Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

δεν το κανουμε Ενιαιο και να κρινεται μονο στον οδηγο να ηρεμησουμε ολοι..

το ενα μας βρωμαει,το αλλο μας ξινιζει..

δυστυχως ετσι ηταν η Φ1 απο καταβολης..ενα τσιρκο με πολλα λεφτα τριγυρω και οπου υπαρχουν λεφτα τιποτα δεν αφηνεται στην τυχη...

Link to comment
Share on other sites

+1

Θα διαφωνήσω, στο "από καταβολής"

Τα τελευταία 20 χρόνια με την tv, τα δικαιώματα, τους superstar οδηγούς και μετά έγινε έτσι.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

"Επιβεβαιώθηκε επίσημα ότι η Honda θα παρέχει κινητήρες στη McLaren από το 2015"

Από το 2015??? Φαίνεται έχουν συμβόλαιο με τη MErcedes και το 2014...

Πάντως είχε ακουστεί από την αρχή ότι αφού η Mercedes έκανε ξεχωριστή ομάδα θα έσπαγε η συνεργασία McLaren-Merc.

Link to comment
Share on other sites

Ε αγόρι με το ΑΝ δεν πας μπροστά!

Συμφωνώ οδήγησε πολύ ωραία αλλά η έκπληξη για εμένα ήταν ο carl ..

Ξεκίνησε από αρκετά πίσω και έδωσε αρκετές μάχες μέχρι να φτάσει εκεί που έφτασε...

Όσο για την F1, δεν ξέρω ποιος θα είναι μπροστά.

Άντε και τα mercedes πέρνουν εκκίνηση.

Παραμένουν εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

O Dani πάντως ήταν σε άλλο αγώνα. Αν δεν είχε κάνει το λάθος που παραλίγο να του στοιχίσει ακόμα και τον τερματισμό θα ήταν 20+ δευτερα μπροστά.

Εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση που πήγαινε έτσι. Είχε φάει άσχημη τούμπα σε βροχή πριν 3 χρόνια κι έκτοτε όταν έβρεχε πήγαινε κότα. Μπράβο του και μπράβο στον Marques που έμεινε 8ος, βγήκε 3 φορές αλλά κατάφερε και πήρε βάθρο μπροστά από έμπειρους Rossi, Lorenzo, Hayden.

Link to comment
Share on other sites

"οι ιδιότητες των ελαστικών θα πρέπει να καθορίζονται από τη FIA το αργότερο έως την 1η Σεπτεμβρίου κάθε αγωνιστικής σεζόν. Αφού προσδιοριστούν οι ιδιότητες, δεν επιτρέπεται να αλλάξουν στη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου χωρίς τη σύμφωνη γνώμη όλων των ομάδων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα".

Πολύ απλά.

Δε μπορείς να αλλάζεις τις γόμες όποτε σου κατέβει.

Με τι δοκιμές θα "μάθεις" τις νέες γόμες???

Πόσα $ θα πρέπει να δαπανηθούν για να τις μάθουν και να βολευτεί η RedBull ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.