Jump to content



360 vs ps3! πάλι!


iaveris

Recommended Posts

Φιλαρακο ποια ειναι τα exclusive της SONY περα απο το MGS4 που τελειωσε!!!! Μιλαμε οτι να ναι και παραπληροφορουμε τον κοσμο! Ποιο ff13 , ξυπνα η microsoft τους πηρε απλα τα σωβρακα! Η sony εχει μεινει με το gt5 to το οποιο παει για 2010!

Οσο για τα λεφτα που εχει φτιαχνω ενα pcaki το βαζω σε ενα κουτακι πεταω και μια 8800 gτ και αντε γεια! Μνημοσηνο κανεις στο ps3 μετα! Κατεβαζεις και τις ταινιες σου και εισαι αρχοντας και κορυφαιο gaming παιζεις!

Το χβοχ ειναι αλλο πραγμα εχει το live που ειναι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Η Καλυτερη online εμπειρια ever!

Βεβαια θα μου πειτε οτι εσυ πως το πηρες, μην μου το θυμιζετε εσκασα και 599 ευρω! Αλλα και εγω καλος λαλακας ειμαι!

Για τα exclusive ειχα στο μυαλο απο γνωστα παιχνιδια τα metal gear solid , grand turismo , final fantasy.

Αλλα οφειλω να ομολογησω ειχα να κοιταξω αρκετο καιρο τις κυκλοφοριες του χβοχ. Παντως αν παρατηρησεις δεν εχει ανακοινωθει το ffxiii versus για το χβοχ ακομα...

Υπαρχουνε αρκετα ακομα exclusive παντως που δεν τα αναφερω γιατι δεν ειναι τρελα εμπορικα και το κοινο τους προφανως δεν μπορει να αντιστρεψει διαφορα πωλησεων εκατομμυριων.

Aκου και ενα σχολιο για αυτα που γραφεις και λαβε το υποψη : ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΗΛΙΚΟΣ αρα ξερεις τι χρηση εχει μια κονσολα και τι χρηση ενας υπολογιστης.

Μην ξανακουσω να γραφεις οτι με τα ιδια λεφτα φτιαχνεις ενα pc . και εγω με τα ιδια λεφτα αγοραζω μια ρωσιδα και την περναω απο τα συνορα για να μου κραταει τις πετσετες στην παραλια lol ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
Για τα exclusive ειχα στο μυαλο απο γνωστα παιχνιδια τα metal gear solid , grand turismo , final fantasy.

Αλλα οφειλω να ομολογησω ειχα να κοιταξω αρκετο καιρο τις κυκλοφοριες του χβοχ. Παντως αν παρατηρησεις δεν εχει ανακοινωθει το ffxiii versus για το χβοχ ακομα...

Υπαρχουνε αρκετα ακομα exclusive παντως που δεν τα αναφερω γιατι δεν ειναι τρελα εμπορικα και το κοινο τους προφανως δεν μπορει να αντιστρεψει διαφορα πωλησεων εκατομμυριων.

Aκου και ενα σχολιο για αυτα που γραφεις και λαβε το υποψη : ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΗΛΙΚΟΣ αρα ξερεις τι χρηση εχει μια κονσολα και τι χρηση ενας υπολογιστης.

Μην ξανακουσω να γραφεις οτι με τα ιδια λεφτα φτιαχνεις ενα pc . και εγω με τα ιδια λεφτα αγοραζω μια ρωσιδα και την περναω απο τα συνορα για να μου κραταει τις πετσετες στην παραλια lol ...

Στο λεω φιλαρακο γιατι το εχω και ειναι προσωπικα τελειωμενο μηχανημα, ολα τα κανει μετρια και σπαστικα χαζα. Λοιπον παρε ps3 και μετα ελα να μου πεις τις αποψεις σου πανω στο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι fan του playstation οχι fanboy ομως. :p

Γιαυτο περιμενω πρωτα να πεσει η τιμη και σιγουρα να δω να βγαινουνε τιτλοι που θα θελω να παιξω.

Δεν ειμαι απο αυτους που παιρνουνε κονσολες για να τις εχoυν για διακοσμηση.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν το πηρα για διακοσμηση αλλα τελικα αυτο εγινε, εφαγα ολη την Μουφολογια της sony καταμουτρα σαν προβατο και την πατησα! Απλα το κραταω και περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις???

Να το πουλήσεις 300 ευρό οταν πλέον όλος ο κοσμος θα το εχει ήδη?:wall:

Και στο κάτω κάτω γιατί δεν περίμενες να δεις απο reviews/φίλους τις δυνατότητες του???

