Jump to content



360 vs ps3! πάλι!


iaveris

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Ειναι θεμα παρεας, και αν δεν ζησεις το live ποτε δεν θα καταλαβεις οτι εχεις να κανεις με την μεγαλυτερη online κοινοτητα και την καλυτερη συναμα για εμενα online εμπειρια! Και αυτα που ετοιμαζει απο Οκρωβριο η MICROSOFT θα τους διαλυσει στην κυριολεξια. Καταφερε και εκανε το τελειο -> τελειοτερο! Αυτο ειναι το ΧΒΟΧ και η MICROSOFT! Αντιθετως το ps3 και η sony εκαναν το σλογκαν THIS IS LIVING-> THIS IS KATANTIA με ακυρωσεις, αναβολες και ψεμματα μεχρι να γινει η μυτη του ΚΑΖ ΗΙRAY σαν του Κωστακη Καραμ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το θεμα ειναι οπως τη βρισκει ο καθενας...τελειως υποκειμενικο...αποψη μου μ αρεσει ποιο πολυ το xbox οχι επειδη ειναι της MS και τη δοξαζω...αντιθετως την καταριεμαι που το αυτονοητο...δλδ το online gaming...πρεπει να το πληρωσω...το ps3 καλο αν δεν σου κατσει ελλατωματικο και με 2-3 τιτλους απλα απαιχτους...Τωρα για το pc....μην το συγκρινεται αλλη χαρα το ενα αλλη χαρα το αλλο...και αυτο εχει φανει με τις μεταφορες απο κονσολες σε pc που απλα στην πλειοψηφια τους ειναι χαλια...και οσον αφορα τα shooters σε κονσολες δοκιμαστε να παιξετε halo σε xbox και μετα σε pc...τοτε μονο θα καταλαβετε οτι ειναι αλλη φαση στο xbox...Ολα καλα ειναι αναλογως τι σου καπνισει να παιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το θεμα ειναι οπως τη βρισκει ο καθενας...τελειως υποκειμενικο...αποψη μου μ αρεσει ποιο πολυ το xbox οχι επειδη ειναι της MS και τη δοξαζω...αντιθετως την καταριεμαι που το αυτονοητο...δλδ το online gaming...πρεπει να το πληρωσω...το ps3 καλο αν δεν σου κατσει ελλατωματικο και με 2-3 τιτλους απλα απαιχτους...Τωρα για το pc....μην το συγκρινεται αλλη χαρα το ενα αλλη χαρα το αλλο...και αυτο εχει φανει με τις μεταφορες απο κονσολες σε pc που απλα στην πλειοψηφια τους ειναι χαλια...και οσον αφορα τα shooters σε κονσολες δοκιμαστε να παιξετε halo σε xbox και μετα σε pc...τοτε μονο θα καταλαβετε οτι ειναι αλλη φαση στο xbox...Ολα καλα ειναι αναλογως τι σου καπνισει να παιξεις...

Εαν βρισκεις τοσο υπερβολικο το να δινεις 4 ευρω το μηνα για το ΤΕΛΕΙΟ τοτε μεινε με το PSN LIVE που ειναι για να το κλαινε οι ρεγγες! Μην ισοπεδωνουμε τα παντα! Εδω αλλη πληρωνουν 15 ευρω το μηνα για συνδρομη σε παιχνιδια . 4 EYRW για το τελειο XBOX LIVE οπου σε λιγο θα γινει ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ειναι αμαρτια να το λεμε!

Δεν προσκυναω την MICROSOFT μαλιστα ειμαι και ενας που την κραζει για ολα αυτα που εχει κανει, αλλα την Αληθεια ειμαι εδω να την πω και να μην χαιδεψω κανενος τα αυτακια! Αυτη ειναι η εμπειρια μου και απο της δυο κονσολες !

