Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Συμφωνούμε όσο αναφορά την προσωρινή κυριαρχία της μερκ.. θεωρώ όμως πως δεν θα δούμε πρωταθλητή πριν τους διπλούς πόντους του τελευταίου αγώνα.. θα την φτάσουν εύκολα μια-δυο ομάδες..

Καλή εκκίνηση κ καλό αγώναααα

Link to comment
Share on other sites

με ποιον ίδιο;

brawn

Είναι ήδη 20 άκυροι που τρέχουν, αν σκεφτείς πως έγινε ΚΑΙ ΠΑΛΙ ελαστικό το όριο του 107%.

Οι τελευταίοι οδηγοί απλά είναι κινητά εμπόδια πολλές φορές..

Ακυρώνεις όμως τον Ρόσμπεργκ, τον Μπάτον και τον Γουέμπερ.. οδηγούς που είναι απίστευτα αδικημένοι και έχουν δείξει πολλές φορές την αξία τους. Ήθελα να'ξερα ποιους θεωρείς καλούς τότε.. γιατί αν θεωρείς ότι αξίζει μόνο ο Αλόνσο ή ο Χάμιλτον, τι να πω.. βλέπεις άλλο σπορ ή δε βλέπεις πολλά χρόνια το σπορ.

ναι μόνο ο Αλονσο με τον χάμιλτον αξίζουν να λέγονται πιλότοι.Οι υπόλοιποι είναι γατάκια που κρέμονται από τα κότσια του μονοθέσιου.

Για αυτό τους έφτιαξαν ηλεκτρικές σκούπες να οδηγήσουν, γιατί με κανονικά μονοθέσια θα σκοτωθούν.

Link to comment
Share on other sites

brawn

έχεις δει πουθενά φέτος τον Brawn; Τι σχέση με την ομάδα που τρέχει φέτος;

Ο Χάμιλτον με χάλασε σήμερα.. σύμφωνα με τη δική μου οπτική είναι πιο επιθετικός στα προσπεράσματά του και στην αρχή και στην ανάκτηση της θέσης στην αψιμαχία στο τέλος, δεν άφηνε χώρο στο Ρόσμπεργκ.. για μένα αυτές οι κινήσεις δείχνουν ποιος θα πάει για το πρωτάθλημα και ποιος σπιτάκι του. Μπορεί εγώ να εκτιμώ έναν οδηγό που είναι πιο τζέντλεμαν αλλά αν η ομάδα λέει μπράβο στο Χάμιλτον με αυτή του την τακτική (κι αν φέρνει και τα πιο πολλά λεφτά) τώρα καλά τους κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο σημερινός ήταν ο πιο θεαματικός αγώνας μέχρι στιγμής. Πολύ εμφύλιος έπεσε.

(Ρε παιδιά μόνο εγώ δε μπορώ να ακούω τους "δικούς μας" να λένε χΟΥλκενμπεργκ, και γενικά δε μπορώ να τους ακούω. . . εσένα λέω Τάκη Πουρναράκη τι νομίζεις θα ντραπώ)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που άρχιζε η μάχη με τους χαμ - ροζ ο Τάκης έριξε διαφημήσεις :fie:

Κλείνω tv και άνοιξα stream. Έπιασα NBCSN και οι τυπάδες έκαναν σαν τρελοί, γελούσαν, φώναζαν. Τελείως τρελάρες αλλά και αυτοί έβαζαν διαφημήσεις οπότε το γύρισα σε skyf1.

Αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν έφυγε το safety car ο Χαμ έκανε 1.37.2 (με την πιο σκληρή από τις 2 γόμες) και ο Perez με τη μαλακή 1.39.8. Όλοι οι άλλοι πάνω από 1.40.

Μόνο στους τελευταίους γύρους πέσανε πιο κάτω οι υπόλοιποι.

Μιλάμε για μια διαφορά 2.6" που αν αναλογιστεί κανείς και τη διαφορά στα ελαστικά , είναι 3" στο γύρο.

Μετά πέσαν οι χρόνοι των μερσέντες γτ είχαν και τις μάχες...

Link to comment
Share on other sites

δεν άκουσες τα λάστιχα να στριγλίζουν όταν έφευγαν τα μονοθέσια από τα pits?

ή τις σφυρίχτρες που έχουμε πλέον για κινητήρες?

πάντως όπως βλέπω την κατάσταση αυτήν την στιγμή είναι

tier 1 mercedes (100% της απόδοσης)

tier 2 mercedes engine teams (έστω 80%)

tier 3 the rest of the world (<60%)

άντε να δούμε αν θα αλλάξει τίποτα στην ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

το μονο σιγουρο ειναι οτι θα φανε τα μουτρα τους...

εγω που εχω να χασω αγωνα απο το 06' πλεον βλεπω φ1 απο υποχρεωση(?)

και σιγουρα δε θα εκανα ταξιδι ετσι οπως εχουν γινει.

γιατι αυτο που ευχαρισιεσαι αξιζει απο κοντα ειναι ο ΗΧΟΣ.-

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν αναφέρθηκε, πάντως είναι αξιοσημείωτο πως μετά το τελευταίο safety car μέσα σε 8-10 γύρους περίπου οι Ham/Ros είχαν ξεφύγει 20!!!!! δευτερόλεπτα απο τους υπολοίπους συμπεριλαμβανομένου και του τετράκις παγκόσμιου πρωτατθλητή. Νομίζω το θέμα ποιός ή καλύτερα ποια ομάδα θα πάρει πρωτάθλημα απο τώρα δεν έχει ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.