Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Το είχα γράψει, αλλά ήμουν κακός τότε που ο υπερμέγιστος Ρανιέρης είχε αναλάβει την Γιουβέντους.

Αν μου λέγανε ποιοι είναι οι πιο αποτυχημένοι προπονητές στην ιστορία του ποδοσφαίρου, θα επέλεγα Στην θέση 1 τον Ρανιέρι και εξηγούμαι:

Προσπάθεια νο1: 2000 Αναλαμβάνει την Ατλέντικο Μαδρίτης (υπόψιν η ατλεντικο το 95-96 σήκωσε πρωτάθλημα με τον υπερμέγιστο Μιλίκο Πάντιτς του Πανιωνίου) και τι κάνει;;;; Τερματίζει 19η και την ρίχνει κατηγορία!!!!!!

Προσπάθεια νο2: Βρίσκεται στην Τσέλσι και έρχεται το ζεστό χρήμα από τον Ρομάν, αλλά αποδεικνύεται πολύ λίγος και τον διώχνουν κακήν κακώς.

Προσπάθεια νο3: Juventus, που μόλις επέστρεφε από την Β εθνική! Δύο χρόνια με πολλά απαράδεκτα αποτελέσματα, τον διώχνουν νύκτα για να πάρουν τον Φεράρα.

Προσπάθεια νο4: Φεύγει ο Σπαλέτι από Ρόμα που έχει τερματίσει ήδη τέσσερις φορές στην σειρά 2η και την ρίχνει 6η.

Προσπάθεια νο5: Την επομένη χρονιά, τερματίζει την Ιντερ 6η.

Προσπάθεια νο6: Αναλαμβάνει την Μονακό (αυτή με τα λεφτά του Ρώσσου), όπου και αντικαθήσταται στον χρόνο πάνω από τον Ζαρντίμ.

Συμπέρασμα.

Έχει περάσει από Κλαμπ με τεράστια ιστορία και με αστείρευτο μπάτζετ και όχι τίτλο δεν έχει πάρει, αλλά φεύγει ως αποτυχημένος.

Η εθνική μας είναι μια ομάδα περιορισμένων δυνατοτήτων και οι προπονητές που χρειαζόμαστε πρέπει να είναι ικανοί να βγάζουν από τους παίκτες το 100% σε κάθε παιχνίδι. Αυτός παίρνει ομαδάρες και απλά παίρνει από τους παίκτες το 60-70%. Οι δε πανάσχετοι δημοσιογράφοι συγκρίνουν την πρεμιέρα του με την πρεμιέρα του τεράστιου Ρεχάγκελ. Μόνο που ο Όθωνας είχε πάρει δύο τίτλους με την Βέρντερ και ένα ευρωπαϊκό κύπελλο.

Αυτός είναι ο προπονητής που ποτέ δεν θα στηρίξω, αλλά και στο επόμενο εντός παιχνίδι, θα πάω γήπεδο για να γιουχάρω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ το χαρηκα.

Τεραστια νικη.

Βλεπω την κλαμενη σκατοφατσα του γκασολ και φτιαχνομαι λεμεεεεεεεε.

Πραγματικα συγκλονιστικοι οι γαλλοι

πολλοι φλοπινγκ οι ισπανοι

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω την κλαμενη σκατοφατσα του γκασολ και φτιαχνομαι λεμεεεεεεεε.

ban_him.gif

Ο Gasol (ο original) ήταν ο μόνος που καταλάβαινε τι γινόταν στο γήπεδο. Επίσης είναι ο μόνος που δεν ανήκει στην αηδιαστική / εμετική ισπανική θεατρική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

ban_him.gif

Ο Gasol (ο original) ήταν ο μόνος που καταλάβαινε τι γινόταν στο γήπεδο. Επίσης είναι ο μόνος που δεν ανήκει στην αηδιαστική / εμετική ισπανική θεατρική ομάδα.

Οντως ηταν ο μονος που το παλευε αλλα το υφακι του ωρες ωρες ειναι για σφαλιαρες.

Εκεινος ο αδελφος του..ποσο βοδι.

Μην μιλησω για rudy..

Kοιτα να δεις που θα παει τελικα η σερβια τελικο...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά επεισόδια στην Αλικαρνασσό - Γ Εθνική - SPORT 24

jfc...

Δυστυχώς το ρεπορτάζ της τελευταίας στιγμής αναφέρει ότι το θύμα θεωρείται κλινικά νεκρός!

:/

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

τη Σερβία πως την βλέπετε;

τους έχει τους Αμερικάνους;

Η φράση "τους έχω" σημαίνει στο δικό μου το μυαλό πως αν κάνω εγώ το παιχνίδι μου, τότε θα κερδίσω. Με αυτήν την έννοια, όχι δεν τους έχει τους αμερικάνους. Θα χρειαστεί πέρα από την φουλ απόδοση των παικτών της και μερικά προπονητικά τρικ που θα δυσκολέψουν τους αμερικάνους. Αγωνιστικά και ίσως και εξωαγωνιστικά. Το σημαντικότερο είναι η Σερβία να μείνει κοντά στο σκορ. Αν γίνει αυτό, η απειρία των αμερικάνων στα ανταγωνιστικά ματς μπορεί να αποβεί μοιραία.

Link to comment
Share on other sites

για ποια απειρία σε ανταγωνιστικά ματς μιλάμε; Οι μισοί και πλέον από τους παίκτες των ΗΠΑ είναι ηγέτες στις ομάδες τους. Ο Krzyzewski είναι εκ των κορυφαίων προπονητών. Δεν υπάρχει απειρία σε αυτήν την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.