Link to comment
Share on other sites

Εαν βρισκεις τοσο υπερβολικο το να δινεις 4 ευρω το μηνα για το ΤΕΛΕΙΟ τοτε μεινε με το PSN LIVE που ειναι για να το κλαινε οι ρεγγες! Μην ισοπεδωνουμε τα παντα! Εδω αλλη πληρωνουν 15 ευρω το μηνα για συνδρομη σε παιχνιδια . 4 EYRW για το τελειο XBOX LIVE οπου σε λιγο θα γινει ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ειναι αμαρτια να το λεμε!

Δεν προσκυναω την MICROSOFT μαλιστα ειμαι και ενας που την κραζει για ολα αυτα που εχει κανει, αλλα την Αληθεια ειμαι εδω να την πω και να μην χαιδεψω κανενος τα αυτακια! Αυτη ειναι η εμπειρια μου και απο της δυο κονσολες !

Δεν ειναι το υπερβολικο φιλε μου ειναι το γαμωτο αλλα καρφακι δεν μου καιγεται για το αμα θα χασω το υπερτελειο xbox live...το αμα δεν προσκυνας τη ms ασε να το κρινουν αλλοι...:happy: επιμενω στη θεση μου ολα καλα ειναι αναλογως το τι θες να παιξεις...

Link to comment
Share on other sites

Απλα μης μας φυγει ενα ευρω απο την τσεπη σε κατι τοσο κορυφαιο. Εδω πληρωσαμε το καπελο της sony hellas και ακομη το πληρωνουμε και κανουμε τσιμουδια! Τεσπα δεν θα συνεχισω αλλο

Link to comment
Share on other sites

Ο-k, όπως το προτιμάς. Γι αυτό τα νετ καφέ είναι γεμάτα κονσόλες :hehe:

(και headset παίρνουν σχεδόν όλα τα PC Games πλέον, απλά το ΧΒΟΧ είναι για τους "noob" που θέλουν το plug n play τους)

Όλα αυτά τα παιχνίδια που αναφέρεις, μόνο hardcore gaming δεν είναι. Είναι βαριά ορολογία το hardcore gaming, μιλάμε για άτομα που παίζουν FPS με τη σκέψη, έχουν τα πιο legendary αντικείμενα στα MMO, έχουν χιλιάδες νίκες στα RTS και έχουν παίξει 350 φορές τα Baldur's Gate και Fallout ξανά και ξανά.

Αυτό που μου λες εσύ? Casual online gaming είναι, δε διαφέρει και πολύ από των PC.

Μάλιστα, απορώ πως κάθεσαι και παίζεις τα Shooters στο ΧΒΟΧ...

Διαφωνω εν μερη dude ... ενα παιχνιδι δεν χρειαζεται να ειναι FPS ή κατι απο τα παραπανω για να ειναι hardcore. Για εμενα hardcore gamer δεν ειναι αυτος που λιωνει σε ενα game κανοντας τα ιδια ξανα και ξανα προκειμενου να ανεβει level ή κανοντας σχετικα απλες διαδικασιες ωστε να φτασει σε ενα πολυ υψηλο ranking στο οποιο θα ειναι untouchable. Hardcore ειναι αυτος που παιζει UT πχ σαν μανιακος και νομιζεις οτι εχει κανα aimbot ενω δεν εχει τιποτα, ενας παιχτης στο Ninja Gaiden που το τελειωνει χωρις να παρει ουτε ενα health upgrade (παιχνιδαρα, που θελει τρελα skillz!) ενας που παιζει ενα κλασσικο arcade shoot em up που γινεται κολαση στην οθονη και περναει μεσα απο ολες τις σφαιρες και παει λεγοντας. Διαδικασιες του στυλ παιζω καθε μερα ολη μερα WOW κανοντας τα ιδια και τα ιδια και ανεβαινω Level μαζευοντας αντικειμενα ωστε να φτασω σε ενα A level δεν τo θεωρω εγω προσωπικα hardcore αλλα noobcore οσο δεν παει :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ξεχασα :

