Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Πηραμε οτι αξιζαμε σημερα απο την εμφανιση μας... Απαραδεκτος και ο σπανουλης για αλλη μια φορα σε τελικο με τον βαζελο... Αφου δεν μπορεσες και φετος να παρεις πρωταθλημα απο εναν Παναθηναικο οπου σε πολλες στιγμες στην χρονια ηταν κακος, κουρασμενος και βρεθηκε σε μεταβατικη περιοδο με απειρο προπονητη τοτε πρεπει να σκεφτεις οτι κατι φταιει με σενα....

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από τρέξιμο.

Ανοίγω τηλεόραση και βλέπω τον Βαζελο να βαράει βολές - κλασσική αξία (Ο γαύρος δεν είχε συμπληρώσει ούτε 4). Στην συνέχεια φάουλ σφαλιάρα στον σερμαντίνι που δεν δίνεται και καπάκι καλάθι και φάουλ και τεχνική ποινή. :flag:

Κοκάκιας rulezzzzz. :tomato:

depon%2525201.jpg

Κόψε τα υπόλοιπα γιατί προκαλούν παραισθήσεις βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι μονο με λοζεσκι και πριντεζη να ειναι οι μονοι που παν να κανουν κατι ο ολυμπιακος δεν θα μπορουσε να γλυτωσει την ηττα απεναντι σε εναν καλο αρκετα ΠΑΟ.

Έγινε επεξεργασία από kuza
Link to comment
Share on other sites

Φάνηκε, ξεκάθαρα πλέον, η κλάση του Σπανούλη...πόσες φορές του δώθηκε η ευκαιρία, με την μπάλλα να καίει, και αντί ωα πάρει προσπάθεια πάνω του πάσαρε σε άλλον παίχτη...αυτό δείχνει πως δεν έχει bollocks...

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε πρωτάθλημα και χωρίς προπονητή.

Τι άλλο να κάνουμε για να σας το δώσουμε; Να παίζουμε με 4 παίχτες;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ετσι οπως παει ο ΘΡΥΝΟΣ σε τετοιες τεχνικες θα καταληξει παλι για να παρει κουπα...(βλεπε τσεσεκα νερακια κτλ).Αντε γεια. Και μην ακουω για κορακια κτλ παλι...μια χαρα ηταν η διαιατησια αλλαχτε τροπαριο.Να σεβεστε την ομαδα που εκανε ολη την Ελλαδα να βλεπει μπασκετ (μετα τον Αρη).Γιατι μετα το διπλο στο ΟΑΚΑ κλασικα παλι βγαλατε στομα,παντα τα ιδια,παντα στομα μεγαλο και ουσια 0.Σας το κλεισαμε ομως για ακομη μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Α) Ο Σπανούλης (με μία επιφύλαξη) έχει θέμα με το γόνατο, χώρια την χρόνια τενοντίτιδα στο χέρι.

Β) Στο δεύτερο παιχνίδι δεν έπαιξε ο Γκιστ, 25 πόντους. Στο τρίτο παιχνίδι, 10 λεπτά και ανέτοιμος, ήττα. Τέταρτο/Πέμπτο παιχνίδι, έτοιμος.

PS. Μπράβο στο βελούδινο σφυρί που έπαθε κολούμπρα στην τελευτάια φάση και με έστειλε ταμείο.

EDIT: PS2 θα βαρεθείτε μεταγραφολογία φέτος στο μπάσκετ. Επειδή μιλήσατε για τον Μάντζαρη, έχει ένα χρόνο συμβόλαιο ακόμη αλλά έχει και 500Κ buyout. Επίσης έχουν προτάσεις και παίχτες με συμβόλαια και από τις 2 ομάδες.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κοντευει να τα κρεμασει ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ βλεπω σπανουλη στον παναθηναικο (αν και το κλημα ειναι πολυ βαρυ γι αυτον).Επιστροφη στην ομαδα της καρδιας μου και τα σχετικα...θα ακουστουν αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που μου δείχνεις το ντεπονάκι, γιατί το γύρισες σε Liverpool; Έβλεπες και στο χωριό σου liverpool; Μάλλον κάτι θα σε χαλάει ε; Κράτα το καλύτερα για σένα λοιπόν φιλαράκο.

