Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

φήμες θέλουν τον Τομπάζη, να πήρε πόδι.. να δείτε που εκτός από τον Brawn, θα θέλουν φήμες και τον Newey να επιστρέφει στη Ferrari

 

μπορεί ο Τομπάζης να είναι Έλληνας , αλλά πραγματικά τα τελευταία χρόνια ήταν απαράδεκτος (δεν ξέρω αν φάνηκε απαράδεκτος λόγω εσωτερικής πολιτικής), αλλά όταν ακούστηκε ότι έβαλαν μικρότερο turbo για να κερδίσουν αεροδυναμική και ... παπαλα , ε δεν θα έμενε και για πολύ αφεντικό εκεί μέσα...

στο τέλος μου φαίνεται η ferrari θα αγοράσει και την μισή rbr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

από πέρυσι νομίζω του έδιναν 20 μύρια του Newey για να πάει στη Ferrari..

Όσο για τον Τομπάζη, χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω, νομίζω πως απλά έκανε ότι του είπαν. Τα φετινά μονοθέσια δεν είχα πολλές λύσεις αεροδυναμικής πάνω. Και νομίζω είχα διαβάσει ότι έκαναν μικρή "μηχανή" ώστε ότι έχαναν σε απόδοση, να το κέρδιζαν σε βάρος και κατανάλωση.. ίσως απλά ένας αεροδυναμιστής δε μπορεί να κάνει πολλά πολλά στα τωρινά μονοθέσια... θα δείξει.. η ferrari μάλλον έχει σκοπό να "φτιάξει" το νέο σουμάχερ κι αυτό μάλλον σημαίνει, θα αρχίσει μια νέα εποχή που θα γίνονται όλα γύρω από το Vettel ώστε να επιστρέψουν στα πρωταθλήματα και τις νίκες και να πάει το ξανθό παλικαράκι να χτυπήσει πολλά πρωταθλήματα ακόμα.. αν έχει βρει τα λεφτά να το κάνει, όλα τ'άλλα θα έρθουν.. αν καταφέρουν και τον Brawn, δε νομίζω πως θα τους λείπουν κ πολλά.. 

Link to comment
Share on other sites

δεν περνάει αυτό ούτε με σφαίρες...

πέρα του ότι είναι πισωγύρισμα σε θέμα τεχνολογίας από τα turbo ears κλπ

 

1)mercedes δεν παίζει να το δεχτεί

και κυρίως

2)honda... δηλαδή τί έκανε.. έδωσε άπειρα χρήμματα για να κάνει τεστ 2-3 ημέρες?

αν ήδη οι μισοί κατασκευαστές δεν παίζει να δεχθούν το v10 δεν το βλέπω να περνά (αν και γούσταρα τον ήχο τους)

 

ο bernie νομίζω πως πλεον πρέπει να τα παρατήσει... ώρες ώρες λες και έχει γεροντική άνοια κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

H FIA επέτρεψε την εξέλιξη των μονάδων ισχύος μέσα στη χρονιά για όλο το 2015.

Αναμενόμενο βέβαια, αφού η μόνη που δεν ήθελε κάιτ τέτοιο ήταν η Mercedes, η οποία είχε πέρυσι 16 νίκες στους 19 αγώνες με αυτό το κινητήρα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πλέον οι παρουσιάσεις γίνονται με φωτογραφίες/renderings και όχι με κανονικες παρουσιάσεις (τραβάω το πανί κτλ).

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

είτε δεν είναι ήδη έτοιμο ...

και τους έχει πιάσει η τσιγκουνιά

είτε δεν θέλουν κόσμο για να αποφύγουν πιθανό espionage ...αν δώσεις renders διαλεγεις εσύ τις γωνίες "φωτογράφησης"

 

και για τους φαν του motogp

η yamaha χθες ανακοίνωσε την νέα  yzr m1

Link to comment
Share on other sites

Πανικός σήμερα στη jerez με τα μονοθέσια να κάνουν τις πρώτες τους δοκιμές.. 

Η mercedes δείχνει σκυλί μαύρο, έχοντας ξεπεράσει ήδη τους 100 γύρους και ο vettel πριν λίγο πέρασε πρώτος στους χρόνους!

Επίσης η red bull δεν είναι έτοιμη και στο τσακ πέρασε τα crash test.. εμφάνισε το μονοθέσιο έτσι για να κρύψει διάφορα

gaLlwrT.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 οπ οπ ανεβαίνει η θερμοκρασία για τις 15 μαρτίου επιτέλους για να δούμε τι θα δούμε. Δραχμή σουβλάκι και τακη πουρναράκη!!

Έγινε επεξεργασία από jiohkor3
Link to comment
Share on other sites


Met Lewis and Nico last Wednesday at Silverstone. It snowed. Here's an interview (of sorts) on @GoodwoodRRC http://grrc.gd/35816 


 


https://www.youtube.com/watch?v=6kTHV1xaG2A

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.