Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ηταν πολυ αδυναμος ο αντιπαλος δεν μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα για την ομαδα.

Και καλο θα ηταν να τον ξεχασουν τον σημερινο αγωνα:)

Καλα ο εκφωνητης το δεσε,σηκωνουμε κουπα:X:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με κούρασε το παιχνίδι. Επειδή το έκαναν πολύ physical, ήταν λίγο πιο άτεχνο από ό,τι θα 'θελα. Συν ότι με ασσόδυα σαν τον Καλάθη, θα μπορούσε να έχει εξελιχθεί πολύ χειρότερα. Δεν είναι κακή μια επαγγελματική νίκη σε αυτή τη φάση.

Τι να πουν κι οι άλλοι που μια εποχή μας απέκλειαν και έχασαν από τη Σενεγάλη; ;)

Link to comment
Share on other sites

Έφυγαν τώρα οι Μανωλάς, Σάμαρης, Αβραάμ, Χολέμπ(β)ας, έφυγε πέρσι ο Μήτρογλου (άσχετα αν ήρθε ξανά δανεικός) και ο Φετφατζίδης, έφυγε πρόπερσι ο Τοροσίδης και πάει λέγοντας. Άντε να φύγει και ο Μανιάτης μαζί με τους Σιόβα, Βλαχοδήμο και Διαμαντάκο για να έχουμε αμιγώς ξένη ομάδα. Άι σιχτίρ με όλο αυτό τον ξενόφερτο αχταρμά πια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο Ολυμπιακός μπορούσε να έχει μια αρκετά καλή ομάδα αποτελούμενη από Ελληνικούς παίκτες που να μπορεί να ανταγονιστεί μεγάλες ευρωπαικές αλλά μόνο τα χρήματα έχουν στο νου.. δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

άσχετα αν δεν μου αρέσει το γεγονός ότι παίζει ένας ή κανένας έλληνας στην 11άδα, πρέπει να αναλογιστούμε τα εξής..

1. Οι έλληνες που έχει στο παρών ρόστερ ο Ολυμπιακός, μάλλον δεν αξίζουν να είναι στην ενδεκάδα. Όποιοι αξίζαν πήραν μεταγραφή. Ο Μίτσελ δίνει τις ευκαιρίες.

2. Καλά κάνει ο Ολυμπιακός και έχει τα χρήματα στο νου του. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ είναι. Ξεχάστε τα ρομαντικά με παίκτες από της ακαδημίες να παίζουν μέχρι τα 35 σε μια ομάδα. Πολύ σπάνιο το γεγονός (eg o τιτανομέγιστος Del Piero). Αν είναι δείτε ερασιτεχνικό να γουστάρετε το πάθος και ελληνικές 11άδες.

3. Την καλή ομάδα με τους έλληνες παικτες την είδαμε πέρσι. Φέτος θα δούμε κάτι άλλο.

επαναλαμβάνω, ούτε εμένα μου αρέσει. Αλλά δεν θα κριτικάρω το σχέδιο μιας επιχείρησης. Δικά τους τα γένια και τα χτένια. Άμα τους βγει τους βγήκε, αν δεν τους βγει σε αγωνιστικά θέματα αλλά και σε εισιτήρια θα αλλάξουνε στρατηγική.

Link to comment
Share on other sites

1. Οι έλληνες που έχει στο παρών ρόστερ ο Ολυμπιακός, μάλλον δεν αξίζουν να είναι στην ενδεκάδα. Όποιοι αξίζαν πήραν μεταγραφή. Ο Μίτσελ δίνει τις ευκαιρίες.

Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω είναι να μείνουν οι Έλληνες παίκτες που αξίζουν και εκεί που δεν τραβάει η ομάδα να πάρει την βοήθεια των ξένων. Αυτό που γίνεται τώρα είναι να φεύγουν Έλληνες παικταράδες και να ψάχνουμε μετά ξένους αναπληρωτές.

Μένει βέβαια να δούμε πως θα πάει η ομάδα φέτος, αν και δεν νομίζω να δούμε κάτι σπουδαίο. Μακάρι να διαψευσθώ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό το ζήτημα, έρχετε η πρόταση στον Ολυμπιακό, ο Ολυμπιακός ενημερώνει τον παίκτη και αυτός μετά αποφασίζει ή όχι αν θα πάει στο ξένο πρωτάθλημα. Βάζει μια υπογραφή δηλαδή.

