Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Εγώ πάντως μετά το 1-1 ήμουν απολύτως σίγουρος ότι θα προκριθεί ο Παναθηναϊκός. Τελικά χρειάστηκε ένα θαύμα και 8' καθυστέρησης (θα βγάλει ανακοίνωση ο Ολυμπιακός; την χρωστάει στον Αδαμίδη) για να γίνει το μέχρι εκείνη την στιγμή φαινομενικά αδύνατο, να βάλει γκολ η ΑΕΚ.

Κατά τα άλλα θα πανηγυρίσω αύριο μιας και σήμερα είμαι με χάπια και ορούς βλέποντας για άλλη μια φορά την ΑΕΚ να καταρρέει χωρίς ουσιαστικά λόγο. Αυτή η ομάδα έχει τόσο σταθερή ψυχολογία όσο ένας μεθυσμένος πάνω σε τεντωμένο σχοινί.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για την πρόκριση όπως και αυτή ήρθε.

κρίμα όμως για το άθλημα μιας και οι οπαδοί της αλλά και του ΠΑΟΚ πάλι κατάφεραν να τραβήξουν την προσοχή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως οι οπαδοι απαραδεκτοι...ηθελα να παω και γηπεδο αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα εμπαινα να τα κανω λιμπα οταν η ομαδα μου ειναι χωμα,λολωφαρδη(και τα 2 γκολ απο τον εμπειρο καρνεζη) και προπαντων ενω ξερω οτι θα φαει και προστιμο ενω εδω δεν εχουμε να πληρωσουμε τα νερα για τις προπονησεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι ηλίθιοι δυστυχώς είναι παντού. Αν ήμουν στο γήπεδο στα μικρόφωνα εκείνη την ώρα θα έλεγα "Αυτοί που μπήκαν μέσα είναι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού που προσπαθούν να κάνουν καθυστέρηση. Όταν γυρίσουν στις κερκίδες περιποιηθείτε τους ανάλογα".

Μια τιμωρία τόσο σε ΠΑΟΚ όσο και σε ΑΕΚ (κυρίως σε ΑΕΚ) επιβάλλεται. Κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσουμε να θεωρούμε δεδομένα έως και δικαιολογημένα τέτοια πράγματα.

Υ.Γ. Ο Βύντρα όσο καλός είναι μια ζωή θα κάνει την μία και μοναδική βλακεία ώστε να ξινίζει στην εξέδρα.

Τον Καρνέζη ειλικρινά τον λυπάμαι. Τον έπιασε κορόιδο ο Μίτσελ, ο οποίος Μίτσελ μέχρι εκείνη την στιγμή απλά έκανε λάθος πάσες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια τιμωρία τόσο σε ΠΑΟΚ όσο και σε ΑΕΚ (κυρίως σε ΑΕΚ) επιβάλλεται. Κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσουμε να θεωρούμε δεδομένα έως και δικαιολογημένα τέτοια πράγματα.

Τον Ολυμπιακό γιατί τον αγνοείς περίτεχνα;

Αλλά πάντα οι Παοκτσήδες είναι ταραχοποιά στοιχεία, άσχετα αν στο Βόλο, εκεί που περπατάνε να πάνε στο γήπεδο, τους πετάνε καπνογόνα αστυνομικοί ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ, και γίνονται τα επεισόδια.

:TD::getlost:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Ολυμπιακό γιατί τον αγνοείς περίτεχνα;

Τα παίρνω από τον Μαριδάκι :p

Δύο ματς είδα σήμερα δύο ματς σχολίασα. Όποιος κρατάει τεφτέρι με τις παλαιότερες περιπτώσεις που έπρεπε να τιμωρηθούν ομάδες αλλά δεν τιμωρήθηκαν μπορεί ελεύθερα να ποστάρει την λίστα. Κάποιος άλλος πάλι μπορεί να ποστάρει όλα τα "εγκλήματα κατά της Ελλάδος" που όμως δεν οδήγησαν σε διαγραφές διαιτητών. Ευπρόσδεκτα όλα.

Αλλά εγώ δύο ματς είδα σήμερα δύο ματς σχολίασα και στην τελική από κάπου πρέπει να ξεκινήσει η εξυγίανση του ποδοσφαίρου. Η δικαιολογία-καραμέλα "δεν τιμωρούμαι διότι και ο άλλος δεν τιμωρήθηκε κάποτε" πρέπει κάποια στιγμή να λιώσει και να ξεχαστεί.

