Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Ρε σεις...

Λογικό είναι. αφού εδώ και 10 χρόνια κατεβαίνει κάθε χρόνο με εργοστασιακή υποστήριξη..

Η Peugeot πέρυσι δεν πήρε την 2η θέση με 13 sec. διαφορά?

Οι toyota δείξανε καλά δείγματα πάντως...ασχέτως αποτελέσματος..

οπότε περιμένουμε με ανυπομονησια για του χρόνου .. :D

Well done AUDI !

Link to comment
Share on other sites

όταν ο Alonso ήταν μπροστά οι asturias μόνο που δεν βγήκαν στην πίστα....

βάθρο schumi......άλλο και τούτο....

και εκεί που όλοι έλεγαν τα λάστιχα δεν αντέχουν.....

anyway ωραίος αγώνας...με αρκετές ανατροπές (λίγη) τύχη του Alonso και πιστεύω το μπινελίκι της ζωής τους από vettel-hamilton....

στο μεταξύ Massa-Senna από (κλασικά) άλλο κόσμο.....

Link to comment
Share on other sites

στον προηγούμενο αγώνα ήταν ο άτυχος ο αλόνσο που για λίγους γύρους δεν άντεξαν τα λάστιχα.Τώρα έπαθε το ίδιο ο Χάμιλτον που προτίμησε να ρισκάρει την επαφή ενώ στον καναδά ο αλόνσο έκανε σχεδόν στην άκρη.

Πέρα από τυχερός ο Αλόνσο έκανε εκπληκτικό αγώνα από το ξεκίνημα που πέρασε 3 μονοθέσια σε μια στροφή.

φεράρι και αλόνσο είναι ο ποιο σταθερός συνδυασμός μέχρι τώρα.μάσα φύγε μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

POST RACE

Ferrari

Alonso:αλάνθαστος από την εκκίνηση μέχρι την καρό σημαία.πίεζε στο 110% σε όλο τον αγώνα.

για παράδειγμα σε κάποιο σημείο του αγώνα βρήκε μπροστά του 3-4 μονοθέσια με φθαρμένα λάστιχα.

τα πέρασε μέσα σε 2 γύρους ενώ του kimi του πήρε 2 γύρους μόνο για webber...

τεσπα σε αυτόν τον αγώνα είδα πράγματα τα οποία είχα να δω καιρό από τον ίδιο και πιστεύω ότι τα καλύτερα έρχονται..

όσο για τη τύχη είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που λέγεται, μόνο από τον vettel ωφελήθηκε όλους τους άλλους τους νίκησε καθαρά με την ταχύτητα του.

Massa:δε ξέρω πραγματικά τι να πω. πραγματικά δεν έφταιγε στη στούκα αλλά πιστεύω κάπου ευθύνεται και

ίδιος...btw έχω ένα προαίσθημα ότι θα αναίβει βάθρο στο Silverstone..

RBR

Vettel:φοβερή εμφάνιση ανάλογη του διαστημοπλοίου που έχει..many thanks στη Nasa-newey λοιπόν.

αλλά φαίνεται ότι δεν φτάνει να είναι γρήγορο μόνο γιατί μπορεί να έχει ανώμαλες προσγειώσεις.. :twisted:

Webber:πολύ καλή εμφάνιση και αυτός αλλά ξεκάθαρα δεν έχει την ίδια υποστήριξη από την ομάδα..

χίλιες φορές να ήταν στη williams..... ;)

Mclaren

Hamilton:σε καμιά περίπτωση δεν είχε το pace του canada, στο πρώτο stint ειδικά αργοπόρησε πάρα πολύ

τον Grojean ο οποίος αν είχε περάσει στην εκκίνηση μπορούσε να μείνει κοντά στο vettel.τι πράγμα είναι αυτό με τα pitstop ρε παιδιά; στο πρώτο μου πετάχτηκαν τα μάτια όξω λέμε ακα 2.9s.. και μετά ξανά τα ίδια...δε μπας πουθένα έτσι ειδικά με τα φετινά δεδομένα.

Button:πραγματικά χαμένος..πειράματα του κάνουν, καψώνια του κάνουν πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει.γενικά πιστεύω ότι ο ομάδα γενικά κάτι έχει χάσει..

Lotus

kimi: αναμφισβήτητα έκανε ένα καλό αγώνα, μέτριο αγώνα θα έλεγα εγώ.είναι ok να σου πέρνει τη

νίκη ένας οδηγός που ξεκινάει 11ος και ο περίπου rookie team mate σου να σε νικάει κατά κράτος

σε κατατακτήριες και αγώνα; δλδ τι θα έκανε αν είχε ένα vettel δίπλα; επίσης είμαι σίγουρος ότι η

E20 έχει απίστευτες δυνατότητες και αυτό φαίνεται από τον Roman..

Grojean:φοβερός! την ταχύτητα την είχε από την αρχή, η εμπειρία έλειπε.και τώρα που την έχει

κάνει πλάκα στον kimi..

***τέλος, τι πράγμα είναι αυτό με τις στούκες.τσαντίστηκα τόσο πολύ με maldonado(που στη τελική

σαν αλονσικό με συμφέρειιιιιιιιιι).οι ποινές αυτές ΔΕ φτάνουν! απέκλεισε τον από έναν αγώνα να μη κάνει ούτε ένα γύρο να δούμε αν θα προσέξει την επομένη..

αυτά..και..AVANTI FER AVANTI #1

x-ferr-alon-vale-2012.jpg

7439093446_bf0c9306b5_o.jpg

7433177602_87a72303f3_b.jpg

y-ferr-alon-vale-2012-1.jpg

y-ferr-alon-vale-20121.jpg

7439092992_db7645b1d0_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έχω να αναφέρω για maldonado είναι ότι :

Α. έκανε βλακεία, αφού είχε πολύ πιο γρήγορο μονοθέσιο εκείνη τη στιγμή.

Β. Ο Χάμιλτον ΓΕΝΙΚΑ θα έπρεπε να έκανε ψιλοάκρη.

Όπως διάβασα και αλλού, Ο σούμι, όταν ήταν να τον φάει, το πάλευε μέχρι κάποιο σημείο.Αν έβλεπε ότι ο άλλος ήταν πολύ πιο γρήγορος,έκανε στην άκρη.

Γ. Πληρωμένη απάντηση για πέρυσι στο Μονακό.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το σταμάτησε για να πανηγυρίσει.Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.

Στον αγώνα δεν υπάρχει κανονισμός που να λέει πως πρέπει να φτάσει ως τα πιτ όπως στις κατατακτήριες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.