, συνδεεται με HDMI και κανει capture HD την τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

Θες να κανεις εγγραφή οτι βλεπεις στην TV ή θες να βλεπεις τηλεοραση στο PC;

Το λεω γιατι η Avermedia ηθελε να μου στειλει ενα καινουριο αυτόνομο σύστημα το οποιο εχει μεσα δισκο, συνδεεται με HDMI και κανει capture HD την τηλεοραση.

Θελω να βλεπω TV στο πισι γιατι δεν παιζει να παρω ΤιΒι στο αμεσο μελλον...

καμια αλλη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.