Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Είχα πάει γήπεδο, από τις χειρότερες διατησίες ever. Αν κατάλαβα καλά ήθελαν να κρατήσουν ισορροπία και τα έκανα μαντάρα. Μέτρησα 5-6 φορές εξώφθαλμα βήματα (και από τις πλευρές) και απλά γέλαγα μόνος μου. Ειδικά σε μία φάση στη 2η περίοδο που έκανε βήματα ο Μπατίστ κάτω από το καλάθι τράβαγα τα μαλλιά μου που δεν το έδωσαν. Δεν γίνεται να μην το έδωσαν!!!

Δυστυχώς δεν ξέρει μπάσκετ ο κόσμος, οι από πίσω μου έβλεπαν την διατησία 100-0 υπέρ του Ολυμπιακού, τώρα βλέπω τους άλλους να λένε 100-0 υπέρ του Παναθηναϊκού. Για γέλια είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει γήπεδο, από τις χειρότερες διατησίες ever. Αν κατάλαβα καλά ήθελαν να κρατήσουν ισορροπία και τα έκανα μαντάρα. Μέτρησα 5-6 φορές εξώφθαλμα βήματα (και από τις πλευρές) και απλά γέλαγα μόνος μου. Ειδικά σε μία φάση στη 2η περίοδο που έκανε βήματα ο Μπατίστ κάτω από το καλάθι τράβαγα τα μαλλιά μου που δεν το έδωσαν. Δεν γίνεται να μην το έδωσαν!!!

Δυστυχώς δεν ξέρει μπάσκετ ο κόσμος, οι από πίσω μου έβλεπαν την διατησία 100-0 υπέρ του Ολυμπιακού, τώρα βλέπω τους άλλους να λένε 100-0 υπέρ του Παναθηναϊκού. Για γέλια είμαστε.

Καλά αν πας να βγάλεις στατιστικό δείγμα για το πόσο μπάσκετ ξέρει ο κόσμος από τις κερκίδες σε αγώνα ΠΑΟ - ΟΣΦΠ είσαι τρελλός ρε Γιώργη :D

Οι περισσότεροι μέσα σε τέτοια ματς νομίζουνε ότι χρησιμοποιούνε πορτοκαλί μπάλα επειδή προβλέπεται να χιονίσει :D

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε ρε παιδι μου τωρα, δεν ειμαι μονος, σε κανα κλειστο στη νεα σμυρνη οκ,

αλλα τωρα με το γαυρο δε μπορωωωωω....λες και ειναι ζευγαρακι τα λενε, πως να μην ασχολεισαι με την διαιτησια εκατερωθενε αμα εχουνε τετοιες σχεσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε ρε παιδι μου τωρα, δεν ειμαι μονος, σε κανα κλειστο στη νεα σμυρνη οκ,

αλλα τωρα με το γαυρο δε μπορωωωωω....λες και ειναι ζευγαρακι τα λενε, πως να μην ασχολεισαι με την διαιτησια εκατερωθενε αμα εχουνε τετοιες σχεσεις...

Amazing lips reading skills.

Αν και εγω νομίζω πως είπε: όλο ******** λέτε γαυράκια :p

Εν τω μεταξύ πιο χτυπητή τεχνική ποινή από αυτή δεν υπάρχει:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=wXK0sjLhSiM[/ame]

[ ναι, υπάρχει μάλλον επιθετικό του Μπατίστ εκεί ( εκτός βεβαίως αν flopάρει ο Πρίντεζης, οπότε έπρεπε να δωθεί τεχνική ποινή στον Πρίντεζη ), φυσικά τίποτα δεν δικαιολογεί την είσοδο του προπονητή ομάδας στο παρκέ, η μόνη εξαίρεση στους κανονισμούς είναι αν πρόκειται να διακόψει καυγά παιχτών ή αν έχει τραυματιστεί κάποιος παίχτης ]

