Jump to content



Χαλασε κ το Πλαισιο??


isaias1983

Recommended Posts

Κώστα, και τα δύο ποστ ήταν χιουμοριστικά.

Και ήταν η αντίστοιχη απάντηση σε κάτι πόστ που διαβάζω κάθε μέρα του τύπου:

"Άνοιξα μεγαλύτερες τρύπες στην κάρτα για να βάλω μπλοκ, αλλά δεν έπαιζε μετά και οι χαζοί του Πλαισίου την κάνανε RMA"

"Η μητρική δεν έπιανε 780 FSB και της έβγαλα το chipset cooler και μαμησα τον πυρήνα και την έκανα rma και τα ζώα δεν κατάλαβαν τίποτα"

"Είναι ο 8ος 8500 που θα κάψω επειδή δεν πάει 5GHz με stock cooler,αλλά ξαφνικά μεταλλάχτηκε σε 8600 επειδή έχει 10άρι Multi"

και τα λοιπά και τα λοιπα και τα λοιπά....

Όσον αφορά το RMA, πάρα πολλοί μου έχουν ζητήσει να τους βοηθήσω και σε όλους λέω το ίδιο "Πήγαινε ευγενικά και εξήγησε τους πώς δεν πάιζει"...σε περιπτώσεις μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού έχω επέμβει σε RMA και δεν περιμένω τίποτα σε αντάλαγμα απο αυτούς που βοήθησα ούτε καν να μου είναι ευγνόμων.

Αν ήμουν τέτοιος τύπος, προφανώς θα είχε μαθευτεί γιατί τα φόρουμ είναι σαν μικρές κοινότητες...ότι γίνεται σε μια κοινότητα με τα κουτσομπολιά , γίνεται και εδώ.. :)

Το καταλαβαίνω το

άντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα γκρινιάζουν ότι δε γίνεται σωστά και πάντα κάποιοι θα το υποστηρίζουν.

αλλά στο τέλος καταντάει σαν μια γκόμενα....

Έχεις μια γκόμενα, της παίρνεις δώρα δώρα δώρα δωρα...και μια μέρα δεν της πάς...και σου λέει Που ειναι το δώρο μου? Κακομαθημένη την έκανες δλδ..:)

Όσο για την απειλή, τι να σου πω. Να απειλήσω εγώ σε τι; Να τους φέρω σε μαγαζί που δεν έχω; Μπας και παίρνω ποσοστά και δε το ξέρω; Απλά αυτό ακριβώς που είπα είναι, αν αφαιρέσεις μια "υπηρεσία" που θέλει ο κόσμος, ο κόσμος θα ψάχνει πλέον κυριολεκτικά το φθηνότερο στο 2ο δεκαδικό ψηφίο και θα το παίρνει από όπου το βρίσκει (γεια σου Vader

Η υπηρεσία όμως αυτή είναι για να σε εξυπηρετεί , όπως και όλες οι υπηρεσίες άλλωστε..όχι για κατάχρηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Η υπηρεσία όμως αυτή είναι για να σε εξυπηρετεί , όπως και όλες οι υπηρεσίες άλλωστε..όχι για κατάχρηση :)

άμεσα αυτό φαίνεται

έμμεσα όμως άλλος είναι ο σκοπός

anyway, μία άποψη για το παρακάτω?

να κάνω μία ερώτηση και εγώ επι του θέματος?

σε υποκατάστημα πλαισίου μου είπαν σε συζήτηση ότι αν φέρει κάποιος χαλασμένη 8800gtx θα του την αντικαταστήσουν με 9800GT γιατί μου είπε ότι είναι ισάξιες.

ευτυχώς ήταν απλά μία συζήτηση και όχι συμβάν...

τί γνώμη έχετε για αυτό?

ποιός καθορίζει ποιά κάρτα είναι καλύτερη απο την άλλη?

και ποιός θα μου εγγυηθεί ότι δεν θα υπάρξουν ασυμβατότητες (νέες 4870Χ2 με μητρικές DFI)?

ΥΓ: ποτέ δεν έχω εκμεταλλευτεί RMA για προσωπικό όφελος.

Απλά απαιτώ πάντα ότι αγοράζω να δουλεύει 100% (ούτε καν 99.99%) !!