Επίσης στο ps3 δεν πληρώνεις για να παίξεις κατι στο Internet ενώ στο xbox πληρώνεις για κάτι αυτονόητο...

Το ps3 ειναι δυνατό μηχάνημα με πολλές δυνατότητες και το xbox δεν πάει και πίσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις???

Να το πουλήσεις 300 ευρό οταν πλέον όλος ο κοσμος θα το εχει ήδη?:wall:

Και στο κάτω κάτω γιατί δεν περίμενες να δεις απο reviews/φίλους τις δυνατότητες του???

Επίσης στο ps3 δεν πληρώνεις για να παίξεις κατι στο Internet ενώ στο xbox πληρώνεις για κάτι αυτονόητο...

Το ps3 ειναι δυνατό μηχάνημα με πολλές δυνατότητες και το xbox δεν πάει και πίσω ;)

Απλα να σου πω την αληθεια απο το μυαλο μου μου περασε να το πουλησω το μηχανημα, αλλα ειναι Πασχαλιατικο Δωρο τοτε απο τους γονεις μου!

Οσο για το online του ps3, ας μην μιλαμε για αυτο ειναι απλα για τον π.... . Καμια σχεση με το XBOX LIVE. Θα προτειμουσα να πληρωνα κατι και να ειχα κατι σαν το LIVE παρα αυτο το μπαχαλο!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα 2 λεπτα. Επειδη ειχα το 360 τι λετε για το Live??? Να πληρωνω ενα ματσο χρηματα ενω δεν μπορω καν να μπω με ελληνικο ID? Αμα θες αμερικανικο και μετα αντε βρες καρτες να κανεις Redeem code κλπ κλπ. :wall:Ο Λογος που το πουλησα αυτος ητανε βασικα, περα του οτι καηκε 2 φορες συνεχομενα(λεγομενα λαμπακια σατανικα, κοκκινισε ο τοπος), και ας μην πω ποσο μαπα σχεδιαση εχει, ειναι πιο βαρυ απο το Ps3 το οποιο επισης κατεχω, και επισης το 360 εχει και εξτρα τροφοδοτικο, συν το μειονεκτημα των μπαταριων του που δεν μπορουν να φορτιζουνε ενω παιζεις, συν του οτι το PS3 εχει το Bluray που ειναι ισως το καλυτερο στον κοσμο αυτη τη στιγμη. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα 2 λεπτα. Επειδη ειχα το 360 τι λετε για το Live??? Να πληρωνω ενα ματσο χρηματα ενω δεν μπορω καν να μπω με ελληνικο ID? Αμα θες αμερικανικο και μετα αντε βρες καρτες να κανεις Redeem code κλπ κλπ. :wall:Ο Λογος που το πουλησα αυτος ητανε βασικα, περα του οτι καηκε 2 φορες συνεχομενα(λεγομενα λαμπακια σατανικα, κοκκινισε ο τοπος), και ας μην πω ποσο μαπα σχεδιαση εχει, ειναι πιο βαρυ απο το Ps3 το οποιο επισης κατεχω, και επισης το 360 εχει και εξτρα τροφοδοτικο, συν το μειονεκτημα των μπαταριων του που δεν μπορουν να φορτιζουνε ενω παιζεις, συν του οτι το PS3 εχει το Bluray που ειναι ισως το καλυτερο στον κοσμο αυτη τη στιγμη. :clap:

2) Το Bluray μονο για ταινιες αξιζει και ιδιαιτερα αυτη την στιγμη.

Οι κονσολες με ενδιαφερουν για τα παιχνιδια και οχι για να βλεπω ταινιες

3) Εχω Xbox360 σχεδον 4 μηνες και δεν μου εχει κανει ουτε ενα προβλημα ..

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να φταις εσυ στο οτι σου καηκε δυο φορες

4) Το Xbox360 εχει πολυ καλυτερους gaming τιτλους κατα μεσο ορο και ειναι πιο κοντα στο PC...

Ιδιαιτερα παιχνιδαρες σαν το Splinter Cell Conviction και το Αlan Wake που αναμενονται μονο για XBOX360 και PC απο του χρονου... ( για να μην βαλω τα φετινα TooHuman, το Fable2, Gears of Wars 2 αλλα ακομα και RTS παιχνιδια που δεν προκειται να κυκλοφορησουν στο PS3 λογο της δυσχρηστης αρχιτεκτονικης του)

5) Tο XBOX360 εχει εξτρα θωρακιση για μειωση κατα των κραδασμων κατι που λειπει στο PS3.

