Jump to content



Recommended Posts

είπα δεν έχει νόημα

Ωραία, πες μας λοιπόν τι έχει νόημα, για να ξέρουμε τι να παίξουμε κι εμείς. Ή στην τελική να φτιάξουμε ένα θέμα γι'αυτούς που το παράτησαν, να μπαίνεις κάθε μέρα να κλαίγεσαι σαν την drama queen όσο θέλεις.

 

Το θέμα αυτό είναι γι'αυτούς που παίζουν το παιχνίδι και 9 στα 10 σου posts είναι "πέθανε", "μαζόχες όσοι παίζεται ακόμα", "5 άτομα έχουν μείνει", "είναι μάταιο να παίζει κανείς Diablo" και τα μπαλάκια του τέννις κουνιούνται. Άντε κλείστο βρε παλικάρι μου, αφού σε χαλάει και αφού το παράτησες, κάνε unsubscribe κι από το έρημο το θρεντ να ηρεμήσουμε και οι υπόλοιποι.

 

JVtLCY3.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή στην τελική να φτιάξουμε ένα θέμα γι'αυτούς που το παράτησαν, να μπαίνεις κάθε μέρα να κλαίγεσαι σαν την drama queen όσο θέλεις.

 

 

πολύ ζόρι τραβάς με τις απόψεις μου εδώ και καιρό. γούστο σου καπέλο σου αλλά έχεις γίνει κάτι παραπάνω από γραφικός. προσπαθείς συνεχώς να κρυφτείς αλλά όπως λέει και η παροιμία με την .. ιερόδουλη... αχμ.... το πέταξες πάλι αυτό με το κλάμα...

όλο λες ότι κλαίγομαι και τέτοιες αρλούμπες που στην ουσία δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα όσες φορές κι αν έχεις αποδειχθεί λάθος, εσύ εκεί κόλλημα με το κλάμα. το μοναδικό κλάμα το ρίχνεις εσύ κάθε φορά που quote-άρεις τις απόψεις μου, ασυνάρτητα και "αμερόληπτα" (εδώ γελάμε). την στιγμή που ζορίζεσαι τόοοσο μα τόοοσο πολύ με τα λεγόμενα μου κάνε block  στο προφίλ μου ή πολύ απλά μην ασχολείσαι.

 

επίσης εντολές για το που θα ποστάρουμε , τι θα ποστάρουμε και πως θα ποστάρουμε, ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω

 

είναι η τελευταία φορά που ασχολούμαι με την πάρτυ σου. δυστυχώς για σένα, με το topic θα συνεχήσω να ασχολούμαι :p

 

ps. πάω να κλάψω τώρα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιές μέρες είπα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με τον  DH ...Μεγάλη μου μ@λ@κι@ που δεν ασχολήθηκα εξ αρχής ...θα είχα τουλάχιστον +100 pl τώρα. Όσο αναφορά για τα drops έχω απογοητευτεί , δε ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο τελικά με το αν έχεις αρκετούς χαρακτήρες και ασχολήσε με αυτούς συνέχεια όπως εγώ...Τι να πω ουτε πλέον gifts πέφτουν.Έχω ένα καλό burning axe και ένα  σχετικά καλό maximus και δε μπορώ να κάνω ένα reroll  της προκοπής εν τω μεταξύ μου πέφτει ένα ψόφιο slovak με 25% disgrate damage και μετά από λίγο ένα με 16% damage αλλα καλύτερα stats , cindercoat ούτε συζήτηση αναγκάστηκα να φτιάξω devastator να  ανεβάσω 107% fire damage ...Furnace δε το συζητώ το έχω πάρει απόφαση...και είμαι σίγουρος οτι θα μου πέσει μόλις το nerfaroun όπως έγινε  και με το shard of hate που μετα μου τα έριχνε απανωτά...