:warning2:

Υ.Γ. Δεν είμαι Ολυμπιακός αλλά είμαι σίγουρος ότι όταν ποστάριζες ήσουν 10000000000% σίγουρος ότι απάνταγες σε Ολυμπιακό.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στον ολυμπιακό έκαναν γαργάρα το κέρμα στο επόπτη γιατί και καλά ήταν σε "νεκρό" χρόνο, με το ίδιο σκεπτικό το μπουκάλι στο Mirallas που είχε ήδη φάει κόκκινη τι είναι ?

τέτοιες νοοτροπίες απλά πίσω κρατάνε το ποδόσφαιρο , αλλά στην Ελλάδα το πρωτάθλημα είναι απλά θέμα παράγκας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω "οι καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων λογίζονται ως επιπρόσθετος χρόνος". Τότε γιατί όλοι με το που λήξει το 90λεπτο και θέλουν να κερδίσουν χρόνο κάνουν αλλαγές;

Δεν είδα τον αγώνα, μόνο τις φάσεις. Τραγικά λάθη από τον Καρνέζη, αλλά δεύτερη κίτρινη για καθυστερήσεις σε πλάγιο είναι επίσης διεθνής πρωτοτυπία. Δεν με ενδιαφέρει αν έπρεπε να αποβληθεί νωρίτερα, άλλωστε όλοι σας υποστηρίζετε ότι τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη.

Αν το φάουλ ήταν έξω από την περιοχή, δέχομαι (χαριστικά και πάλι) να συνεχίζεις το παιχνίδι και μετά τη λήξη των καθυστερήσεων. Αλλά αν είναι στη σέντρα, τότε κάτι δεν πάει καλά.

Και μην διαβάζω βλακείες από ανακοινώσεις ότι η ΑΕΚ είχε "απόλυτα δίκαιη" νίκη, γιατί θα μου πέσουν τα μαλλιά... :getlost:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το φαουλ δοθηκε στο 7ο λεπτο και στα 15 δευτερα περιπου.απο κει και περα ολα τα υπολοιπα ηταν στην φαση.ο διαιτητης επελεξε να αφησει την φαση.το οτι το φαουλ ηταν σχεδον στο κεντρο δεν ειχε σχεση γιατι ανεβηκε ολη η ομαδα.το οτι ειναι πιο μακρια δεν σημαινει οτι δεν θα μπει και γκολ,αν και μειωνονται οι πιθανοτητες βεβαια.για μενα οι διαμαρτυριες του παο δεν στεκουν.αν δεν εμπαινε το γκολ δεν θα ανεφεραν τιποτα και 9 λεπτα να κραταγε.και να μην θυμηθω καθε περιπτωση με τον ολυμπιακο(no offence προς τους οπαδους του αλλα ειναι γεγονος αυτο) που κρατανε σχεδον παντα 5 λεπτα και βαλε καθυστερησεις εαν κυνηγαει το σκορ...τα 7 λεπτα εδω μπηκαν γιατι υπηρχε και ενδιαμεσα ντου των οπαδων.τωρα ο παο ηταν καλυτερος.αλλα οχι και στο πρωτο ματς που καλως η κακως αυτο εκρινε την προκριση.

Link to comment
Share on other sites

Το να πει κάποιος ότι το πρώτο ματς έκρινε την πρόκριση είναι με το συμπάθειο αστείο. Η πρόκριση κρίθηκε από το 2ο γκολ της ΑΕΚ στο 98'. Το 0-2 όπως είδες ήταν μια χαρά αναστρέψιμο. Να πω ότι το πρώτο σκορ ήταν 0-4 να το δεχτώ.

Μ'αρέσει όμως που παραδέχεσαι ότι ο διαιτητής "επελεξε να αφησει την φάση", ουσιαστικά γειώνεις ο ίδιος την ανακοίνωση της ΑΕΚ περί "οι καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων λογίζονται ως επιπρόσθετος χρόνος". Ήταν καθαρή επιλογή του διαιτητή... ;)

Link to comment
Share on other sites

@tragikos εδώ είδαμε τον όρο "λίγο έγκυος" και στις καθυστερήσεις κόλλησες?

δηλαδή ο διαιτητής δεν βλέπει τον Λέτο εκτός φάσης αλλά τον ενημερώνει ο επόπτης και αντί για κόκκινη του έδωσε κίτρινη!

η διαιτησία τα έκανε μαντάρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω "οι καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων λογίζονται ως επιπρόσθετος χρόνος". Τότε γιατί όλοι με το που λήξει το 90λεπτο και θέλουν να κερδίσουν χρόνο κάνουν αλλαγές;

Δεν είδα τον αγώνα, μόνο τις φάσεις. Τραγικά λάθη από τον Καρνέζη, αλλά δεύτερη κίτρινη για καθυστερήσεις σε πλάγιο είναι επίσης διεθνής πρωτοτυπία. Δεν με ενδιαφέρει αν έπρεπε να αποβληθεί νωρίτερα, άλλωστε όλοι σας υποστηρίζετε ότι τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη.