Link to comment
Share on other sites

Gorrilakos ολα αυτα ειναι σωστα που λες αλλα πιστευω πως αν δεν γινοντουσαν τοσα πολλα RMA τωρα εμενα κ αλλους πιστευω που 1η-2η φορα τους καιγεται κατι δεν θα με-μας αντιμετωπιζαν με καχυποψια...Μια ερωτηση κ αν ξερεις μου απαντας ειλικρινα...

Οταν εγιναν οι εκτπωσεις που εδιναν 8800gt με 60 ευρω εδωσαν κ EVGA 8800GT στα 60 ευρω?Γιατι οσο θυμαμαι εγω η 8800gt EVGA ηρθε καποια στιγμη οταν πρωτοβγηκαν κ μετα δεν ξαναεφερε το Πλαισιο.Αν καν λαθος μου λες...Κ μεταχειρσμενη που την πουλανε οι περισσοτεροι την δινουν στα 70-80 ευρω.

Επισης κ κατι αλλο.Τωρα που θα πω την twintech πισω μπορω να ζητησω να μου δωσουν την Asus αντ για αυτην?

Link to comment
Share on other sites

αν αφαιρέσεις μια "υπηρεσία" που θέλει ο κόσμος, ο κόσμος θα ψάχνει πλέον κυριολεκτικά το φθηνότερο στο 2ο δεκαδικό ψηφίο και θα το παίρνει από όπου το βρίσκει (γεια σου Vader :) ).

Ψιτ, άλλο ο συγγραφέας άλλο ο εκδότης (εκτελών και χρέη εμπνευστή :p).

Θα πληρώσεις πνευματικά δικαιώματα.

Τι διάλο έχουμε τόσα χρόνια αυτή την υπογραφή, ας βγάλουμε και κάτι.

:p

edit

Κατά τα άλλα, καλά κάνει και τα λέει ο Βασίλης (και όποιος τον ξέρει έστω και λίγο, είναι δύσκολο να διακρίνει κάπου ʽεπιθετικήʼ ή ʽπροκλητικήʼ συμπεριφορά).

Δεδομένου ότι πλέον ζει από 1ο χέρι τον παραλογισμό της όλης κατάστασης (Ελληνική ʽμαγιάʼ κλπ), κατανοώ το να ʽξεσπάειʼ μερικές φορές (μην πω κιόλας ότι το θεωρώ φυσιολογική αντίδραση ενός υγιούς αλλά ακόμα ʽπαρθένουʼ μυαλού). Αλλά σιγά σιγά, θα χωνέψει την κατάσταση και απλώς δεν θα χάνει το χρόνο του με το να απαντά / αντιδρά.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια. Δώσε θάρρος στον χωριάτη να σου ανέβει στο κρεβάτι.

Γιατί μη μου πείτε ότι το κατάστημα στην προσπάθεια του να γίνει Νο 1 δεν (έδωσε) το κάτι τις παραπάνω. Ε ήταν αναμενόμενο να υπάρχουν προβλήματα του στιλ (δώσε και σε μένα μπάρμπα και αφού το έκανες στον άλλο γιατί δεν το κάνεις και σε μένα) και τα ποστ που μάζεψε ο Γοριλάκος και περισσότερο αυτά που έχει αντιμετωπίσει αυτοπροσώπως.

Συμφωνώ με την τελευταία πρόταση του spc

ΕΔΙΤ Δεν συμφωνώ με τον τίτλο (Όταν έχεις κάνει 100 καλά είσαι ο Νο 1, εάν κάνεις 1 ή 5 λάθη δεν σημαίνει ότι χάλασες)

Link to comment
Share on other sites

Για να επανελθω στο θεμα αλλα και να δωσω μια ακομη διασταση..παρατηρησατε οτι πλεον η ΔΩΡΕΑΝ αποστολη δεν ειναι με αγορες ανω των 40€ αλλα ανω των 85 !! ειπε να το κανει ισα ισα λιγο κατω απο αυτο του e-shop (90€)

Link to comment
Share on other sites

μονο που το e-shop δεν εχει διπλες τιμες,αρα οτι και να παρεις με παραλαβη απο το καταστημα,δεν εχει χρεωση.

στο πλαισιο ομως θα χρεωθεις τιμη καταστηματος.εδω καπως τα εχουν μπερδεψει τα πραγματα.

επισης,θεωρω υπερβολικα τα 10€ μεταφορικα σαν ελαχιστη χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.