Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Πως αλλιώς θα γίνει τυπάκι και θα ανεβάσει τη δημοτικότητά του ???

πραγματικα δεν θυμαμαι την τελευταια 10ετια τουλαχιστον γιουχα σε οδηγο στην ωρα του ποντιουμ..

αρκετοι δεν συμπαθουσαν πχ τον Σουμι,αλλα υπηρχε ενα σεβασμος και του αναγνωριζαν οδηγικα καποιο skill..

Φετος ο Vettel ακουσε γιουχες ακομα και σε ουδετερα σιρκουι,βγαζω εξω Μονζα αν και ουτε καν εκει θυμαμαι αναλογη φαση αποδοκιμασιας τοσο εντονης..

Ισως φταει και η φαση με τον Webber,ισως παλι η καθολικη υπεροχη ξενερωσε τον κοσμο,αλλά και παλαιοτερα ειχαμε μονοθεσια&οδηγους απιαστους που εριχαν γυρους ακομα και σε 4ους,αλλα τετοιο φαινομενα γιουχας δεν θυμαμαι..

ακομα μια πρωτια για τον κατα τα αλλα ...τυπακο Vettel..

* το οτι δεν τον παω με την καμια γιατι συμπεριφερεται σαν κακομαθημενο 5χρονο, οπως ο Λουης πριν 1-2 χρονια, νομιζω ειναι ολοφανερο,αλλά προσπαθω να κρατησω μια αντικειμενικη κριση..

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο μισό του αγωνα οι σφυγμοί μου είχαν πάει στον θεό. Τί θεάμα!!! ΣΤην F1 με παίρνει ο ύπνος.

Ο Marquez είναι ένα τρομερό ταλέντο. Απίστευτα ταχύς αλλά και προσεκτικός όταν πρέπει.

Το στυλ του είναι με διαφορά το πιο θεαματικό. Συνεχώς λες θα πέσει , κ όμως στρίβει με τις πάντες λες και έχει τον απόλυτο έλεγχο της πρόσφυσης .Είναι απλά απολαυστικός.

Ο Petroza για μένα είναι λίγος. Μου θυμίζει τον Massa. Έχει τις εκλαμψεις του αλλά δεν είναι σταθερός. Οκ ειναι άτυχος με τόσους τραυματισμούς αλλά νομίζω ότι το μικρό του βάρος , όσο καλό είναι για τα πετάγματά του τόσο κακό είναι για την αντοχή.

Ο Rossi πιστεύω ότι έφτασε ο καιρός να αποσυρθεί. Δεν βοήθησε τον Lornezo όσο έπρεπε.

Και τέλος ο Lorenzo. Είναι για μένα ο καλύτερος αναβάτης σήμερα. Ακριβής σαν robot στα γυρολόγια και απίστευτα γρήγορος. Πιστεύω ο πιο γρήγορος. Τον Rossi τον ξεφτίλησε. Αν η Yamaha του είχε δώσει αυτή την μοτοσυκλέτα από πιο νωρίς , ο Marquez θα ήταν πίσω στο πρωτάθλημα. Το σερί νικών στο τέλος το αποδεικνύει.

Φανταστικό πρωτάθλημα , με την έλλειψη του Stoner τελικά να περνάει σχετικά απαρατήρητη.

Ανυπομονώ για του χρόνου.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ο Rossi πιστεύω ότι έφτασε ο καιρός να αποσυρθεί. Δεν βοήθησε τον Lornezo όσο έπρεπε.

Φανταστικό πρωτάθλημα , με την έλλειψη του Stoner τελικά να περνάει σχετικά απαρατήρητη.

Ανυπομονώ για του χρόνου.

Δηλαδή ο σκοπός που παραμένει ο Rossi στη Yamaha είναι για να βοηθήσει τον Lorenzo?!! :hmm::blink:

Υπάρχουν ρε παιδιά κάπου οι αγώνες του MotoGP;

Εκτός των torrent παίζει και το racingfor.me (το οποίο νομίζω χρειάζεται invitation για να εγγραφείς)

το οποίο έχει τα πάντα απο μηχανοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός των torrent παίζει και το racingfor.me (το οποίο νομίζω χρειάζεται invitation για να εγγραφείς)

το οποίο έχει τα πάντα απο μηχανοκίνητο!

Ευχαριστώ! Όντως το 2ο θέλει πρόσκληση.

Επειδή δεν έχω συνδρομητική τηλεόραση, πάντα ήθελα να βλέπω κάπου motogp ή wrc.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο σκοπός που παραμένει ο Rossi στη Yamaha είναι για να βοηθήσει τον Lorenzo?!! :hmm::blink:

Είδες τον τελευταίο αγώνα?

Αν όχι δες τον και το ξανασυζητάμε.