Αν το φάουλ ήταν έξω από την περιοχή, δέχομαι (χαριστικά και πάλι) να συνεχίζεις το παιχνίδι και μετά τη λήξη των καθυστερήσεων. Αλλά αν είναι στη σέντρα, τότε κάτι δεν πάει καλά.

Και μην διαβάζω βλακείες από ανακοινώσεις ότι η ΑΕΚ είχε "απόλυτα δίκαιη" νίκη, γιατί θα μου πέσουν τα μαλλιά... :getlost:

Αν είχε αποβληθεί ο Βύντρα στο πρώτο ημίχρονο πιθανόν να μην είχατε φτάσει ποτέ καν στο 1-2. Το αν δεν αποβλήθηκε στο πρώτο ημίχρονο μάλλον περισσότερο δεν σε συμφέρει παρά δεν σε ενδιαφέρει.

Το να λέμε ότι ο διαιτητής περίμενε το φάουλ του Μίτσελ από την σέντρα να μπει γκολ και για αυτό δεν έληξε το παιχνίδι είναι αστείο. Ο διαιτητής ΗΞΕΡΕ ότι έπαιξε Παναθηναϊκό μέχρι το 1-3 και πιθανόν έχουν δίκιο αυτοί που λένε ότι φοβήθηκε τις αντιδράσεις του κόσμου και για αυτό το γύρισε μετά και υποστήριζε έδρα, μπας και γλιτώσει το ξύλο. Την ηλίθια κίτρινη στον Βύντρα την έδωσε μπας και καλμάρει τον κόσμο διότι ΗΞΕΡΕ ότι του είχε χαριστεί μέχρι εκείνη την στιγμή (όχι μόνο δεν σε απέβαλα αλλά τους έβαλες και γκολ; θα με &*^%&%$$^&! Πάρε μια κίτρινη μπας και γλιτώσω το ξύλο) και μετά για να χρυσώσει το χάπι στα μάτια των ΑΕΚτζήδων κράταγε καθυστερήσεις μέχρι τον αιώνα τον άπαντα. Δεν περίμενε όμως να βάλει γκολ η ΑΕΚ. ΚΑΝΕΙΣ δεν το περίμενε.

Όσο για την νίκη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είναι δίκαιη; Δηλαδή το πρώτο ματς δεν μετράει; Στα ζάρια χάσατε 0-2? Ποδόσφαιρο δεν παίζαμε και στο πρώτο ματς; Ή μήπως στο ποδόσφαιρο κερδίζεις γκολ και στα σημεία; Οι ευκαιρίες των Σισέ και Λέτο δεν μετράνε. Η μπάλα πρέπει να μπει μέσα. Γιατί δεν είναι δίκαιη η νίκη; Μόνο οι αδικίες στο τελευταίο 20λεπτο μετράνε; Το ότι έπρεπε να παίζατε με 10 παίκτες από το 30 το ξεχνάμε; Δεν είναι αλλοίωση αποτελέσματος όταν μια ομάδα παίζει για 40 λεπτά (33-73) με παίκτη ΠΑΡΑΠΑΝΩ ο οποίος επιπλέον ΣΚΟΡΑΡΕΙ? να σχολιάσω ότι το γκολ του Βύντρα ελέγχεται για off side? Μπα όχι καλύτερα διότι δεν βολεύει.

Υ.Γ. Να σου παίζουν τα μαλλιά και να καεί και το video :p

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε yanni μια χαρά τα λες γενικώς αλλά εδώ μου τα χαλάς. Ναι κερδίσατε δίκαια στον πρώτο αγώνα, μας κάτσατε 2 γκολάκια εντός έδρας, χάσαμε. Στον χθεσινό όμως αγώνα, σας κάτσαμε 3 και φάγαμε άδικα 1 που καθόρισε και την πρόκριση.

Σύμφωνοι, ο Βύντρα θα μπορούσε να είχε αποβληθεί από το 30' (δεν έχω δει γιατί, αλλά ας πούμε πως το δέχομαι). Εσύ δέχεσαι δηλαδή συμπεριφορά "κάνω κάτι για να γλιτώσω το ξύλο, ή να διορθώσω λάθος μου"; Γιατί ως τώρα άλλα λέγατε. Όσο για το offside, απλά να πω ότι δεν είναι.

Απλά αποφασίστε αν θα δεχόμαστε το "λάθος για λάθος" ή όχι, να ξέρουμε σε τι βάση μιλάμε...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.