[MENTION=5181]winters[/MENTION] αν είναι το γόνατο αυτό δεν είναι καθόλου καλό. Το μόνο παρήγορο είναι ότι έρχεται καλοκαίρι και θα το ξεκουράσει κάπως.

Όσο Για σένα φίλε που λες ότι το ο ΠΑΟ έκανε την Ελλάδα να βλέπει μπάσκετ, μάλλον θα είσαι πολύ μικρός σε ηλικία... Αυτό τον τίτλο τον δικαιούται μόνο ο ΑΡΗΣ και αυτός ο τεράστιος αθλητής που λέγεται Γκάλης. τα άλλα είναι προπαγάνδα της Πράσινης και του Τράκη.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που μου δείχνεις το ντεπονάκι, γιατί το γύρισες σε Liverpool; Έβλεπες και στο χωριό σου liverpool; Μάλλον κάτι θα σε χαλάει ε; Κράτα το καλύτερα για σένα λοιπόν φιλαράκο.

[MENTION=5181]winters[/MENTION] αν είναι το γόνατο αυτό δεν είναι καθόλου καλό. Το μόνο παρήγορο είναι ότι έρχεται καλοκαίρι και θα το ξεκουράσει κάπως.

Όσο Για σένα φίλε που λες ότι το ο ΠΑΟ έκανε την Ελλάδα να βλέπει μπάσκετ, μάλλον θα είσαι πολύ μικρός σε ηλικία... Αυτό τον τίτλο τον δικαιούται μόνο ο ΑΡΗΣ και αυτός ο τεράστιος αθλητής που λέγεται Γκάλης. τα άλλα είναι προπαγάνδα της Πράσινης και του Τράκη.

Εσυ που εισαι "μεγαλος" αν βλεπεις καλα το εχω σημειωσει απο διπλα."μετα τον ΑΡΗ" που σημαινει πρωτα ο αρης και μετα ο ΠΑΟ.

Για ολα φταιει ο Βυντρα...

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα σαν πιο ήρεμος γιατί χτες στεναχωρήθηκα με αυτό που είδα (σταμάτησα να το βλέπω από το 15 καθώς φάνηκε η ομάδα να μην το θέλει)...

Πρέπει πλέον να σταματήσουμε να κατηγορούμε οι ολυμπιακοί τον Σπανούλη. Ναι ΟΚ δεν έπαιξε τίποτα με τον ΠΑΟ και ήταν στα όρια του να παίζει σαν 6ος παίκτης του ΠΑΟ.

Αλλά ο ΟΣΦΠ χωρίς αυτόν θα ήταν στα αζήτητα. Ο ΠΑΟ απλά έχει βρει τον τρόπο να τον σταματήσει και του έχει κάνει το μυαλό και την ψυχολογία σμπαράλια...Έλειπε ο Γκιστ έπαιζε μια χαρά. Παρών ο Γκιστ, υπό του μηδενός η προσφορά του.

Χωρίς Σπανούλη ο ΟΣΦΠ δεν θα έπαιρνε τα 2 ευρωπαικά...

Ο ΟΣΦΠ πρέπει να κάνει του χρόνου μερικές κινήσεις.

1. Να αδειάσει το ρόστερ από Begic, Petway, Collins, Simmons, να κρίνει αν ο "4ος Νόμος" μπορεί να γυρίσει δυνατός, και να ενισχύσει το ρόστερ αναλόγος, καθώς φέτος μόνο ο Dunston Και ο Lojeski βγήκαν. Ειδικά ο 2ος θα είναι πιο σταθερός του χρόνου.

2. Προβλέπω να μην ανανεώνουν τον Περπέρογλου και να δίνουν τον ρόλο του βασικού SF στον Παπαπέτρου ή κάποια μεταγραφή..

