Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

έτσι λένε πάντως, η 2η κίτρινη του Garcia ήταν για κίτρινη..για την πρώτη μου είπαν, ότι δεν ήταν σε εκείνη τν φάση αλλά την έδωσε επειδή του χαρείστηκε σε προηγούμενη φάση..για του Φωτάκη δεν το πρόλαβα είχε lag το stream :p

Link to comment
Share on other sites

Αναβλήθηκε ο αγώνας, νοσοκομείο οι Σμίθ & Περπερογλου.

ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ ΝΑ 'ΧΟΥΝΕ ολοι οι υπευθυνοι γι αυτο.

Τελικά, κάνετε κακο σαν σωματείο. Τσάμπα τα Ευρωπαϊκα σας, τσάμπα και η μαγκιά σας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, κάνετε κακο σαν σωματείο. Τσάμπα τα Ευρωπαϊκα σας, τσάμπα και η μαγκιά σας.

Δε φταίει ούτε ο επίσημος Ολυμπιακός για αυτό, ούτε η υγιής μερίδα φιλάθλων του.

Link to comment
Share on other sites

Όταν οι αστυνομικοί που συνοδεύουνε τις ομάδες είναι ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟΙ.

Όταν η δικαιοσύνη... ΔΕΝ υπάρχει.

Όταν κράτος δεν υπάρχει... τι περιμένατε ?

Πρέπει καμμιά φορά να πιάσουνε κανέναν από αυτούς οι μπασκετμπολίστες και να τους σπάσουνε στο ξύλο και με τον νόμο.

Μόνο έτσι ή με κανά 3 χρόνια φυλακή άνευ αναστολής μπορεί να βάλουνε μυαλό κάποια ζώα.

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει ούτε ο επίσημος Ολυμπιακός για αυτό, ούτε η υγιής μερίδα φιλάθλων του.

Tα περί βίας, ανεπίσημων σχέσεων ομάδων-οπαδών καθώς και το αν υπάρχει πραγματικά θέληση για καταπολέμηση της βίας είναι μια ιστορία που σηκώνει πολλή κουβέντα. Μην μου πει κανένας πως δεν μπορούν οι υγιείς οργανωμένοι φίλαθλοι να βρουν τα τσογλάνια που το έκαναν αυτό και να δώσουν τα στοιχεία τους στην αστυνομία. Προσοχή, δεν λέω να τους κάνουν μαύρους στο ξύλο γιατί η βία δεν δικαιολογεί την τιμωρία με περισσότερη βία γιατί έτσι δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε τιμωρό και τιμωρημένο.

[MENTION=4482]LevelOne[/MENTION]: πιστεύω πως μιλάς εν βρασμώ ψυχής γιατί αλλιώς αδυνατώ να κατανοήσω πως διαχωρίζεις τον Ολυμπιακό από τις άλλες ομάδες με παρόμοιες συμπεριφορές οπαδών αλλά και διοικήσεων (όταν είχαν την δυνατότητα).

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος αυτό που έγινε. 12.000 κόσμος έφυγε ξενερωμένος εξαιτίας 3 ηλιθίων (δε βάζω μέσα τους άχρηστους μπάτσους που δεν κατάφεραν να τους πιάσουν).

Οποιαδήποτε απόφαση που δεν περιλαμβάνει κατάργηση συνδέσμων, και -με κάποιον τρόπο, μου είναι αδιάφορο το πως- σύλληψη των υπαιτίων για το σημερινό, είναι γελοία. Ούτε καν αστεία.

Έχει παραγίνει το κακό με τα πρεζάκια. Αντί να πάνε να πετάξουν μάρμαρα στους πολιτικούς, πάνε και πετάνε στα πούλμαν με οπαδούς ή παίχτες άλλων ομάδων.

Αν το δείς συνολικά, τοτε μάλλον καρκινωμα του αθλητισμού ειναι ο Ολυμπιακός. Αυτό δείχνει η μέχρι τωρα συνεισφορά του πάντως.

σήμερα άνοιξες πρώτη φορά να δεις αθλητικά, ε;

Προσοχή, δεν λέω να τους κάνουν μαύρους στο ξύλο γιατί η βία δεν δικαιολογεί την τιμωρία με περισσότερη βία γιατί έτσι δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε τιμωρό και τιμωρημένο.

