Jump to content



Recommended Posts

act 2 το έχω τελειώσει μόνο τρέχοντας...

καλά θα κάνεις να συνηθίσεις το shift+left click και ανα 2-3 sec δεξί κλικ...αλλιώς act3 ψόφος...και θα κινήσε με το spacebar (ή ότι σε βολεύει)...

πια ειναι η λειτουργεια του shift+αριστερο κλικ???

Link to comment
Share on other sites

ρε το έχουμε κάνει το thread σεντόνι...shift + left click ο ήρωας επιτίθεται χωρίς να κινείται (αν έχεις frenzy ή bash ή cleave) με το whirlwind ο ήρωας γυρνάει εκεί που δείχνεις με το ποντίκι χωρίς να πατάς left click σε κάποιο mob...

επίσης αυτά που σου λέμε δοκίμασε τα να τα δεις να γίνονται...άλλο να στα λέμε άλλο να τα κάνεις.. :D

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2-3 μερες σερι παιξιμο με wirlwind καταλαβα ενα εξης προβλημα....τι γινεται οταν ειναι ενας μονος του η 2 αντιπαλοι???π.χ κουλε η μπελιαλ η οποιοδηποτε αλλο elite????συγκεκριμενα στον κουλε ενω γεμιζε fury το ξοδευε αμεχω το whirlwind......και οποιοδηποτε elite pack στο act 3 που ερχεται μονο του ...βρωμα η δουλεια....προς το παρον αφησα το act 3 (παλι καλα που εριξαν τα repair) και εχω στραφει act3 hell φαρμα με 350% gf...ισως το παω σε tank build - gear εξαρταται ποσα θα μαζεψω......πιστευω οτι με 50κ+ life κανεναν 25 αρι dps resist all περιπου 1200 και αρμορ 12000 (το μοναδικο που εχω :tongue:) ισως να κανω κατι act 3......

Link to comment
Share on other sites

Mε τα σπεκς που λες πας και 4 ανετα.

Το θεμα με το 3 και το WW build ειναι πως ειναι ΤΙΓΚΑ σε κλειστους χωρους η / και έχει ΠΟΛΛΑ μεγάλα packs που εκει λάμπει.

Τώρα εικάζω πως έχεις τουλάχιστον 1500 loh + πολυ crit % ?

Επισης σε ελιτε και λοιπές καταστάσεις με λίγους εχθρούς, έχεις το frenzy + WotB.

Hell δεν θα φαρμαρα παντως για κανενα λογο ¨/

Link to comment
Share on other sites

Mε τα σπεκς που λες πας και 4 ανετα.

Το θεμα με το 3 και το WW build ειναι πως ειναι ΤΙΓΚΑ σε κλειστους χωρους η / και έχει ΠΟΛΛΑ μεγάλα packs που εκει λάμπει.

Τώρα εικάζω πως έχεις τουλάχιστον 1500 loh + πολυ crit % ?

Επισης σε ελιτε και λοιπές καταστάσεις με λίγους εχθρούς, έχεις το frenzy + WotB.

Hell δεν θα φαρμαρα παντως για κανενα λογο ¨/

με τα ως τωρα δεδομενα εχω με 2 οπλα σχεδον 1800 Loh και crit chance 40 % απλα οταν μενουν πχ 2 elite εκει πεφτει γελιο γιατι απλα δεν λειτουργει το torando.....επισης οταν βγαζουν τοιχους που δεν μπορει να κουνηθει ο κακομοιρος ο μπαρμπας.....τωρα εχω περιπου 1000 αρικο με ασπιδα και war cry...μαλλον αφηνω το ενα οπλακι και μενω με ασπιδα......ομως αν εχεις wirlwind-sprin - war cry - battle rage δεν μπορεις να εχεις και frenzy...αυτοματος καπιο ακυρωνεται......το αλλο σταδιο που σκεφτομαι να φαρμαρο ειναι act 1 ινφερνο αλλα και εκει θελουμε καλο εξοπλισμο....ενα 800 resist θελει στο νερο και ενα gf περιπου στα 300 ειναι καλα...στην γυρα που κανω πριν την γεφυρα του korsik και κατω σε κατι υπογεια για να ανεβασω nv παιρνω περιπου 150κ.....λιγα πολυ λιγα αλλα για το επιπεδο του act 1 inferno θελει gold......

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] στον belial επεσα αμεσως παλι καλα που ηταν εναν ακομα παιδι με τανκ και τπν εβγαλε αυτος.....αυτος ειχε και 2 φτερα απο πανω του και δεν ξερω πως τα ειχε.....:/ τωρα οτι αναφορα το γυρο γυρο μεχρι να πεσει το elite σε σκιζει.....

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] στον belial επεσα αμεσως παλι καλα που ηταν εναν ακομα παιδι με τανκ και τπν εβγαλε αυτος.....αυτος ειχε και 2 φτερα απο πανω του και δεν ξερω πως τα ειχε.....:/ τωρα οτι αναφορα το γυρο γυρο μεχρι να πεσει το elite σε σκιζει.....

farm act 1 inferno αξίζει 100000 φορές από hell...(μόνο αν ψάχνει κανείς tomes of jewelcrafting)...