Απο αυτην την αποψη ναι ειναι λογικο να ειναι πιο βαρυ

6) Εχεις δει το ποσο αθλια ειναι τα firmware update της Sony (2.42 PS3 firmware also causing trouble)

Περνα καμια βολτα απο τα forum του PS3

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα 2 λεπτα. Επειδη ειχα το 360 τι λετε για το Live??? Να πληρωνω ενα ματσο χρηματα ενω δεν μπορω καν να μπω με ελληνικο ID? Αμα θες αμερικανικο και μετα αντε βρες καρτες να κανεις Redeem code κλπ κλπ. :wall:Ο Λογος που το πουλησα αυτος ητανε βασικα, περα του οτι καηκε 2 φορες συνεχομενα(λεγομενα λαμπακια σατανικα, κοκκινισε ο τοπος), και ας μην πω ποσο μαπα σχεδιαση εχει, ειναι πιο βαρυ απο το Ps3 το οποιο επισης κατεχω, και επισης το 360 εχει και εξτρα τροφοδοτικο, συν το μειονεκτημα των μπαταριων του που δεν μπορουν να φορτιζουνε ενω παιζεις, συν του οτι το PS3 εχει το Bluray που ειναι ισως το καλυτερο στον κοσμο αυτη τη στιγμη. :clap:

Ο καθενας εχει την αποψη του. Ολα τα δεχομαι, εδω υπαρχουν ατομα που παιζουν mgs4 online mode , οτι αρεσει στον καθενα! Ο καθενας με τα βιτσια του που λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Οι "αποκλειστικότητες" είναι πιστεύω αυτό καθορίζει ένα μεγάλο ποσοστό τι κονσόλα θα πάρεις. FF/GranTurismo vs εε halo? (δεν έχω ίδεα απο xbox). Αυτό που θα ήθελα στην πραγματικότητα να παραθέσω στην συζήτηση οτι σε πάρτυ/φιλαράκια καταστάσεις το Wii τις πατάει κ τις 2 άλλες κονσόλες. ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ.

..βέβαια ο κολλητός μου που έμενε να καθαρίζει το πανί του προτζέκτορα απο τις μπύρες

επειδή κάποιος επίδοξος γκόλφερ ξέχασε να αφήσει το μπουκάλι του πρίν παίξει μπορει να μη γελάει κ τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε μια παρέα 5 ατόμων.Πριν μερικούς μήνες αγοράσαμε το PS3 για ένα και μοναδικό λόγο.Το Pro evolution soccer.Η απογοήτευση ήταν τεράστια!Τόσο μεγάλη διαφορά απο τις εκδόσεις του PC και XBOX δεν το περιμέναμε.Απίστευτο τρεμόπαιγμα και κολλήματα στις φάσεις με πολυκοσμία.Πέραν αυτού,Βluray-Disks παιχνίδια μας λέει η sony αλλά επιτρέπεται να τα δίνει 70 το ένα??Πρέπει να αλλάξει πολιτικές αν θέλει να πουλήσει τίτλους.Δεν μας έχει ευχαριστήσει ακόμα ως παιχνιδοκονσόλα παρόλου που είμαστε ταγμένοι υπέρ του PS.To ΧΒΟΧ και το Wii τα έχουν πάει πολύ καλά.Μάλιστα το Wii κατάφερε και ξέφυγε από το στερεότυπο game console.Ήταν πολύ έξυπνη η κίνηση της nintendo.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Xbox360 σχεδον 4 μηνες και δεν μου εχει κανει ουτε ενα προβλημα ..

Εχεις σκεφτει οτι μπορει να φταις εσυ στο οτι σου καηκε δυο φορες

Ουτε μια στο 1.000.000.000.000 να φταιω εγω. Γνωστο το θεμα με τα κοκκινα λαμπακια. !!!!!Το εχεις 4 μηνες, αρα την νεα παρτιδα η οποια ειναι μακραν βελτιωμενη. Ολοι εμεις οι πρωτοι χρηστες(αν και εγω το πηρα περυσι Μαρτιο την πρωτη φορα) χρειαστηκε να το στειλουμε Αμερικη για αντικατασταση.!!!!!

Παλι καλα που μας δωσαν ενα μηνα GOLD δωρεαν με την επισκευη / αντικατασταση της κονσολας. :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.