3. Προσωπικά δεν θέλω να φύγει ο Μπαρτζώκας. Ναι σε ξεφτίλισε ο Φρανκι, ναι έχεις πολλά νεύρα κατά την διάρκεια του αγώνα και θολώνεις, ναι με αυτό το budget δεν διάλεξες το πρέπον υλικό, αλλά θεωρώ ότι είναι καλός προπονητής, φέτος το έργο του ήταν πολύ δύσκολο λόγο τραυματισμών κλπ, και προτιμώ να τον δω και την επόμενη χρονιά να δουλεύει την ομάδα. Να δει τα λάθη του και να τα διορθώσει. Προβλέπω όμως πως για αλλαγή ψυχολογίας θα πληρώσει το μάρμαρο και θα τον αντικαταστήσουν.

4. Επιτέλους να σταματήσουν οι Αγγελόπουλοι να ασχολιούνται με εξωαγωνιστικά ζητήματα και να παίζουν το παιχνίδι του πρεζάκια, μπας και ασχολιόμαστε μόνο με το αγωνιστικό κομμάτι.

Για τον Παναθηναικό, λίγα πράγματα θα πω. Πρέπει να βρείτε επιτέλους κάποιον που του χρόνου θα αντικαταστήσει εν μέρη την προσφορά του 3D. Δεν μπορεί να παίζει 38λεπτά ο άνθρωπος. Πρέπει και σεις να κάνετε ενα ξεσκαρτάρισμα (ΡΑιτ, πινγκ, Μπατίστ, Χαραλαμπόπουλος κλπ κλπ) και να βάλετε 20-25 χρονους στο ρόστερ. Τέλος ναι μεν μας ξεφτίλισε ο φράνκι, αλλά θέλετε προπονητή...

Άντε και του χρόνου..πάντως η σειρά ήταν μια από της καλύτερες που έχω δει σε σασπένς και ανατροπές. Δυστυχώς όμως η κούπα για μας χάθηκε στο ΣΕΦ.

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Εσύ που μου δείχνεις το ντεπονάκι, γιατί το γύρισες σε Liverpool; Έβλεπες και στο χωριό σου liverpool; Μάλλον κάτι θα σε χαλάει ε; Κράτα το καλύτερα για σένα λοιπόν φιλαράκο.

[MENTION=5181]winters[/MENTION] αν είναι το γόνατο αυτό δεν είναι καθόλου καλό. Το μόνο παρήγορο είναι ότι έρχεται καλοκαίρι και θα το ξεκουράσει κάπως.

Όσο Για σένα φίλε που λες ότι το ο ΠΑΟ έκανε την Ελλάδα να βλέπει μπάσκετ, μάλλον θα είσαι πολύ μικρός σε ηλικία... Αυτό τον τίτλο τον δικαιούται μόνο ο ΑΡΗΣ και αυτός ο τεράστιος αθλητής που λέγεται Γκάλης. τα άλλα είναι προπαγάνδα της Πράσινης και του Τράκη.

Χαλάρωσε μαν...

1ον) Liverpoool είμαι από γεννησιμιού μου...πρώτα Liverpool μετά όλες οι άλλες ομάδες...δεν το ήξερες δεν πειράζει συνεχίζουμε...

2ον) Αν αναφέρεσαι στο χωρίο μου στην Αθήνα τότε ναι..έβλεπα Liverpool και στο χωριο μου κοντά στα 20 χρόνια τώρα (33ον πλέον)...

3ον) Τι σχέση έχει όλο το παραπάνω με το χάλια μπάσκετ που παίξατε εχθες και ΔΙΚΑΙΩΣ χάσατε το πρωτάθλημα ακόμα δεν έχω καταλάβει...αν θές να μιλήσουμε για αυτό ευχαρίστως...αν θες να μιλήσουμε για Liverpool με μεγάλη χαρά μιας και προτιμώ τέτοια συζήτηση...

Καλό κουράγιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά του Σπανούλη είναι αναμφισβήτητη. Ποτέ δεν κρύφτηκε όταν έκαιγε η μπάλλα και ποτέ δεν αποποιήθηκε ευθύνες. Για φέτος τέλος η εθνική γι' αυτόν για να μπορέσει να αναρρώσει το γόνατό του.

