Jump to content



Recommended Posts

Λοιπόν :

leg gem από το Vault + Goldwrap + Goldskin + Avarice Band = gg gold

Ζητείται άτομο με το παραπάνω combo να φαρμάρει για μένα ή να φαρμάρω με τον λογαριασμό του.

ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΤΑΠΙ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΠΑΣΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ CHOSEN ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΙΡΟΛΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά παίξε, ρίξε το κατάλληλο gear και ασε την γκρίνια :p

προσωπικά έχω μπει σε 4 vaults και τα 3 μέσα σε ένα τρίωρο.

εδώ εγώ δεν έχω ρίξει ποτέ ούτε έχω δει σε πάρτυ μου ένα furnace από τότε που μπήκε το ROS και πάω να χτυπήσω τα 600 paragon σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Απλά παίξε, ρίξε το κατάλληλο gear και ασε την γκρίνια :p

προσωπικά έχω μπει σε 4 vaults και τα 3 μέσα σε ένα τρίωρο.

εδώ εγώ δεν έχω ρίξει ποτέ ούτε έχω δει σε πάρτυ μου ένα furnace από τότε που μπήκε το ROS και πάω να χτυπήσω τα 600 paragon σε λίγο

Μου θυμίζεις την ατάκα..

"Δούλεψε, βγάλε πολλά λεφτά και γίνε πλούσιος"

Και μετά το Χάος ένα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

μία φορά αν μπεις στο Vault τέλος. έχεις το Gem και κάνεις μετά παπάδες.

για να μπω στο Vault και να πάρω το gem φάρμαρα 9 ώρες goblins (σε απόλυτους αριθμούς)

Υ.Γ. το Vault άνοιξε από Treasure Goblin κι όχι από Treasure Seeker ή Treasure Pugmy (δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα και την χοντρή σήμερα, κατά τύχη σε Τ4 (κρίμα). Μπαινόβγαινα με chars για να βρω τα κομμάτια Firebird, για να δοκιμάσω τις αλλαγές στο set, να φτιάξω gems κλπ.

Και πως μπαίνω στο Halls of Agony 2, πετυχαίνω αμέσως τα 2 goblins και βγάζουν το πόρταλ.

Σούμα: γύρω στα 70m gold, καμιά 20ριά imperial gems και το legendary gem που βρέχει χρυσό στα kills (Boon of the Hoarder).

Στα γρήγορα που δοκίμασα το gem, έπαθα πλάκα: από 100k εώς και σχεδόν 400k gold έγραφε το κοντέρ σε κάθε "βροχή" (25% chance = 1 στα 4 kills). Μια βόλτα 2-3 λεπτά στο HOA2 που είναι πίτα στους σκελετούς, έβγαλα γύρω στα 9-10m gold κι αυτό σε Τ4 :blink:

Επόμενο task: να βρω μια Goldwrap - Game Guide - Diablo III που σου δίνει προσωρινά armor=με το gold που σηκώνεις. 300.000 armor :hehe:

Από τον ίδιο τον πολυεκατομμυριούχο

Link to comment
Share on other sites

εδώ εγώ δεν έχω ρίξει ποτέ ούτε έχω δει σε πάρτυ μου ένα furnace από τότε που μπήκε το ROS και πάω να χτυπήσω τα 600 paragon σε λίγο

Εγώ το πήρα κατά πάσα πιθανότητα μέσα στον πρώτο μήνα που έπαιζα (DH & Wizard) και το έσπασα (δεν εξηγώ αλλιώς το ότι έχω το transmog).

Έπεσε όμως και μια φορά σε πάρτυ που είμουν με ένα παλικάρι που έχω στο friend list μου (φαρμάραμε uber πριν από μερικές βδομάδες) κι έπαθα αυτό που θα πάθεις και συ μόλις δεις το παρακάτω.

attachment.php?attachmentid=64188&stc=1&d=1411396408

post-129-1416078817,0751_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν :

leg gem από το Vault + Goldwrap + Goldskin + Avarice Band = gg gold

Το ξεκίνησα πριν από 3 βδομάδες αυτό, όταν πέτυχα την χοντρή για πρώτη φορά, κι από τότε δεν κάνω T6 rift/bounty χωρίς αυτό το combo. Όταν έπεσε το hoarder είχα 180m gold, τώρα έχω 4 δις. Δεν συνεχίζω λόγω χρυσού, μετά το 1 δις τι να τα κάνεις; Αλλά λόγω goldwrap, ούτε unity πλέον ούτε τίποτα. Το unity κάνει τα 10m toughness που έχω -> 20m, ενώ το hoarder με την Goldwrap το πάνε 2-4-6 δις.

Το chest armor (Goldskin) δεν το φοράω, δεν είδα διαφορά και χάνεις M6 ή T&T. Το Avarice band όμως σπέρνει, απλά περπατάς ευθεία και καθαρίζει την οθόνη. Έχω ρίξει 3-4, το προτελευταίο βγήκε και τουμπανάκι :hehe:

ThePainless - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα κατά πάσα πιθανότητα μέσα στον πρώτο μήνα που έπαιζα (DH & Wizard) και το έσπασα (δεν εξηγώ αλλιώς το ότι έχω το transmog).

Έπεσε όμως και μια φορά σε πάρτυ που είμουν με ένα παλικάρι που έχω στο friend list μου (φαρμάραμε uber πριν από μερικές βδομάδες) κι έπαθα αυτό που θα πάθεις και συ μόλις δεις το παρακάτω.

attachment.php?attachmentid=64188&stc=1&d=1411396408

αυτό το roll θέλω ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ ξόδεψα μια ώρα (κυρίως περιμένοντας τα diamonds να αναβαθμιστούν), όλα μου τα κίτρινα mats και 200 souls, αλλά τελείωσα το νέο μου WD build: Tiklandian Tank.

PHD - Community - Diablo III

100k damage (δεν είναι αυτός ο σκοπός του)

54 μύρια toughness (1.459.000 HP!)

55% cooldown

Τι κάνει; Μαζεύει με το piranhado, buffάρει damage για τους συμπαίκτες μέσα από διάφορα skills, αλλά το κυριώτερο: κάνει κάθε 4 δευτερόλεπτα Horrify, που με το helm μετατρέπεται σε 7 δευτερόλεπτα root + fear. Δηλαδή κοκκαλώνει τα πάντα στην οθόνη.

Το build προϋποθέτει +3 DH ή γενικώς ranged DPSers, οι οποίοι θα βαράνε χωρίς να τους πλησιάζει τίποτα.

Χτες το βράδυ το δοκίμασα με έναν barbarian 180 paragons και έναν DH και φαίνεται να δουλεύει μια χαρά, πήγαμε 34-35 με τον barbarian να πεθαίνει συνέχεια (μόνο ένας DH έμενε για dps δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.