Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ειχα παρατησει απειρα χρονια το μη-αμερικανικο μπασκετινι και "απο σποντα" εμαθα πριν 1-2 βδομαδες οτι περασαμε και οι στο 2 φινάλ κατρ... :p

Γουσταρα τρομερα τελικο γαυρο-μπαζελ...

Το ειχα αχτι απο τις εποχες που πηγαιναμε και παντα μας βαζανε να παιζουμε στον ημιτελικο.

Κριμα ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε... μην το πεις παραεξω αλλα δεν ξερω καν ποιες ομαδες εχουν περασει :p

2 φορες εχω μπει στον nba.com απο τοτε που ξεκινησαν τα playoff...

Λογικα στους ημιτελικους θα ασχοληθω ΑΝ με τραβηξει καμμια ομαδα (ή πιο πιθανο αν περασουνε τιποτα αχωνευτοι Spurs/Lakers και αναγκαστω να ξενυχταω για να κανω βουντου να ψοφησουνε ολοι :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

τι είπα για τους άλλους? Και ο ανθέλλην που κολά? Α?

"Ανθέλλην" σε "" από την άποψη που εύχεσαι να πάρει τον τίτλο μια Ρώσσικη ομάδα ( και όχι με fair play, κάτσε να δείς τι έχει να γίνει την Κυριακή αν ο ΟΣΦΠ τους παίξει όπως τους έπαιξε σήμερα ο ΠΑΟ ) αντί μιας Ελληνικής.

Link to comment
Share on other sites

αχα..άμα δεν υποστηρίζω ελληνική ομάδα είμαι Ανθέλλην. το ακούσαμε κι αυτό. οχι δεν υποστηρίζω ,σχεδόν, ποτέ γαύρο-βάζελο-μπαοκ με όποιον και να παίζουν... 1000φορές να το σηκώσει ο kirilenko

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε... μην το πεις παραεξω αλλα δεν ξερω καν ποιες ομαδες εχουν περασει :p

Ανατολή:

Miami - NY

Indiana - Orlando

Atlanta - Boston

Chicago - Philadelphia

Δύση

Spurs - Utah

Oklahoma City - Dallas

Denver - LAL

Memphis - LAC

Στους ημιτελικούς της Ανατολικής περιφέρειας διασταυρώνεται το Miami με την Indiana, και η Βοστώνη με τη Φιλαδέλφεια.

Στους ημιτελικούς της Δύσης θα είναι Spurs με Memphis ή LAC (προηγούνται οι Clippers), και Oklahoma City με Denver ή LAL (είναι στο 3-3, και οι Lakers είναι χειρότερα από τραγικοί)

Λογικα στους ημιτελικους θα ασχοληθω ΑΝ με τραβηξει καμμια ομαδα (ή πιο πιθανο αν περασουνε τιποτα αχωνευτοι Spurs/Lakers και αναγκαστω να ξενυχταω για να κανω βουντου να ψοφησουνε ολοι :hehe: )

Miami, OKC, LAC, κατ'εμέ αξίζουν. Δεν ξέρω αν θα έβαζα πρώτο το Μαϊάμι ή την Οκλαχόμα. Τρίτοι οι Clippers σε σειρά προτίμησης, γιατί ο Γκρίφιν ενώ είναι πολύ θεαματικός, είναι ταυτόχρονα αντιπαθητικός :p

Αυτά :p

ΥΓ Έχασες πολύ καλή σειρά Μαϊάμι - Νέα Υόρκη. Ο Μέλο κράταγε μόνος του τη Νέα Υόρκη. Αλλά χωρίς PG της προκοπής δεν κάνουν δουλειά (για αυτό θέλουν το Nash)

Link to comment
Share on other sites

Έχασες πολύ καλή σειρά Μαϊάμι - Νέα Υόρκη. Ο Μέλο κράταγε μόνος του τη Νέα Υόρκη. Αλλά χωρίς PG της προκοπής δεν κάνουν δουλειά (για αυτό θέλουν το Nash)

imo μεγάλο λάθος αν πάρουν τον Nash. Καλύτερα έναν πιο αμυντικογενή guard.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Έχασες πολύ καλή σειρά Μαϊάμι - Νέα Υόρκη. Ο Μέλο κράταγε μόνος του τη Νέα Υόρκη. Αλλά χωρίς PG της προκοπής δεν κάνουν δουλειά (για αυτό θέλουν το Nash)

Για τους knicks το ξερω... Παρακολουθω το "Gone Fishing" με Sir Charles&Diesel :D

Περιμενω το gone fishing του Kobe...

