Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Αναφέρομαι γενικά και οχι απο την νικη του ''αιώνιου'' αντιπαλου , πως το βλέπω εγώ έχοντας παίξει 7 χρόνια ερασιτεχνικά μπασκετ σε τοπική ομαδα. ;)

Λίγο με νοιάζει αν θα νικήσει ποτε ο ολυμπιακός και καθε ολυμπιακός, φίλαθλος ειμαι οχι οπαδός.

Εχεις παιξει 7 χρονια ερασιτεχνικα μπασκετ και λες οτι δεν ασχολησε?:p

Απλα οτι και να λεμε ο προπονητης και ειδικα ο ομπραντοβιτς στην συγκεκριμενη περιπτωση(που ειναι αναγνωρισμενη η αξια του) ξερει καλυτερα απο τον καθενα μας

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλεγω οτι ξερει κατι παραπανω, λογικα ηθελε δυνατους παιχτες στο παιχνιδι για να παρει και τη νικη.

Αλλα οποτε καθομαι να δω ολο το ιδιο συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έθαψα όλη την δουλειά που έχει κάνει ο coach μέχρι σήμερα...ποτέ δεν το έχω κάνει αυτό και ποτέ δεν πρόκειται...αλλά από αρχή του πρωταθλήματος, και από τα τελευταία περσινά παιχνίδια, βλέπω τα ίδια και τα ίδια...ίδιο στύλ παιχνιδιού και να παραμελούνται καλοί παίχτες, πόσο μάλλον όταν σέρνονται αυτοί που είναι στο παρκέ...ενα καλό παράδειγμα είναι ο βεργινης...το παιδί είχε επι ΠΑΟΚ νομίζω 20μ.ο. και τώρα γυαλίζει πάγκο...αυτός είναι 1 από τα πολλά παραδείγματα...όταν κάνεις πρωταθλητισμό δεν αφήνεις κανένα παιχνίδι...ο κόσμος για αυτό ξέσπασε μετά την ήττα από μαρούσι...δεν λέω ότι ήττες δεν θα έρθουν...αλλά όχι έτσι αμαχητί και με τόσα παιδικά λάθη...τι φταίμε εμείς που είμαστε από τους λίγους που πηγαίνουμε σε σχεδόν ΚΑΘΕ παιχνίδι της ομάδος μας τόσα χρόνια που το γήπεδο είναι άδειο?? δεν περίμενα να χάσει έτσι η ομάδα για αυτό τα πήρα τόσο άσχημα...απλά...

@wintes

μην βιάστεις να το παίξεις εξυπνάκιας πριν να ξέρεις ποιος είναι απέναντι σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έθαψα όλη την δουλειά που έχει κάνει ο coach μέχρι σήμερα...ποτέ δεν το έχω κάνει αυτό και ποτέ δεν πρόκειται...αλλά από αρχή του πρωταθλήματος, και από τα τελευταία περσινά παιχνίδια, βλέπω τα ίδια και τα ίδια...ίδιο στύλ παιχνιδιού και να παραμελούνται καλοί παίχτες, πόσο μάλλον όταν σέρνονται αυτοί που είναι στο παρκέ...ενα καλό παράδειγμα είναι ο βεργινης...το παιδί είχε επι ΠΑΟΚ νομίζω 20μ.ο. και τώρα γυαλίζει πάγκο...αυτός είναι 1 από τα πολλά παραδείγματα...όταν κάνεις πρωταθλητισμό δεν αφήνεις κανένα παιχνίδι...ο κόσμος για αυτό ξέσπασε μετά την ήττα από μαρούσι...δεν λέω ότι ήττες δεν θα έρθουν...αλλά όχι έτσι αμαχητί και με τόσα παιδικά λάθη...τι φταίμε εμείς που είμαστε από τους λίγους που πηγαίνουμε σε σχεδόν ΚΑΘΕ παιχνίδι της ομάδος μας τόσα χρόνια που το γήπεδο είναι άδειο?? δεν περίμενα να χάσει έτσι η ομάδα για αυτό τα πήρα τόσο άσχημα...απλά...

Ποιος κοσμος ξεσπασε και που..

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ τερματισει πρώτος και ΑΝ το σηκώσει ξανά τον Μαιο θα κριθούν πολλά για τον Μπασκετικό Παναθηναικο

Αντε σήμερα να δούμε την ΠΑΟΚάρα τι θα κάνει...Μας παρακαλάν οι γαύροι ...για το "καλό" μας. Κερδίζουμε και έχουμε πιθανότητες για πρωτάθλημα....Απλά δεν μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία πολλών που βλέποντας τρίτο να διεκδικεί πρωτάθλημα (αν κερδίσω θα έχω τις ίδιες πιθανότητες με Ολυμπιακό) εκφέρουν την γνώμη: Έλα μωρέ τώρα...θέλει και ο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα..."

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

νταξ εγω ειμαι φιλαθλος του παο αλλα για την ΥΠΕΡΛΙΓΚΑ δε θα υπαρχει μεγαλυτερο καλο απ το να παρει ο παοκ το πρωταθλημα και ο αρης το κυπελλο...φυσικα τα λεφτα να πεσουν παλι στο ποδοσφαιρο κ οχι σε τσεπες.