Αν γούσταρε να μείνει στον Ολυμπιακό (ή όποια άλλη ελληνική ομάδα), να παίρνει πρωτάθλημα και να πηγαίνει το πολύ μέχρι τους 16 του CHL καλώς. Αν είναι όμως από αυτούς που θέλουν να κάνουν καριέρα στο εξωτερικό (σαν να θέλω εγώ να δουλέψω σε μια εταιρεία στο εξωτερικό με καλύτερες αποδοχες (όχι πάντα), συνθήκες ή φιλοδοξίες ας πούμε) τότε ενημερώνει το Ολυμπιακό και παίρνει μεταγραφή στην ομάδα που τον θέλει και ικανοποιεί.

απλό δεν είναι; δηλαδή δεν είναι μόνο ευθύνη του Ολυμπιακού στην μεταγραφή. Τι να κάνουμε; Βγήκε μια καλή φουρνιά και μας τους πήραν όλους... Τώρα αν βγαίνει με το πιστόλι στον κρόταφο ο ΟΣΦΠ και τους λέει πάρτε μεταγραφή γιατί αλλιώς δεν θα ξαναπαίξετε μπάλα, δεν το πιστεύω γιατί ο ΟΣΦΠ θα ήταν στην Β Εθνική ακολουθόντας τακτικές Μπέου κ Ψωμιάδη, και δεύτερον οι παίκτες θα το έκαναν βούκινο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω είναι να μείνουν οι Έλληνες παίκτες που αξίζουν

τη μπάλα από το πόδι να τη βγάζουν για τον αγώνα, ή θα τη σέρνουν μαζί τους στο γήπεδο; Άλλον τρόπο να κρατήσεις τους καλούς Έλληνες δε βλέπω, ειδικά όταν σκάνε 8ψήφιες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ήθελε ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να τους κρατήσει; Κάπως δύσκολο το κόβω.

Σίγουρα αν ο παίκτης θέλει να φύγει, θα φύγει αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις θα φύγει για το οικονομικό κομμάτι. Ας τα σκάσει λοιπόν στους καλούς Έλληνες και ας αφήσει τους ξένους, αυτό θέλω να πω και το κλείνω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που δεν υπήρχαν ρήτρες, προφανώς και μπορούσε να τους κρατήσει: δεν αποδέχεται καμία προσφορά.

Ο Σάμαρης ήταν αποφασισμένο να φύγει. Έκανε καλή χρονιά, καλό Μουντιάλ, (ανέβασε τιμή) δηλώσεις που δεν ακούστηκαν καλά στο λιμάνι (ήταν ανεπιθύμητος σε κόσμο και διοίκηση), δεν υπήρχε πιθανότητα να μείνει

Ο Μανωλάς ήθελε να φύγει για τη Ρόμα. Πολύ σωστή η επιλογή του να πάει σε ιταλική ομάδα.

Ο Χολέβας ήθελε να φύγει γιατί έβλεπε ότι θα είναι 2η επιλογή. Με το που απέκτησε ο Ολυμπιακός του Μουζουάκου ή όπως τον λένε, ζήτησε μεταγραφή.

Ο Παπαδόπουλος δεν ξέρω, και δε με νοιάζει. Παίζει να τον ντριμπλάρω κι εγώ πλέον (μετά τον τραυματισμό του με την Εθνική...)

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο το αν θα παίζουν 11 Έλληνες στην 11άδα ή κανένας. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να παίζουν οι καλύτεροι. Ο Ολυμπιακός έχει Έλληνες στο ρόστερ του. Ας στρώσουν το κώλο τους να δουλέψουν, όπως δούλεψαν και οι άλλοι που έφυγαν με 8ψήφια νούμερα, να παίζουν βασικοί. Αν δουλέψουν και αξίζουν θα πάρουν ευκαιρίες. Αν δε θέλουν να δουλέψουν, ας μην παίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολυμπιακός πλέον έχει ανέβει επίπεδο. πλέον παίζει με μάνατζερς και ακολουθεί πολιτική πόρτο, λιόν. Σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει (συμπεριλαμβανομένου κι εμού), όμως μόνο έτσι θα μπορέσει να μην είναι ζημιωγόνος και ανταγωνιστικός ταυτόχρονα.

Κεντρικό πρόσωπο στην ομάδα παύουν να είναι οι παίκτες, αλλά το προπονητικό team.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.