Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Τι καθεστε και ασχολείστε ρε παιδια?

Αναλυσεις και αναλυσεις.

Οποιος εχει παρακολουθησει λιγο premier league μονο εντυπωση δεν του κανει το αποτελεσμα...

Ο οσφπ νικησε ενα τεραστιο συλλογο που περναει την μεγαλυτερη κριση των τελευταιων δεκαετιων.Good job αλλα μην μας ζαλισετε τα παπακια.Η MU ηταν χειροτερη απο οποια ομοδα εχετε υποδεχτει φετος στο CL.Μια ευκαιρια ειχε σε ολο το ματς στο 80+ αλλα ο ανετοιμος van persie εστειλε το τοπι στον θεο.Δηλαδη σοβαρα τωρα ο παο ειχε νικησει την καλυτερη ομαδα της ευρωπης, μια ομαδα προτυπο για τοτε, μεσα στην εδρα του το 96...τι επρεπε να κανουμε?Εθνικη γιορτη και ετσι?

Και λογικα θα περασετε και ευκολα επειδη πολυ δυσκολα θα καταφερει να ανασυγκροτηθει η MU μεσα σε 15 ημερες.

Ναι δεν είχατε βγει στους δρόμους τότε! :p

Η διαφορά είναι ότι εσύ τότε κέρδισες παίζοντας το τρένο της γραμμής πίσω από το κέντρο, με έναν Άγιαξ με 20 τελικές και δοκάρια και πήρες το αποτέλεσμα λόγω της κούρσας του παιχταρά Δώνη και του πλασέ του άλλου παιχταρά Βαζέχα!

Κέρδισες όμως!Η ιστορία αυτό γράφει!

Κι εμείς χθες παίξαμε με την Μάντσεστερ που πήρε πέρσυ τη Πρέμιερ Λιγκ, με τους ίδιους πάιχτες και έναν :jester: στον πάγκο!Το τι θα γίνόταν αν υπήρχε ο Τσίχλας στη θέση του,αν το πλασέ του Βαζέχα είχε πάει στα περιστέρια, αν δεν τρώγατε 3 στο ΟΑΚΑ, αν δεν φάμε 5 στο Θέατρο των Ονείρων, αν ο ήλιος δεν έβγαινε από την ανατολή...ποσώς με ενδιαφέρει!

Το σκορ λοιπόν, έγραψε 2-0 με μία άνετη επικράτηση για τον Ολυμπιακό!Και πρώτη τελική για την ManU στο 80φεύγα!Όλα τ΄άλλα είναι να χουμε να λέμε!

Το τι θα γίνει στο Θέατρο των Ονείρων είναι άλλο πράγμα!Γιατί ο Ολυμπιακός χθες έπαιξε αν όχι το 100%, το 90% που μπορεί να βγάλει στο χορτάρι!Κι όλοι ξέρουμε ότι αυτή η ΜanU μπορεί ακόμα καλύτερα!Κι αυτό είναι που προσφέρει αίγλη και σημασία στη χθεσινή νίκη!

Κανείς σοβαρός και νοήμων άνθρωπος -και μετά ολυμπιακός- δεν είπε ότι πάμε για Τσάμπιονς λιγκ!Καλώς ή κακώς οι δυνατότητες των ελληνικών ομάδων είναι αυτές!16 άντε 8 με καμιά κλήρωση καλή κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο πληθυντικός μου αρέσει. Είδες που εκτίθεσαι; Για πες πόσα βλέπεις; Η πλειοψηφία των posts βλέπει το αποτέλεσμα με θετικό μάτι ασχέτως ομάδας προτίμησης. ;)

Dolly: είμαι κομπλεξικός κατά του γαύρου αποκλειστικά

tragikos: Και εγώ αντιολυμπιακός είμαι

knight_77: είμαι βαζελος και αντιγαυρος

billpeppas: do the Kokkalistan

Όντως εκτίθεμαι. Δεν είναι πληθυντικός αλλά παρατεταμένος ενικός. Για να μην πάω και πιο πίσω. Από αυτούς, άλλοι θα το δουν θετικά και άλλοι αρνητικά. Αλλά θα εξακολουθήσουν να είναι αντιολυμπικοί πάραυτα.

Επειδή δεν βλέπω να βγάζει πουθενά αυτό, εγώ τελειώνω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Dolly: είμαι κομπλεξικός κατά του γαύρου αποκλειστικά

tragikos: Και εγώ αντιολυμπιακός είμαι

knight_77: είμαι βαζελος και αντιγαυρος

billpeppas: do the Kokkalistan

Όντως εκτίθεμαι. Δεν είναι πληθυντικός αλλά παρατεταμένος ενικός. Για να μην πάω και πιο πίσω. Από αυτούς, άλλοι θα το δουν θετικά και άλλοι αρνητικά. Αλλά θα εξακολουθήσουν να είναι αντιολυμπικοί πάραυτα.

Επειδή δεν βλέπω να βγάζει πουθενά αυτό, εγώ τελειώνω εδώ.

Από ότι φαίνεται έχεις δίκιο. Μέσα σε 2 σελίδες με μπράβο και συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, εσύ εντόπισες 4 σχόλια, τα οποία έχεις κόψει κατάλληλα ώστε να φαίνονται εντελώς αρνητικά, για να στηρίξεις την πλύση εγκεφάλου που κάνει ο Θεοδωρίδης με δηλώσεις του σαν τις χτεσινές. Congrats!!! :tomato:

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τις τελευταιες 3 σελιδες του θεματος και θυμηθηκα τους λογους που δεν με ενδιαφερει το ποδοσφαιρο...