ο μπασκετικος παο τωρα δε ξερω αν θελει ανανεωση ή ξεκουραση ή απλα 2-3 παιχτες. Οπως και να χει ο ανταγωνισμος ποτε δεν εκανε κακο, κ προτιμω να χασω 1-2 κυπελλα/πρωταθληματα και να επιστρεψω δυνατοτερος/θεαματικοτερος/κτλ :)

προσωπικα το χτεσινο θεαμα περα απο 2-3 καρφωματα μπατιστ-τσιλντρες δε μ αρεσε. Περυσι ηταν φοβερος ο τελικος, πολυ ωραιο μπασκετ κ αμυνες κ επιθεσεις -κ το πηρε κ παο :p-

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα κανανε τα μαναρια μας, θελω να δω τωρα που η νικη σε καθε ματς ειναι μονοδρομος πως θα μπαινουνε μεσα...τα λεφτα μου τα βαζω στο αγχωμενοι/χεσμενοι παντως....

ειδα κ λιγο το προγραμμα των αγωνιστικων που ερχονται, μακραν ο παοκ το πιο δυσκολο κ μετα ο παο με μικρη διαφορα απ τον οσφπ.

ετσι οπως πηγε το πραμα, 21/3 οακα κ τουμπα θα γινει πανζουρλισμος...

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα κανανε τα μαναρια μας, θελω να δω τωρα που η νικη σε καθε ματς ειναι μονοδρομος πως θα μπαινουνε μεσα...τα λεφτα μου τα βαζω στο αγχωμενοι/χεσμενοι παντως....

ειδα κ λιγο το προγραμμα των αγωνιστικων που ερχονται, μακραν ο παοκ το πιο δυσκολο κ μετα ο παο με μικρη διαφορα απ τον οσφπ.

ετσι οπως πηγε το πραμα, 21/3 οακα κ τουμπα θα γινει πανζουρλισμος...

Δύσκολο με το Πανθρακικο/Καβάλα/Εργοτέλη μεσα και Λάρισα/Άρη εκτός; (Πιο δύσκολα ματς με ΑΕΚ και Άρη βλέπω.)

Εγώ θα ανησυχούσα για το Ολυμπιακός-ΠΑΟ που έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

εκτος ξανθη*hint hint*/λαρισα/ΑΡΗ, εντος αεκ/καβαλα δε τα βλεπω καθολου ευκολα...η λαρισα παλευει να σωθει , η ξανθη...δε λεω,ο αρης ανετα θα θελει μια μινι εκδικηση για τα παλια, η αεκ θελει μικροτερη διαφορα για τα πλειοφ, η καβαλα θελει νικη για να μπει κ εκεινη...κανεις δεν ειναι αδιαφορος, κ μιλαμε οτι παιζει στην ουσια με τον 4ο 5ο 6ο.

αντιστοιχα κ ο παο/οσφπ λιγα ματς ειναι "αδιαφορα" για τους αντιπαλους.

θα δουμε παντως τι θα γινει, σιγουρα το πρωταθλημα πηρε φωτια...

i m the firestarter θα τραγουδανε οι δικοι μας.

Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι τραγικό το πρωτάθλημά μας. Έβλεπα τις προάλλες το Barcelona - Getafe, όπου η Barcelona έπαιζε με 10 παίκτες από το 20κάτι, προηγήθηκε με 2-0. Στο 90' αποβολή και πέναλτυ για τη Getafe, 2-1. Μετά, κερδίζει κόρνερ η Getafe, διώχνουν οι αμυντικοί, και η μπάλα φτάνει στο Messi, που ήταν στη δεξιά πτέρυγα μπροστά, και αντί να πάει προς το κόρνερ να κερδίσει χρόνο, κόβει προς την περιοχή, περνάει έναν αμυντικό και προσπαθεί να βάλει κι άλλο γκολ.

Εδώ, αντίθετα, βλέπεις τον τερματοφύλακα να πιάνει την μπάλα και να πέφτει κάτω για κανένα λεπτό, η μπάλα βγαίνει εκτός αγων. χώρου και δεν ξανάρχεται κλπ. Πόσο μικρές είναι οι ελληνικές ομάδες, που θέλουμε να τις βλέπουμε να κάνουν πορείες και στας Ευρώπας... τρομάρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Την Real την είδατε χθες? ωραίο ματσάκι...βέβαια τι συγκρίνουμε τώρα...αλλά λέμε...το μόνο καλό ήταν ότι έτρεξαν πολυ οι δικοί μας αλλά εως εκεί...έλειπε καθαρό μυαλό και αυτό φαίνοταν από τις πάσσες που κυριολεκτικ ήταν ότι νάναι....άμυνα πάλι με αρκετές τρύπες αν και ο σαριέγκι κυριολεκτικά είχε λιώσει στο ματσ καλύπτοντας συνέχεια πτέρυγες δεξιά κ αριστερά όταν ανέβεναν οι πλάγιοι μπακ...ο καντέ ήταν σε φάση που ναι η μπάλλα οεο...Λετο έπρεπε πιστεύω να γίνει αλλαγή στο ημίχρονο, εφόσον έβλεπες ότι προσπαθούσε αλλά δεν του έβγαινε τίποτα...Σιμαο για άλλο ένα παιχνίδι καταπληκτικός...κατσουράνης ανύπαρκτος...cisse κλασσικά δώστε μου 1000 πάσσες και 1 από αυτές θα την κάνω γκόλ...χρειάζοταν ο νίνης...εκτός αν θέλησε να τον κρατήσει για το παιχνίδι με ρομα (?)....πολύ πάθος αλλά καθόλου αυτοσυγκέντρωση...

υ.γ. απίστευτο το γκόλ του γκαρσία ο οποίος δεν έκανε αρκετά σκληρά φάουλ εκτός από κανα 2 χτυπηματάκια here and there....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.