Θέλει υπομονή σε elite Που κάνουν kite ή έχουν shield...αυτός με τα φτερά είχε collectors edition...Belial προσεχείς μόνο που πατάς κατά τα άλλα κάνεις το τόξο γύρω του συνέχεια τρέχοντας...

Link to comment
Share on other sites

farm act 1 inferno αξίζει 100000 φορές από hell...(μόνο αν ψάχνει κανείς tomes of jewelcrafting)...

Θέλει υπομονή σε elite Που κάνουν kite ή έχουν shield...αυτός με τα φτερά είχε collectors edition...Belial προσεχείς μόνο που πατάς κατά τα άλλα κάνεις το τόξο γύρω του συνέχεια τρέχοντας...

ωραια....θα προσπαθησω να φαρμαρο act1 με τον καταλληλο εξοπλισμο....αν μπορεσω να εχω Gf καπου στα 300 θα μαι σουπερ .....τωρα με ρεσιτ περιπου 600 και με tank build πιστευω να το βγαλω ευκολα φαρμαροντας το act1....το καλο ειναι οτι πεφτουν και λεβελ 63 αντικειμενα εκει.....οποτε αξιζει....

Link to comment
Share on other sites

tsakos σύμφωνα με αυτά που λες..έπρεπε να βγάζεις άνετα και act4..:rolleyes:

εδώ πριν το patch αν έβλεπες με τι Hp και life on hit έπαιζα θα γέλουσες :p Frenzy build βέβαια..τώρα μετά το patch το γυρίσαμε σε WW spec γιατί έχει χαβαλέ...

Να σου πεί ο Tavliban γέλιο με 2 whirl-άδες που είχε! χεχεχε :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια....θα προσπαθησω να φαρμαρο act1 με τον καταλληλο εξοπλισμο....αν μπορεσω να εχω Gf καπου στα 300 θα μαι σουπερ .....τωρα με ρεσιτ περιπου 600 και με tank build πιστευω να το βγαλω ευκολα φαρμαροντας το act1....το καλο ειναι οτι πεφτουν και λεβελ 63 αντικειμενα εκει.....οποτε αξιζει....

Αυτό σου λέω, και είναι ο λόγος που δεν πας και ποτε Hell.

Και με αυτά που λες, ανετα το φαρμαρεις και με 2 1h ΙΣΩΣ.

Link to comment
Share on other sites

tsakos σύμφωνα με αυτά που λες..έπρεπε να βγάζεις άνετα και act4..:rolleyes:

εδώ πριν το patch αν έβλεπες με τι Hp και life on hit έπαιζα θα γέλουσες :p Frenzy build βέβαια..τώρα μετά το patch το γυρίσαμε σε WW spec γιατί έχει χαβαλέ...

Να σου πεί ο Tavliban γέλιο με 2 whirl-άδες που είχε! χεχεχε :)

axaxaxxaaxx έπαιρνες φόρα ρε και σε χάναμε σαν αυτόν εδώ τον τύπο....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Zll_jAKvarw]Leeroy Jenkins - YouTube[/ame]

epic video....

Link to comment
Share on other sites

Solara Diablo χθες, μου πηρε καμια 30αρια wipe πολλα εκ των οποιων <10%.

Aπλα θελει να ειναι πολυ συγκεντωμενος για να αποφυγεις καποια atttacks, κ τυχερος για να μη πεσεις σε Shadow με Ηammer Of The Ancients skill γιατι κοβει κωλους...

Ze build: Barbarian - Game Guide - Diablo III

Ze gear: Samael - Community - Diablo III

(Mε αλλο neck για +res και ασπιδα)

Μετα απο την επικη νικη ειπα να τρεξω ενα ActI να δω τι παιζει, νταξ...απλα faceroll πλεον. Νομιζα επαιζα Hell...

Bottom line, μετα το 1,0,4 ολα τα specs ειναι 100% βιωσιμα κ δεν ειναι υποχρεωμενος να παιζεις με το βλακωδες κατ εμε Torando build ;)

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ...δεν ξέρω φίλε...εγώ σολαρω act4 και πέφτω 1-2 φορές με το tornado build...και αυτό από βλακεία γιατί αλλάζω σε mf gear... ή αν είναι ένα elite molten/desecrator/frozen/arcane/plague Που μας έκατσε χτες...

επίσης το παιχνιδάκι το τελειώνεις και με πολύ χειρότερο εξοπλισμό από αυτόν που έχω εγώ τώρα με dual tornado...

σημασία έχεις να μας πεις πόσες φορές έπεσες act4 για να φτάσεις στον diablo?

είμαι υπέρμαχος αυτού του build και το θεωρώ πανέξυπνο :D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το πατς και 2 αλλαγες (stormshield + helm of command) δεν νιωθω τπτ πια...Οχι με ww build αλλα με τανκ (απλα εβαλα και ενα ruthless αντι για armor 10500). Με 1200 res 8500 armor 20k dps base 1300 loh και 31% block σολαρα ευκολα diablo με τη μια και πηρα μονο 1 pot!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να σημειώσω πως έπαιξα 10 λεπτά μαζί με τον tavliban aka πλυντήριο, και πήγα να λιποθυμήσω από τις στροφές. Παίζει να είναι το πιο ηλίθιο skillset. Χειρότερο και από melee DH.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.