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν πας να βγάλεις στατιστικό δείγμα για το πόσο μπάσκετ ξέρει ο κόσμος από τις κερκίδες σε αγώνα ΠΑΟ - ΟΣΦΠ είσαι τρελλός ρε Γιώργη :D

Οι περισσότεροι μέσα σε τέτοια ματς νομίζουνε ότι χρησιμοποιούνε πορτοκαλί μπάλα επειδή προβλέπεται να χιονίσει :D

Από το 2002-2003 και μετά πέρνω κάθε χρόνο διαρκείας. Φέτος έχω πάει σε όλα της Euroleague και στα μισά του πρωταθλήματος. Τα πρώτα χρόνια μέχρι να φτάσω τα 17-18 ήθελα να πηγαίνω στου οργανωμένους για να φωνάζω etc, μετά που άρχισα να βλέπω βαθύτερα το άθλημα άρχισα να πηγαίνω προς τους "normal". Πλέον δεν αντέχω τον κάθε κανίβαλο που σχολιάζει ότι να 'ναι (σήμερα απλά δεν παλευόταν η παρέα που καθόταν από πίσω μου) και το έκανα στα παιχνίδια με την maccabi και θα το κάνω ξανά με την άλλη τετάρτη και ναι θα πάω στους οργανωμένους για να δώ μπάσκετ! Όσο τρελώ και αν ακούγεται, οι οργανωμένοι φωνάζουν συνέχεια και δεν κάθονται να σχολιάσουν την κάθε λεπτομέρεια + το ότι είναι όλοι νέοι και επειδή πάνε συνέχεια κάτι έχουν μάθει!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Amazing lips reading skills.

Αν και εγω νομίζω πως είπε: όλο ******** λέτε γαυράκια :p

Εν τω μεταξύ πιο χτυπητή τεχνική ποινή από αυτή δεν υπάρχει:

ΕΙΣΟΔΟΣ ΙΒΚΟΒΙΤΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ!!!!!! - YouTube

[ ναι, υπάρχει μάλλον επιθετικό του Μπατίστ εκεί ( εκτός βεβαίως αν flopάρει ο Πρίντεζης, οπότε έπρεπε να δωθεί τεχνική ποινή στον Πρίντεζη ), φυσικά τίποτα δεν δικαιολογεί την είσοδο του προπονητή ομάδας στο παρκέ, η μόνη εξαίρεση στους κανονισμούς είναι αν πρόκειται να διακόψει καυγά παιχτών ή αν έχει τραυματιστεί κάποιος παίχτης ]

ω καλά είσαι! εδώ εγώ που δεν είμαι και πάο, τράβαγα τα μαλιά μου ...ε δεν γίνετε ρε φίλε αυτά τα καραγκοζιλίκια να μην δίνοντε τεχνικές...αν είναι δυνατόν!!!! δεν πα να νικά 30-0 ο παό ...αμαν!

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα και το χειρότερο όλων! Στη λήξη της πρώτης περιόδου (αν δεν κάνω λάθος) έχει την μπάλα ο Ολυμπιακός και μένει η κάτι λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο ή κάτι περισσότερο. Χαλάει το χρονόμετρο και διακόπτουν τον αγώνα. Δεν καταφέρουν να το φτιάξουν και παίζει η μπάλα χωρίς χρονόμετρο!! Ευτυχώ το σουτ από το κέντρο που έκανε ο Ολυμπιακός δεν μπήκε γιατί ακόμη δεν θα είχε ξεκινήσει η 2η περίοδος.