Φαντάζομαι και το cridleshot θα έχει το rate με το furnace ε???...Είπα και γω τον πόνο μου over...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα φίλε...άστο τελικά είχε δίκιο ο άλλος που έλεγε να βλέπεις παίχτες με μικρό pl και να έχουν και γ@μω τα gear...σε πιάνει τρέλλα και απελπισία :fie115:

 

 

γι' αυτόν τον λόγο επιμένω στην σύγκριση του d3 με το mh όπου δεν ισχύει κάτι τέτοιο εκεί (κι έτσι θα έπρεπε να είναι σε όλα τα games) . οι "αφοσιωμένοι" παίχτες έχουν και τα ανάλογα rewards. τώρα εδώ γιούργια κι ένας με 200pl έχει καλύτερο gear από έναν με 600pl... 

Link to comment
Share on other sites

DH light SENTRY εδώ , έχω πολλά κλειδιά από 38 και πάνω

 

ΑΝ υπάρχει κάποιος αξιόλογος συμπαίχτης ας μου στείλει pm μπας και βγάλουμε κανένα 45άρι Grift 

 

έχω επίσης και πολλά uber machines  , αν επίσης έχει κάποιος ας μου στείλει..

Link to comment
Share on other sites

DH light SENTRY εδώ , έχω πολλά κλειδιά από 38 και πάνω

 

ΑΝ υπάρχει κάποιος αξιόλογος συμπαίχτης ας μου στείλει pm μπας και βγάλουμε κανένα 45άρι Grift 

 

έχω επίσης και πολλά uber machines  , αν επίσης έχει κάποιος ας μου στείλει..

Battle tag; Είσαι στο clan; Αν όχι, βάλε με στις επαφές και κάτι θα κάνουμε

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/34120133

 

Έχω κλειδιά από 35 εώς 42 και έχω απ'όλους τους χαρακτήρες Tiklandian tank (με kukri ή last breath), Cold DH με 2.1m paper dps (2.9m elemental, 4.15 breakpoint), έναν φρέσκο light DH με "οκ" gear και μια μαγισσούλα με 101% damage Vs elites :D

 

Edit: έχουμε και πολύ δυνατό tiklandian/kukri tank στο clan (sulzer) που τον τρώει ο ποπός του για 40+ κάθε βράδυ.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιές μέρες είπα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με τον  DH ...Μεγάλη μου μ@λ@κι@ που δεν ασχολήθηκα εξ αρχής ...θα είχα τουλάχιστον +100 pl τώρα. Όσο αναφορά για τα drops έχω απογοητευτεί , δε ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο τελικά με το αν έχεις αρκετούς χαρακτήρες και ασχολήσε με αυτούς συνέχεια όπως εγώ...Τι να πω ουτε πλέον gifts πέφτουν.Έχω ένα καλό burning axe και ένα  σχετικά καλό maximus και δε μπορώ να κάνω ένα reroll  της προκοπής εν τω μεταξύ μου πέφτει ένα ψόφιο slovak με 25% disgrate damage και μετά από λίγο ένα με 16% damage αλλα καλύτερα stats , cindercoat ούτε συζήτηση αναγκάστηκα να φτιάξω devastator να  ανεβάσω 107% fire damage ...Furnace δε το συζητώ το έχω πάρει απόφαση...και είμαι σίγουρος οτι θα μου πέσει μόλις το nerfaroun όπως έγινε  και με το shard of hate που μετα μου τα έριχνε απανωτά...

Φαντάζομαι και το cridleshot θα έχει το rate με το furnace ε???...Είπα και γω τον πόνο μου over...

 

To kridershot έχει χαμηλό chance για drop αλλά σίγουρα υψηλότερο από το furnace. Προσωπικά το έχω δει τουλάχιστον 4 φορές το kridershot ενώ το furnace καμμία στον DH ή σε οποιoδήποτε άλλον char μου στο 70,έπεσε στον WD στο 35.

 

OMG nerfaroyn τα sentries *ragequit*.

 

πλάκα κάνω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά χωρίς καμμία διάθεση κλάψας , έχω να πω πως έχω την εντύπωση κάθε φορά που κάνω login στο παιχνίδι αυτομάτως μου κάνουν block οτιδήποτε chance έχω για να βρω κάτι καλό :jester119: δεν εξηγείται αλλιώς...τα μοναδικά καλά drops μου είναι μία witching hour και ένα wow το όποιο για να είμαι ειλικρινείς μου έπεσε και σχετικά νωρίς σε pl  :rolleyes: ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι έχει σοβαρό θέμα στον τομέα του RNG (νομίζω το είχαμε αναλύσει και παλιότερα).