ΑΝ ναι πάμε στο spoiler

o lorenzo , έκανε την εξής στρατηγική : διατήρησε χαμηλό ρυθμό - ακριβώς τόσο όσο ο Pedrosa να μην τον περνάει (εύκολα) αλλά τόσο όσο ο Rossi και οι υπόλοιποι να μπουν στο παιχνίδι και να "παιξουν" με Marquez.

Αλλά ακόμα και τότε που ο Lorenzo πήγαινε επίτηδες "αργά" , ο Rossi δεν μπορούσε να ακολουθήσει και να πιέσει τον Marquez...:TD:

...ας αποσυρθεί λοιπόν καλύτερα. Και ας τον αγαπάω. Πλέον ξεφτιλίζεται...:nono:

Link to comment
Share on other sites

Είδες τον τελευταίο αγώνα?

Αν όχι δες τον και το ξανασυζητάμε.

ΑΝ ναι πάμε στο spoiler

o lorenzo , έκανε την εξής στρατηγική : διατήρησε χαμηλό ρυθμό - ακριβώς τόσο όσο ο Pedrosa να μην τον περνάει (εύκολα) αλλά τόσο όσο ο Rossi και οι υπόλοιποι να μπουν στο παιχνίδι και να "παιξουν" με Marquez.

Αλλά ακόμα και τότε που ο Lorenzo πήγαινε επίτηδες "αργά" , ο Rossi δεν μπορούσε να ακολουθήσει και να πιέσει τον Marquez...:TD:

...ας αποσυρθεί λοιπόν καλύτερα. Και ας τον αγαπάω. Πλέον ξεφτιλίζεται...:nono:

Τον είδα τον αγώνα, ας το συζητήσουμε.

Ο Marquez μετά απο κάποιους γύρους και εφόσον είδε πως δε μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Lorenzo

παρέμεινε σε αγώνα στρατηγικής και έκατσε πίσω στη 3η θέση για να πάρει εύκολα τους βαθμούς που έπρεπε.

Ο Lorenzo έκανε χαζομάρα που κράτησε υψηλό ρυθμό για να πάρει τη πρωτιά και ακόμη και όταν είχε την

επαφή με τον Pedrosa οπου ο δεύτερος έμεινε πίσω δεν έριξε ρυθμό για να τον φτάσει ο Marquez ώστε να

πιεστεί ο μικρός.

Με ποια λογική ακριβώς "ξεφτιλίζεται" ο Rossi;

Και γιατί όλοι έχουν τη πεποίθηση πως ο πρωταθλητής πρέπει να φεύγει ως πρωταθλητής και μόνο;

Ξεφτιλίζεται αυτός που έχει προσφέρει απίστευτες συγκινήσεις, έχει πάρει τόσα πρωταθλήματα και έχει

ξεφτιλίσει ουκ ολίγες φορές τους τωρινούς "πρωταγωνιστές";

Την πιθανότητα να αγαπάει αυτό που κάνει τη σκέφτηκες;

Το προτιμώ ίσως να τον δω για 2 χρόνια ακόμη στα GP απο το να τον έβλεπα στα SBK.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9922]Tomahawk[/MENTION]

Άλλα σου λέω άλλα λες.

1. Πιστεύεις ότι όντως ο Marquez δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Lorenzo?

2. Τελικά βοήθησε ο Rossi τον Lorenzo με το να περάσει τον Marquez όταν ο Lorenzo είχε τον αργό ρυθμό μέχρι την μέση του αγώνα?

3. Έχεις δει την φετινή συγκομιδή βαθμών?

Απαντώ :

1. Για μένα απλά δεν πίεσε.

2. Όχι.

3. Lorenzo 330 , Rossi 237 :bye:

O Rossi για μένα έχει τελειώσει. Ας δώσει την θέση του σε κάποιον νέο (πχ Espargaro )

Το ότι έχει κάνει αυτά που έχει κάνει δεν τα ξεχνάει κανείς.

Το ότι "ξεφτύλισε" τωρινούς πρωταγωνιστές δεν ισχύει.

Είναι πιο αργός από Lorenzo με το ίδιο μηχανάκι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι με skysports f1 κι είμαι στον 35-36.. καλά πάω;

peterwindsor με φρέσκο video...

Ο αγώνας πώς σας φάνηκε;

Ευτυχώς που ήταν ανακατεμένο σήμερα το grid κι είδαμε και μερικές ενδιαφέρουσες φάσεις.

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Όντως... βαρεμάρα! Τουλάχιστον του χρόνου, θα σκάει κ κάνας κινητήρας και θα γίνεται τζέρτζελο.

Ένα αντίο σε έναν από τους τελευταίους μεγάλους ΚΑΙ γρήγορους.

Τον εκτιμούσα αρκετά! :(

6fnp.png

DhWMUN8.png

cmqn.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.