Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Ο Οτε βελτιώνετε χρόνο με το χρόνο πάντως, θέλει μια 10ετία βέβαια για πιάσει τους Εγγλέζους αλλά είναι σε καλό δρόμο.

Όσο για τον Alpha...κρίμα γιατί τουλάχιστον το HD του κρατικού είχε πολύ καλή ποιότητα εικόνας...

Link to comment
Share on other sites

Ο Οτε δεν θα πιασει ποτε τους Εγγλέζουν. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν κάνουν μετάδωση από την πίστα αλλά από το γραφείο.

Οι άλλοι είναι 7-9 άτομα κάθε φορά σε κάθε πίστα με ένα μικρόφωνο ο καθένας.

Την ώρα του αγώνα μιλάει στους αγωνιστικούς διευθυντές κλπ.. Δλδ το έχουν κάνει Αμερικη (που μέχρι και το πότε κατουράει ο οδηγός βλέπεις)

Link to comment
Share on other sites

Στο Μπραχρέιν ειδικά τώρα, μόνο που έβρισκα κάθε μέρα ανεβασμένο κάπου, τι έλεγε ο Ted Kravitz στο #tedsnotebook και ο David Croft στο #askcrofty, εμένα με κάλυπτε ΠΑΡΑ πολύ.. φοβερή κάλυψη! Και μαθαίνεις κ πράγματα που ποτέ δεν θα μάθεις εδώ, ακούγοντας τον Πουρναράκη να αναλύει πώς όταν τρακάρουν τα μονοθέσια διαλύονται "εις τα εξών συνετέθη" :sarcastic: να δω φέτος πώς θα μπορέσει να αναλύσει το σύνολο του powertrain και πως παράγεται η ενέργεια που χρησιμοποιεί το μονοθέσιο.. :giveup:

Link to comment
Share on other sites

υπόθεση mode

η άτρακτος που ενώνει τις 2 φτερωτές δρά ως ρότορας και στο κέλυφος υπάρχει πηνείο που δρα ως στάτορας. check post 1984 ....

πρακτικά για να φωρτώσει τις μπαταρίες δρα όπως το δυναμό στο αυτοκίνητο "φρενάρωντας" την άτρακτο της τουρμπίνας(και "ζορίζει" τον κινητήρα λόγω χαμηλότερης υπερπίεσης στο turbo) και όταν δίνει δύναμη σαν κλασική ηλεκτρική μηχανή (τύπου kers κλπ επιταχύνοντας την άτρακτο με αποτέλεσμα μεγαλύτερες πιέσεις turbo και υψηλότερη απόδοση)

υπόθεση mode off

ps. Αν ισχύει το παραπάνω έχει πραγματικά ενδιαφέρον τα υλικά που επιλέχθηκαν για το ηλεκτρικό μέρος μιας και οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα υψηλές σε full throtle

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ εξηγείται ακόμα καλύτερα. Αυτό που είπε ο [MENTION=15544]shattered[/MENTION] είναι στην ουσία, απλά εγώ θα το εξηγούσα με εκφράσεις τύπου αυτό γυρνάει το άλλο και σπρώχνει εκείνο.. :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4vIjJg0lXgc]Inside the 2014 Renault F1 engine with Scarbs - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ εξηγείται ακόμα καλύτερα. Αυτό που είπε ο [MENTION=15544]shattered[/MENTION] είναι στην ουσία, απλά εγώ θα το εξηγούσα με εκφράσεις τύπου αυτό γυρνάει το άλλο και σπρώχνει εκείνο.. :p

Καμία σχέση, απλά κομπλάρανε με άξονα μια ηλεκτρική μονάδα στο τουρμπο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.