αν και γεννημενος στον Πειραια-Κερατσινη μονο για τον ρομαντισμο του θεματος δηλωνω Ολυμπιακος...

εχω να δω ποδοσφαιρο απο τοτε του πηραμε το euro...

Link to comment
Share on other sites

Dolly: είμαι κομπλεξικός κατά του γαύρου αποκλειστικά

tragikos: Και εγώ αντιολυμπιακός είμαι

knight_77: είμαι βαζελος και αντιγαυρος

billpeppas: do the Kokkalistan

Όντως εκτίθεμαι. Δεν είναι πληθυντικός αλλά παρατεταμένος ενικός. Για να μην πάω και πιο πίσω. Από αυτούς, άλλοι θα το δουν θετικά και άλλοι αρνητικά. Αλλά θα εξακολουθήσουν να είναι αντιολυμπικοί πάραυτα.

Επειδή δεν βλέπω να βγάζει πουθενά αυτό, εγώ τελειώνω εδώ.

Σωκράτης Κόκκαλης - Πρόεδρος 1993 -2011

Πρωταθλήματα: 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011

Μαρινάκης ο ηθικός - Πρόεδρος 2012-xxxx

Πρωταθλήματα: 2012, 2013 ( 2014 )

Από το 93 ως το 2014 πήρε:

16 πρωτ. ΟΣΦΠ

4 πρωτ. ΠΑΟ

0 πρωτ. υπόλοιποι

-- Τα "πέτρινα" χρόνια του ΟΣΦΠ... και η δυναστεία του Βαρδινογιάννη ( χειρότερος από Κόκκαλη και Μαρινάκη όπως λέτε )

Βαρδινογιάννης... Πρόεδρος 1979 - 2000

Πρωταθλήματα:

ΠΑΟ: 6

ΟΣΦΠ: 9

ΑΕΚ: 5

ΠΑΟΚ: 1

ΛΑΡΙΣΣΑ: 1

ΠΑΟ 6 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, 5 Η ΑΕΚ, 9 ΟΣΦΠ, 1 ΠΑΟΚ, 1 ΛΑΡΙΣΣΑ

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε με μικρές ομάδες? :p Μεγάλη Ρεάλ , επιτέλους χάρηκα μπάλα μετά από καιρό. Όπως είπε και ένας στο Gazzeta ακόμα και το γκολ(golaso) της Σάλκε πανηγύρισα !! :jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα στο παιχνίδι της Ρεάλ είναι ότι σκοράρανε με την ίδια σειρά

1 Μπενζεμα 2 Μπέιλ 3 Ροναλντο

και ξανά

4 Μπενζεμα 5 Μπέιλ 6 Ρονάλντο.

Το γκολ του Χούντελαρ καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

@tavliban μου βάζεις λόγια που δεν έχω πει, οπότε σταματάω

βασικά αναφέρομαι γενικά και όχι σε εσένα συγκεκριμένα, για να μην παρεξηγούμαι...δηλαδή δες λίγο σε όλα τα forum που βγαίνουν διάφοροι για να υποτιμήσουν την νίκη μας κλπ :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποιο σημείο ξεκινάει η "υποτίμηση" της νίκης. Εδώ η αναφορά στο τελευταίο 15λεπτο θεωρήθηκε ως υποτίμηση. Κάποιος θα έπρεπε να σχολιάζει ΜΟΝΟ τα πρώτα 75 λεπτά για να μην είναι κομπλεξικός αντι-Ολυμπιακός. Η παραδοχή ότι η Μάντσεστερ δεν περνάει και την καλύτερη περίοδό της επίσης θεωρήθηκε ως προσπάθεια υποτίμησης της νίκης του Ολυμπιακού.

Οπότε κάπου εδώ αναρωτιέσαι:

Οτιδήποτε λιγότερο από το

«Αυτή δεν είναι μόνο η πιο σημαντική νίκη στην ιστορία του Ολυμπιακού, αλλά και όλων των Ελληνικών ομάδων»

του Θεωδορίδη, είναι προσπάθεια υποτίμησης της νίκης του Ολυμπιακού;

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ, Λάρισσα, Άρης(100% εκεί το πάνε), Απόλλων Αθην... εεεε... Σμύρνης, πόσοι άλλοι που δεν ξέρω/σκέφτομαι αυτή τη στιγμή.

Τι στο καλό?

Βελλής: Πέφτουμε ή φεύγω - Απόλλων Σμύρνης - SPORT 24

Link to comment
Share on other sites

Θεός ο διαιτητής στην Μπενφίκα. 3 goal, κόκκινη, πέναλτυ και παρόλα αυτά κράτησε 10 δευτερόλεπτα καθυστερήσεις :clap::clap: . Σου λέει "Αφού κρίθηκε ας φύγουμε μια ώρα νωρίτερα" χαχαχχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Παγκόσμια ημέρα κατά του αυτοβασανισμού σήμερα και για να την τιμήσει η Σούπερ Λιγκ θα έπρεπε κανονικά να αναβάλλει τα σημερινά παιχνίδια.

ο μόνος λόγος να ασχολείσαι με τη σουπερλιγκ είναι το ελ σομπρέρο :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.