Jump to content



Recommended Posts

Φαρμα σε 5-6 ειναι εντελως οκ, αλλα για λογους ταχυτητας, λοοτ και χπ, προτιμοτερο ειναι να κανεις πολλα γρηγορα ρανς στο ΜΡ1.

Για infernal machine / ring pieces , καναμε το σκηνικο σε ΜΡ 7 - 8.

Δυσκολακι, αλλα οχι ακατορθωτο.

Keiken - Community - Diablo III

Eδω ειμαι απο build πλεον μετα απο μια ατυχια που πουλησα τα main pants μου στον βεντορα :(

Semiglass cannon πλεον, αναμενονται αναβαθμισεις ( οταν ερ8ουν τα καταλληλα drops :/ )

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάνω ένα συνδυασμούς. Με αυτόν τον συνδυασμό το display damage ανεβαίνει αλλά πέφτει το damage per hit. Αλλά αλλάζει πολύ το attack speed μου,δλδ βαραω πιο γρηγορα αυτός είναι ο λόγος; Η όντως Χανω damage στο hit

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάνω ένα συνδυασμούς. Με αυτόν τον συνδυασμό το display damage ανεβαίνει αλλά πέφτει το damage per hit. Αλλά αλλάζει πολύ το attack speed μου,δλδ βαραω πιο γρηγορα αυτός είναι ο λόγος; Η όντως Χανω damage στο hit

Σε channeling spells, σε archon δηλαδη που παιζεις, δε σε απασχολει το damage per hit παρα μονο το συνολικο dps..(Εγω προτιμω πολυ as γιατι ειναι πιο smooth το damage του archon)

Σε cm/ww το πραγματικο dps ειναι διαφορετικο και πιο συνθετο γιατι το as επηρεαζει βασικα τους ανεμοστροβιλους ενω το κυριως dps ερχεται απο τα explosive blast που εκει μετραει το damage per hit..

Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστήσω και δημόσια τον [MENTION=11618]GeoZ[/MENTION] για το ζωνάρι...απλά ο χαρακτήρας ανέβηκε επίπεδο...Πηγαίνω δηλαδή πλέον mp6 σχετικά άνετα...

GeoZ χρωστάω source... ;)

διαπίστωσα απλά το εξής το καλύτερο team για να λήξει το event infernal machine είναι 1 μάγος να κάνει freeze, 1 monk να κάνει heal και 2 (barb, dh, wd) με υψηλό dps για να καθαρίσουν....

Link to comment
Share on other sites

^^ καλά ο [MENTION=11618]GeoZ[/MENTION] αλλά και ο [MENTION=22080]tavliban[/MENTION] δεν παίζονται, έτσι και τους πέσει καλό drop που κάνει για κάποιον της παρέας απλά το δίνουν λές και είναι φιστίκια.

Να έδινε και η blizz -με βάση το drop rate που ισχυρίζεται- και τα drops για τα hellfire ring τι καλά που θα'ταν

[MENTION=11618]GeoZ[/MENTION] ετοιμάσου, πλύσου, ξυρίσου σήμερα βράδυ θα σου πέσει, δεν πάμε για ύπνο χωρίς αυτό.

MP6 εγώ δυσκολεύομαι, και μιας και δεν έχω και αρκετό dps είμαι φύρα, με αποτέλεσμα να αργούμε και να ανεβάσουμε valor αλλά και να ρίξουμε κλειδιά & ring mats. Από armor, loh είναι καλά, από την αρχή του event είμαι δίπλα στον Ghom (mp5) + Rakanoth και τον βαράω μέχρι να πέσει, μέσα στα "αέρια" :p και δεν πέφτει το life κάτω από την μέση. Αλλά με 45Κ dmg (unbuff) από dmg->0.

Link to comment
Share on other sites

και ο tolis9, ο zboo, o asaduu, astakos για να μην ξεχνάμε...γενικά πολλά καλά παιδιά οι παρέα και χαίρομαι για αυτό..