όχι απλώς δικαιολογείται, αλλά ανάπηρους να τους αφήσουν. Σωματικά εννοώ, γιατί νοητικά είναι ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Διονύση μου, αλλα αυτο το πράγμα εχει παραγίνει με εσάς. Είστε το μαύρο προβατο του αθλητισμού, δεν ειναι τυχαίο που ολοι τα εχουν με εσας.

Εχεις ακούσει αυτο που λένε οτι "αν μυριζεις οπου πας σκατά, παίζει να ειναι και επειδή εσυ χέστηκες;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μήτσο, εδώ οπαδοί του παναθηναϊκού μαχαίρωσαν οικογενειάρχες, και μου λες ότι οι Ολυμπιακοί είναι το μαύρο πρόβατο του ελληνικού αθλητισμού; Μόνο ο honda22 έγραψε κάτι σχετικό. Όλοι οι άλλοι τίποτα. Την ημέρα του τελικού, που την έπεσαν τα καλόπαιδα της 13 σε πούλμαν με οπαδούς του ολυμπιακού και πήγαν άλλοι 9 στο νοσοκομείο, πέρα από ένα ποστ «παναθηναικής περηφάνειας» του raven_g20 ("Πράσινη η κερκίδα στον τελικό :P"), πάλι τίποτα. Σήμερα που έπεσαν πέτρες στο πούλμαν της ομάδας σας, όλοι ξυπνήσατε και βγήκατε να κράξετε. Άμα δε βλέπετε ποτέ τι κάνουν τα δικά σας παιδιά, λογικό είναι να δείχνετε συνέχεια άλλους.

Και για να προλάβω τους καλοθελητές, ΌΧΙ τα όσα κάνουν οι κάφροι του ποα, δεν δικαιολογούν τα όσα κάνουν οι κάφροι του ολυμπιακού. Απλά πρώτα κοιτάξτε τη δική σας καμπούρα, και μετά βγείτε να πείτε ότι ο απέναντι είναι μαύρο πρόβατο.

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε..παρόμοα καταστάση με οπαδούς του ΠΑΟ να επιτίθονται σε πούλμαν αποστολής δεν βλέπεις εύκολα...για να μην πω καθόλου. Ενώ το αντίθετο συμβαίνει σχεδόν κάθε χρόνο. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Απ΄την άλλη θα συμφωνήσω ότι μάλλον είχε να κάνει με την ξεκούραση των παιχτών.

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε ότι θέλουμε..παρόμοα καταστάση με οπαδούς του ΠΑΟ να επιτίθονται σε πούλμαν αποστολής δεν βλέπεις εύκολα...για να μην πω καθόλου. Ενώ το αντίθετο συμβαίνει σχεδόν κάθε χρόνο. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Σωστά, αυτά εδώ [1] & [2], ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας, όπως θα έλεγε και ο Γόντικας...

Απ΄την άλλη θα συμφωνήσω ότι μάλλον είχε να κάνει με την ξεκούραση των παιχτών.

Καλό :hehe:

Εδιτ: Όπως έχω πει επανειλημένως, κάφροι υπάρχουν στις τάξεις των οπαδών όλων των ομάδων. Το θέμα είναι ότι κανείς δεν φροντίζει να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα (αντίθετα, υπάρχουν πρόεδροι που τους πριμοδοτούν), ενώ και το κράτος σφυρίζει αδιάφορα. Αν η αυριανή απόφαση λέει ότι θα γίνουν τα ματς με μαθητές θα είναι τραγική, γιατί για άλλη μια φορά θα εθελοτυφλούν. Το χτύπημα έγινε εκτός γηπέδου, ούτε καν κοντά στο γήπεδο. Είτε κεκλεισμένων των θυρών γίνει το ματς, είτε με μαθητές, είτε κανονικά με οπαδούς, εάν δεν φροντίσουν να αντιμετωπίσουν τη βία, το πούλμαν (της οποιασδήποτε ομάδας) θα ξαναχτυπηθεί.

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.