Το θέμα της ελάχιστης προσφοράς του στα παιχνίδια με τον ΠΑΟ πέρα από ψυχολογικό είναι και προπονητικό. Όταν ξέρεις εδώ και χρόνια ακριβώς τον τρόπο που θα σε αντιμετωπίσει ο αντίπαλος, οφείλεις να ετοιμάσεις αλλαγές στον τρόπο παιχνιδιού σου. Εκεί φταίει ο Μπαρτζώκας.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ που εισαι "μεγαλος" αν βλεπεις καλα το εχω σημειωσει απο διπλα."μετα τον ΑΡΗ" που σημαινει πρωτα ο αρης και μετα ο ΠΑΟ.

Για ολα φταιει ο Βυντρα...

Αγόρι μου καλό τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό που σου γράφω; Η ομάδα που έμαθε το μπάσκετ και έκανε όλους τους Ελληνες να έχουν γίνει μια αγκαλιά και να βλέπουν μπάσκετ είναι ΜΟΝΟ Ο ΑΡΗΣ. ΜΟΝΟ! Ηρέμησε λίγο που σου λένε και οι παραπάνω και βγάλε τα πράσινα γυαλιά.

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] σωστά αυτά που λες. Απλά έχε στα υπόψην σου τα εξής:

Το budget του Ολυμπιακού έχει πέσει κατακόρυφα. Ο ΠΑΟ ακόμα και φέτος είχε μεγαλύτερο budget από το Ολυμπιακό κι ας είχε μόνο 7 παίκτες.

Καταρχάς ο kill bill, δεν θα μείνει Ολυμπιακό, ελέω Ντούντα. Αυτό όσο κι αν δεν μας συμφέρει κάποια στιγμή πρέπει να γίνει, για να πάρουν σειρά τα υπόλοιπα παιδιά (Σλούκας, Μαντζαρης, Κατσίβελης), και φυσικά να γυρίσει και ο Λο υγιής.

Κόλλινς, Σίμονς δεν χωράνε, Προώθηση Παπαπέτρου, και αγορά 2-3 Μικρών από Ελλάδα. Στους ψηλούς θέλουμε άλλον έναν Ντάνστον και πάμε πάλι καρφί για Ευρωπαϊκό.

Θέμα Μπαρτζώκα δεν τίθεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βγαζω τα πρασινα γυαλια..μ εχουν κανει περιφανο εκει που πρεπει..Και κατα κανονα οι κοκκινοι ειναι αυτοι που δεν μπορει ανθρωπος να συζητησει οχι οι πρασινοι,φαντασου μεχρι μωραλη δημαρχο βγαλανε, λογικη ftw..τι να πεις..Γι αυτο πλεον δεν προσπαθω καν,απλα λεω τα δικα μου...

υ.γ πολλους προπονητες/μανατζερ/παραγοντες εχει η Ελλαδα βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρι μου καλό τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό που σου γράφω; Η ομάδα που έμαθε το μπάσκετ και έκανε όλους τους Ελληνες να έχουν γίνει μια αγκαλιά και να βλέπουν μπάσκετ είναι ΜΟΝΟ Ο ΑΡΗΣ. ΜΟΝΟ! Ηρέμησε λίγο που σου λένε και οι παραπάνω και βγάλε τα πράσινα γυαλιά.

@tavliban σωστά αυτά που λες. Απλά έχε στα υπόψην σου τα εξής:

Το budget του Ολυμπιακού έχει πέσει κατακόρυφα. Ο ΠΑΟ ακόμα και φέτος είχε μεγαλύτερο budget από το Ολυμπιακό κι ας είχε μόνο 7 παίκτες.

Καταρχάς ο kill bill, δεν θα μείνει Ολυμπιακό, ελέω Ντούντα. Αυτό όσο κι αν δεν μας συμφέρει κάποια στιγμή πρέπει να γίνει, για να πάρουν σειρά τα υπόλοιπα παιδιά (Σλούκας, Μαντζαρης, Κατσίβελης), και φυσικά να γυρίσει και ο Λο υγιής.