Οι περισσοτεροι "pc gamers" χωρις να θελω να υποβιβασω καποιον γιατι και εγω ο ιδιος πολλες φορες πεφτω σε αυτην την "παγιδα", πιο πολυ ασχολουμαστε με το πως θα κανουμε ενα παιχνιδι να παιζει καλυτερα (overclock στο cpu, καλυτερη gpu, overclock στην gpu, πιο πολλη/γρηγοροτερη ram) και οταν ερθει η ωρα να ασχοληθουμε αντε να παιξουμε μερικες ωρες ή στην καλυτερη μερικες μερες και μετα να μην ξανασχοληθουμε ποτε με το παιχνιδι το οποιο αγορασαμε ή κατεβασαμε :whistling

Απο την αλλη μην ξεχναμε οτι ο κυριος λογος για τον οποιο θα πουλησει ενα παιχνιδι σε κονσολα ειναι το gameplay του και οχι τα γραφικα ή ο ηχος ... (αντιπαραδειγμα στο PC το Crysis). Κατ' αυτην την εννοια λοιπον οι κονσολες θεωρουνται πολυ πιο hardcore οσο αφορα το gameplay κομματι, ασχετως εαν δεν εχουν FPS (εχουν αλλα αντε παιξε!) της προκοπης.

Και ολα αυτα απο καποιον ο οποιος εχει και ενα σωρο pc και ενα σωρο κονσολες

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεσαι το blu-ray. οταν θα (δεν με αρκει) εχουν βγει ταινιες θα βγει addon για το xbox.

τα games μονο για το xbox ειναι πολυ περισσοτερα (με αρεσουν του ps3 τα games οχι τοσο του xbox) . εως τωρα ειναι 104 και μπορεις να τα βρεις εδω ( http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Xbox_360-only_games )

το xbox παιζει πλεον ανετα divx.

οσον αφορα το hardware θα το πω για πολλοστη φορα. το ps3 εχει μεν καλυτερο hardware στα χαρτια αλλα ΔΕΝ μπορει να κανει καλυτερα παιχνιδια καποιος απο το xbox 360 γιατι ειναι απιστευτα δυσκολο να τα προγραμματισει. μπες youtube ή gamespot και θα δεις οτι τα περισσοτερα παιχνιδια οταν βγαινουν και στις δυο κονσολες στο μεν xbox εχουν καλυτερα γραφικα (οσα ειδα μεχρι τωρα δεν βρηκα πραγματικη ουσια στις διαφορες) . το μηχανημα της microsoft εχει εκδοση των windows σχεδιασμενη για τον ευκολο προγραμματισμο παιχνιδιων.

φιλικα Γιωργος :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι απόλυτα σωστό.Στην πραγματικότητα είμαστε όμηροι του Χ υπεύθυνου

που θα θελήσει να διακόψει την υπηρεσία γιατί έχουμε παραβεί τους όρους δίνοντας ψευδή στοιχεία.

Το petition που κάναμε πάτωσε και "παρακαλάμε" (απλά Ε-Λ-Ε-Ο-Σ) την M$ για XBL server στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λετε αλλα οταν καποιος ειναι τοσο απολυτος μου την δινει στα νευρα, ο καθενας αγοραζει παιζει και στην τελικη κανει αυτο που γουσταρει, γι' αυτο υπαρχει η ελευθερια στην αγορα, στην επιλογη και η ποικιλια στο hardware. :hi: για καποιον που κατι ειναι τελειο για μενα ειναι μουφα πως να το κανουμε. :p

Link to comment
Share on other sites

απ οτι φαινεται ο καθενας εχει τη γνωμη του και τις δικες του προτιμησεις και οπως λεει και ο Arxagelos ο καθενας αγοραζει και παιζει αυτο που θελει αλλα μερικες φορες τετοιες αντιπαραθεσεις μπορει να φανουν διαφωτιστικες για την επομενη αγορα καποιας κονσολας!!

Link to comment
Share on other sites

f*ck... πλακα με κανετε??? φυσικα κ το wii δεν μπορει να πλησιασει το xbox+ps.. αλλα αν προσεξατε στη φωτο, μαζι με το Miyamoto ειναι κ ενας κυριος, o Spielberg...

μαλλον επρεπε να βαλω τη λεξη γραφικα σε " "

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.