 

θυμάστε κάτι εικασίες παλιότερα γύρω από τα Loot Tables? (αρκετοί streamers είχαν ασχοληθεί με το να αποδείξουν πως μπαινοβγαίνοντας στο game -με βάση κάποιο στάνταρ χρονικό διάστημα- αλλάζει και η ... "τύχη" σου)

 

πιστεύω πως ισχύουν. το ίδιο και σχετικά με την σύνδεση accounts-loots. στατιστικά να ψάξεις θα βγάλεις τα ανάλογα αποτελέσματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι έχει σοβαρό θέμα στον τομέα του RNG (νομίζω το είχαμε αναλύσει και παλιότερα).

 

θυμάστε κάτι εικασίες παλιότερα γύρω από τα Loot Tables? (αρκετοί streamers είχαν ασχοληθεί με το να αποδείξουν πως μπαινοβγαίνοντας στο game -με βάση κάποιο στάνταρ χρονικό διάστημα- αλλάζει και η ... "τύχη" σου)

 

πιστεύω πως ισχύουν. το ίδιο και σχετικά με την σύνδεση accounts-loots. στατιστικά να ψάξεις θα βγάλεις τα ανάλογα αποτελέσματα.

 

 

To πρώτο που λες ίσως και να ισχυεί το διαπίστωσα όταν κάποια στιγμή έψαχνα για ενα flying dragon και μετά από απουσία αρκετών ημερών με το που μπήκα ...bam με τη μία (άσχετο πoυ δεν έιχε holy dmg :slap: )...Αλλά το άλλο που λες δε το καταλαβαίνω , έλεος δλδ. θεωρίες συνομοσίας για το loot...και όσοι π.χ. ξεσκίζονται στο loot τι είναι φιλαράκια της Μέρκελ???  :hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα για μονκ που τον τρωει ο ποπος μου, δεν με αναφερεις δλδ;;;

Μόνο tank/pull monk έχει νόημα σε τέτοια Grifts. Τον δικό σου τι να τον κάνουμε, αφού ξάπλα θα είσαι συνέχεια :hehe:

 

 ενα flying dragon  (άσχετο πoυ δεν έιχε holy dmg :slap: )..

Rollάρει το flying dragon με Holy damage; Μιλάμε για +15-20% Holy, όχι για το είδος του avg damage που αν δεν κάνω λάθος δεν παίζει κανέναν ρόλο (ή παίζει; )

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

πριν αρκετούς μήνες, βγήκε στην φόρα το ζήτημα με τα loot tables ( αναζήτηση στο google https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=loot+tables+exist+diablo+3 )

 

είναι θεωρίες που κάποιος μπορεί να πει ότι έχουν κάποια βάση, άλλος όχι. γενικά δεν μπορεί να αποδειχθεί κάτι στο 100%. ατομικά να το πάρουμε : δεν έχει τύχει να ρίξεις του κόσμου τα leg σε ένα παιχνίδι και με το που κάνεις remake να μην σου ρίχνει τίποτα? εμένα πάμπολλες φορές. την μία ξεσκίζομαι στα drops και την άλλη κρανίο τόπος (κυκλοφορούσε κι ένα video που έδειχνε κάποιον παίχτη να πετάει διάφορα leg στο πάτωμα και να λέει πως βρήκε τρόπο να επιλέγει τα loot tables, αυτό μετά "χάθηκε" και είχα βρει μία αναφορά από τον Rhykker στο youtube που έκανε λόγο γι αυτόν, νομίζω το έχει ακόμα το video στο κανάλι του)

 

το θέμα με τα accounts-loots το διαπιστώνεις εύκολα όταν βλέπεις συγκεκριμένα άτομα να ξεκολλιάζονται σε καλά drops και άλλα να μην έχουν στον ήλιο μοίρα. αυτό οκ, είναι πιο τραβηγμένη θεωρία, δεν παύει όμως να πλανάτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.