Παίχτηκε μπάσκετ χωρίς χρονόμετρο. Δεν περιγράφω άλλο!!! :patsak: :help1: :hang2:

Link to comment
Share on other sites

καλά η γραμματεία ήταν για κλάματα. 3.3" ήταν σύμφωνα με τους διαιτητές (η ΕΡΤ δεν έδειξε κανένα ριπλέι), και το έβαλαν 3:03 (3 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα)... Μετά, στην αρχή της 2ης περιόδου δεν μπορούσαν να μηδενίσουν τα ομαδικά φάουλ.... Ποιος ξέρει τι άλλη πατάτα έκαναν, που δεν την μάθαμε :p

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα και το χειρότερο όλων! Στη λήξη της πρώτης περιόδου (αν δεν κάνω λάθος) έχει την μπάλα ο Ολυμπιακός και μένει η κάτι λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο ή κάτι περισσότερο. Χαλάει το χρονόμετρο και διακόπτουν τον αγώνα. Δεν καταφέρουν να το φτιάξουν και παίζει η μπάλα χωρίς χρονόμετρο!! Ευτυχώ το σουτ από το κέντρο που έκανε ο Ολυμπιακός δεν μπήκε γιατί ακόμη δεν θα είχε ξεκινήσει η 2η περίοδος.

Παίχτηκε μπάσκετ χωρίς χρονόμετρο. Δεν περιγράφω άλλο!!! :patsak: :help1: :hang2:

Είχαν μείνει 3,3" και το διορθώσανε λαθός σε 3:03'. Έτσι έδειχνε τουλάχιστον στο γραφικό στην τηλ και το είπε και ο σχολιαστής.

Edit: με πρόλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

καλά η γραμματεία ήταν για κλάματα. 3.3" ήταν σύμφωνα με τους διαιτητές (η ΕΡΤ δεν έδειξε κανένα ριπλέι), και το έβαλαν 3:03 (3 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα)... Μετά, στην αρχή της 2ης περιόδου δεν μπορούσαν να μηδενίσουν τα ομαδικά φάουλ.... Ποιος ξέρει τι άλλη πατάτα έκαναν, που δεν την μάθαμε :p
Είχαν μείνει 3,3" και το διορθώσανε λαθός σε 3:03'. Έτσι έδειχνε τουλάχιστον στο γραφικό στην τηλ και το είπε και ο σχολιαστής.

Edit: με πρόλαβαν.

Είχε μείνει 0.7 νομίζω και πήγαν να το βάλων 3.3" (είχαν κυλίσει 2 δευτερόλεπτα ενώ δεν έπρεπε) και όντως το χρονόμετρο έγραφε μετά 3:03 και επειδή δεν μπορούσαν να το ρυθμίσουν έπαιξαν μπάσκετ χωρίς χρονόμετρο.

Απλά εμετός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω.

Ασχετως αν ηταν τυχερο το πως μπηκε η μπαλα τελικα στο καλαθι,ηταν πολυ ωραια η ενεργεια του.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουνε προβλέψεις σε τέτοια παιχνίδια.

Ακόμα και να δείς το 1ο δεκάλεπτο, και να έχει εξελιχθεί όπως εξελιχθεί, πάλι μπορείς κάλιστα να πέσεις έξω εως πολύ έξω.

Link to comment
Share on other sites

bill δευτέρα φαντάζομαι θα είσαι με τους μεγάλους Celtics έτσι? :D

Χαχα, για ποιό λόγο ?

1) Επειδή έχουνε κλέψει το σήμα της Πανάθας ? :p j/k

2) Επειδή παίζουνε με τους μισητούς Marketing Heat ? :p ( άνετα :D )

Εννοείται πως φωνάζουμε για τους Celtics!

Go go Celtics go!

Σήμερα έχουμε και OKC!

Κρίμα που φάγανε στην μούρη φέτος όλη την χρονιά τους μεγάλους τραυματισμούς οι Bulls, θα ήταν ακόμα πιο ενδιαφέροντες οι τελικοί.

1 σοβαρό Center να πλαισιώσει ( να παραμερίσει μάλλον για την περισσότερη ώρα :p ) τον Noah, και έναν ακόμα SG/PG combo να δέσει με τον Derrick ( υγιή του χρόνου ελπίζω γιατί είναι παιχτούρα ) και του χρόνου πρωταθληματάκι οι Bulls plx plx!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.