Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ο Κίτσεν είναι περίεργη επιλογή. Έχει ακουστεί ότι είναι πολύ καλός στην προπόνηση και τον πιστεύουν πολύ αλλά είναι πάρα πολύ κακός, ειδικά στην άμυνα.

Επιτέλους με Λάσμε θα λύσουμε το χρόνιο πρόβλημα τον ριμπάουντ. Η διαιτησία ήταν μια χαρά. (Όπως είναι και τα τελευταία 3-4 χρόνια...)

Link to comment
Share on other sites

Ο Λασμε θυμιζει πολυ Ντορσι, οχι στο σωμα, αλλα στο στυλ παιχνιδιου. Καλο στην αμυνα και στα ριμπαουντ, αλλα επιθετικα και ειδικα βολες αστα να πανε.

Εμας παλι ο Μαυροειδης μου θυμιζει τον Γλυνιαδακη:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ο Λασμε θυμιζει πολυ Ντορσι, οχι στο σωμα, αλλα στο στυλ παιχνιδιου. Καλο στην αμυνα και στα ριμπαουντ, αλλα επιθετικα και ειδικα βολες αστα να πανε.

Εμας παλι ο Μαυροειδης μου θυμιζει τον Γλυνιαδακη:hehe:

Πως τα βγάζετε αυτά τα συμπεράσματα δεν μπορώ να το καταλάβω.

LASME, STEPHANE - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

LASME, STEPHANE - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βγάζετε αυτά τα συμπεράσματα δεν μπορώ να το καταλάβω.

LASME, STEPHANE - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

LASME, STEPHANE - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL

Απο αυτο που ειδα χτες προχτες. Δεν τον ηξερα και απο πριν. Σαφως κ δεν μπορεις να κρινεις απο ενα ματς, απλα λεω οτι μου θυμιζε το στυλ του Ντορσι, αμυνα, ταπες, ριμπαουντ, πηδαω ψηλα και καρφωνω θεαματικα, δεν βαζω βολες κλπ.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα αποψε για τον ΟΣΦΠ για να λεμε την αληθεια,απλα τωρα δεν ελπιζει για προκριση μιας και η Σαλκε επαιξε μπαλα στην Αγγλια και πλεον δεν θα κατεβει η Αρσεναλ με τα δευτερα στο τελευταιο ματς. Οι Γαλλοι ειναι πολυ καλοι και ξερουν μπαλα πραγμα που με φοβιζει για το επομενο ματς. Ο διαιτητης ηταν αχρηστος πραγματικα και το εχασε το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το γκολ (με πάσα με το χέρι) μας ξύπνησε. Μετά την ήττα της Άρσεναλ πάμε ουσιαστικά για την 3η θέση και βλέπουμε. Εντύπωση κάνει η σύγκριση ελληνικού-γαλλικού πρωταθλήματος όπου ο πρώτος (με κυάλια) στην Ελλάδα δεινοπαθεί από ομάδα που βρίσκεται στον πάτο στην Γαλλία.

Link to comment
Share on other sites

Δεινοπάθησε επειδή μπήκε με "φόβο" στον αγωνιστικό χώρο, που όπως αποδείχτηκε, αδίκως!

Μπήκαν σαν παλτά αλλά δεν έβλεπαν ότι μπορούσαν από την αρχή να τους χτυπήσουν.Δε μπορούσαν ούτε μια μπαλιά να βγάλουν και να αμυνθούν αξιοπρεπώς.Όμως από ότι φάνηκε, μπορούσαν(ο ολυμπιακός) να τους χτυπήσει από την αρχή και να μη μπει έντρομος.

Έχω δύο ερωτήσεις και παρακαλώ θα ήθελα να μου πείτε.

Για ποιον λόγο έφυγαν Μυραλάς και Μελμπεργκ και που πήγαν?

Link to comment
Share on other sites

Και το επιπεδο πρεπει να σου κανει εντυπωση,εκανε ασχημο ξεκινημα η Μοντπελιε αλλα δεν ειναι ομαδα που της αξιζει να ειναι τοσο χαμηλα. Για φυσικη κατασταση και για τεχνιτες ειναι το κατι αλλο,ειδικα το νουμερο 10 κερναγε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεινοπάθησε επειδή μπήκε με "φόβο" στον αγωνιστικό χώρο, που όπως αποδείχτηκε, αδίκως!

Μπήκαν σαν παλτά αλλά δεν έβλεπαν ότι μπορούσαν από την αρχή να τους χτυπήσουν.Δε μπορούσαν ούτε μια μπαλιά να βγάλουν και να αμυνθούν αξιοπρεπώς.Όμως από ότι φάνηκε, μπορούσαν(ο ολυμπιακός) να τους χτυπήσει από την αρχή και να μη μπει έντρομος.

Έχω δύο ερωτήσεις και παρακαλώ θα ήθελα να μου πείτε.

Για ποιον λόγο έφυγαν Μυραλάς και Μελμπεργκ και που πήγαν?

Μιραλάς έφυγε για καλύτερο πρωτάθλημα (premier league Αγγλία) ενώ ο Μέλμπεργκ βολοδέρνει στην β ή γ κατηγορία ισπανίας αφού δεν ήθελε να μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελμπεργκ ελευθερος, ο Μιραλλας φραγκα.

Ο Μελμπεργκ παντως 2 κλασεις πανω απο τον Κοντρερας.

Ο Μανωλας επαιξε ανελπιστα καλα σημερα.

Ο Μασσαδο δεν προκειται να βαλει γκολ ποτε.

Ο Φουστερ σημερα δεν εκανε τπτ, σε αντιθεση με την Αρσεναλ που ειχε βγαλει ματια.

Ο Γκρεκο εκανε 2-3 καλες ενεργειες και δεν περιμενα να τον βγαλει, νομιζα οτι θα εβγαζε Φουστερ για τον Αμπντουν.

Link to comment
Share on other sites

ντορντμουντ ρεαλ μπαλάρα.οι Γερμανοί έπαιξαν τρελή μπάλα και έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο.

το επίπεδο του ελληνικού πρωταθλήματος είναι σαν το αλβανικό.Η σύγκριση με το Γαλλικό είναι σαν να συγκρίνουμε την λούτσα με την βούρτσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.