Κόλλινς, Σίμονς δεν χωράνε, Προώθηση Παπαπέτρου, και αγορά 2-3 Μικρών από Ελλάδα. Στους ψηλούς θέλουμε άλλον έναν Ντάνστον και πάμε πάλι καρφί για Ευρωπαϊκό.

Θέμα Μπαρτζώκα δεν τίθεται.

εγώ πάντως βλέπω μπάσκετ λόγω του Άρη και του ΠΑΟΚ...Ε-Π-Ι-Κ-Ε-Σ μάχες στο Αλεξάνδρειο και με ρόστερ τρελό και ένα πρωτάθλημα φωτιά...ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ καλώς η κακώς έρχονται μακράν 3ο-4οι...

Καταρχάς ο Bill θα μείνει στον Ολυμπιακό εκτός εάν οι Αγγελόπουλοι πουν διαφορετικά και δουν ότι ο Σπανούλης έχει πάρει μια απόφαση και δεν την αλλάζει...εξ άλλου έχει συμβόλαιο μέχρι το 2016. πάει αυτό. Άρα η ΕΦΕΣ πρέπει να πληρώσει...Δηλαδή και να τον αφήσουν θα θέλουν κάποια χρήματα. Ομως ο Σπανούλης λόγο και οικογενειας δεν πρόκειται να αφήσει την Ελλάδα, αλλά επίσης γιατί είναι εγωίσταρος και δεν θα θέλει να φύγει από κάπου ηττημένος...

Άμα παίξουμε χωρίς τον Σπανούλη τώρα, είμαστε μια απλή ομάδα του ΤΟΠ16. Έχουμε δει εξ άλλου πως παίζει η ομάδα χωρίς αυτόν. Συνεπώς πρέπει η ομάδα να αλλάξει σχεδιασμό σιγά σιγά και μετά να φύγει ο Σπανούλης. Επίσης οι υπόλοιποι πρέπει να δείξουν πράγματα που έχουμε δει περιστασιακά σε αγώνες και όχι σταθερά. Στα υπόλοιπα σχεδόν συμφωνούμε. Θέλουμε ψηλό όμως όχι τύπου Dunston, αλλά να σουτάρει από έξω, ύψους 208cm τουλάχιστον και να μαζεύει όλα τα σκουπίδια.

Τίθετε θέμα Μπαρτζώκα σίγουρα. Όχι από μένα πάντως. (κακοδιαχείριση του budget, λάθος επιλογές παικτών αν και σε περιορισμένο Budget και χρόνο, νευρικότητα κλπ)

είδωμεν πάντως, θα διαβάζουμε πολλά site στις παραλίες...

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός χρειάζονται ανανέωση..

Γιατί κακά τα ψέμματα στο πρωτάθλημα κάθε χρόνο μόνοι τους παίζουνε..

Το θέμα όλο είναι η Ευρώπη.Και για τη Euroleague και οι 2 ομάδες θέλουν τουλάχιστον 4-5 παίχτες...

Κόλλινς,Σιμονς,Σερμα,Πετγουει από τη μία, Μπατίστ,Μαυροκεφαλίδης (αν και θα μείνει) Κάρι, Ραιτ, Παππάς ( ; ) από την άλλη.

Αν φύγει ο Σπανούλης θα είναι τεράστια απώλεια.Δε θα πεθάνουμε αλλά θα είναι τραγική επιλογή..

Για τον Μπαρτζώ αν και τον συμπαθώ, όπως συμπαθούσα και τον Πέδουλα, δε θα στενοχωρηθώ και τόσο.

Προτιμώ όμως να μείνει να τον δούμε και του χρόνου..

Όσον αφορά την Εθνική καλύτερα να μην πάνε ούτε ο Σπανούλης ούτε ο Πέρπε.

Κατά τη γνώμη μου ούτε κι ο Φώτσης θα έπρεπε να πάει αλλά είναι αρχηγός οπότε.

Ας δώσουμε τόπο στα νέα παιδιά να ψηθούν, και γιατί να μην κάνουν και την έκπληξη;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.