παίδες 1 mats μου λείπει για το ring...μαζεύω κλειδάκια (1 μου λείπει για 1 Infernal) και μετα τη νίκη του Θρύλου όποιος θέλει Infernal είμαι μέσα...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

και ο tolis9, ο zboo, o asaduu για να μην ξεχνάμε...γενικά πολλά καλά παιδιά οι παρέα και χαίρομαι για αυτό..

παίδες 1 mats μου λείπει για το ring...μαζεύω κλειδάκια (1 μου λείπει για 1 Infernal) και μετα τη νίκη του Θρύλου όποιος θέλει Infernal είμαι μέσα...

Γιατι εγω δε σου εχω χαρισει οτι σαβουρα βαριεμαι να βαλω στο AH? :p

Εχω 3-4 machines,βραδακι οταν γυρισω απο δουλεια παμε για >mp7.Το mp5 ηταν αστειο.

Link to comment
Share on other sites

σε έχω προλάβει ήδη ρε και έχω κάνει την διόρθωση... :D (προσπαθούσα να θυμηθώ ποιος είναι ο Aleque) :p

πρώτα Ολυμπιακό και μετά infernal...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=620]Astakos[/MENTION] κάτσε ρε φίλε, μην τα λες έτσι αυτά....

Παίδες, χτες φάγαμε τους "uber" σε MP5 εύκολα μαζί με Tavli και Astako. Αν έχουμε και κάποιον με 150Κ dps βγαίνει σίγουρα το MP6. Για το MP7 δεν ξέρω.

Βασικά μόνο το Leroic/Magda είναι λίγο δύσκολο.

BTW πρέπει να είμαι ο μόνος με καλά ring ε;

Link to comment
Share on other sites

^^ βασικά εγώ θεωρώ πιο δύσκολο τον Ghom με τα κλανίδια του...

Μετά πάει η Mahgda με τις μύγες που στέλνει και λίγο πίσω ο Kulle Που αν αλλάξεις θέση όταν πετάει το fireball τότε no sweat...

νομίζω πως ο tolis9 με το skorn έχει το dps Που ζητάς...ή οι DH zboo+apatoa

Link to comment
Share on other sites

Tavli σου χω δανεικο οταν παιζουμε Bul kathos 1Η 190 str με μονο 57 crit 950 dps αλλα 740 Loh που κατσε drop χθες.Το δοκιμασα χθες μαζι με το με ΜΗ Εchoing 960 dps αλλα και το αλλο και το Bul kathos warrior .

Πολυ LoH τρελο Aspeed αλλα υπολειπομαι ακομα και με 2k strength του dps του Skorn κατα πολυ.Ισως γιατι συνολικο crit hit dmg φθανω 230% ενω με το skorn εχω 430%

30k κατω ρε φιλε μεγαλη διαφορα.Σε σενα βεβαια το setaki κοβω θα σκοτωνει θα πας κανα 95k μαμα για την πλακα.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

το είχα το σετάκι...καλό είναι αλλά απαξ και το βάλω στο main hand...χάνω αμέσως αμέσως 10% cc...για να γ****** το Bul kathos θέλει να έχουν και τα δύο socket...In other words ή φάρδος θα είσαι ή πλούσιος... :sarcastic:

όταν θα παίξουμε θα μου το δείξεις, λογικά θα χάνω dps...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κουμπώστε μικρόφωνα και πάμε skype για uberbosses :p

Το mp7 είναι γελοίο, το mp8 μέτρια δυσκολία με καλό party που έχει μπόλικο dps (150k average), από κει και πέρα ζορίζουν τα πράγματα, πρέπει να έχουν όλοι κοντά στα 200k dps και πολύ καλό survivability για να γίνει δουλειά.

Btw, να ο δικός μου μετά τα τελευταία upgrades Trobin - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.