Τα δειχνει κανεις τα παιχνιδια ή απο streaming?

Κι εγω συμφωνω με Winters για τον Steve...

Αλλα απο την αλλη σιγα τις πολλες επιλογες που εχουνε.

Λογικα παντως με melo-amare δεν πρεπει να εχουνε χωρο στο salary cap για πολυ μεγαλο ονομα. Μονο για φαση free-agent για 1 χρονο...

edit: οι sixers ποιον εχουνε και απεκλεισαν τους bulls?? Οι (πρωην) αχωνευτοι δεν ειχανε περσυ το καλυτερο ρεκορ? Πως καταφεραν να χασουν απο philly?

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Καλά όντως, ο γαύρος είναι πολύ μίκρος για να μιλά έτσι για το μπάσκετ του πάο αλλά η καζούρα πουλά :hehe: ! Για το nba το πως εξηγείτε ότι ο carmelo στο denver δεν τραβούσε και τώρα με τους nicks είναι μια ομάδα μόνος του, αλλά και οι denver μια χαρά τα πάνε χωρίς αυτόν..Τεσπα τι να πει κανείς..εγώ θέλω Celtics or OCT

Link to comment
Share on other sites

Για το nba το πως εξηγείτε ότι ο carmelo στο denver δεν τραβούσε και τώρα με τους nicks είναι μια ομάδα μόνος του, αλλά και οι denver μια χαρά τα πάνε χωρίς αυτόν..

Καλύτερα νούμερα είχε όσο έπαιζε στο Denver. Ο George Karl, όμως, είναι προπονητής, για αυτό και δεν τον ένοιαζε αν θα φύγει ο σούπερ σταρ της ομάδας. Είχε φτιάξει μια ομάδα που θα μπορούσε να παίξει χωρίς αυτόν. Βέβαια, το Denver τα έχει πάει καλύτερα απ'ότι θα πίστευε κι ο πιο αισιόδοξος.

Τώρα, η Νέα Υόρκη, με τον κλόουν που είχε μέχρι πρότινως για προπονητή (Mike D'Antoni), δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο. Το Melo, άντε και τον Amar'e, να τραβάνε την ομάδα μόνοι τους, χωρίς βοήθεια από τους γύρω και φυσικά από τον πάγκο. Ο Amar'e, με την ως τώρα παρουσία του στη Νέα Υόρκη, δικαιολόγησε τους Σανς που δεν του έδωσαν το συμβόλαιο που ζήτησε.

Βέβαια, και στο Φοίνιξ έχουν γίνει πάρα πολλά και απίθανα εγκλήματα, αλλά αυτή είναι συζήτηση για το καλοκαίρι :p

Εγώ τελικό θέλω Μαϊάμι - Οκλαχόμα. Και να το σηκώσει ο LeTrain*

*

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kFWg-29zbs4]BIG: LeBron James - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για να σου φτιαχνει τη μερα:suicide:

Είχε κάποια που εντάξει, δεν τα ζητάς καν, και μερικά δεν ήταν ( π.χ. στην φάση του ριμπάουντ του Μάριτς δεν βλέπω τίποτα, μόνος του πήγε να παραπατήσει ), αλλά από την άλλη, το επιθετικό φάουλ που δώσανε στον Μάριτς ( 5:49 του βίντεο ) κατά τα μισά του βίντεο απλά δεν υπάρχει, απλά απίστευτη απόφαση :D

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.