Jump to content



Recommended Posts

@Apat0A το λιγααααακι μ' αρεσε :p

το HOTS είναι πολύ καλό, απλά περιμένω να βγει official (αν κι έχω access)

για το D3 βάζουνε PTR για content το οποίο ειλικρινά δεν χρειάζεται PTR μιας και είναι εντελώς δευτερεύουσας (μην πω τριτεύουσας) σημασίας προσθήκες που και πάλι ότι κι αν πουν οι PTR testers , θα κάνει του κεφαλιού της η Blizz.

το μοναδικό λιώσιμο στο D3 RoS (πέρα από την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του) το έριξα τις προάλλες που ήταν το double xp/gold για να ανεβάσω το gold μου. τώρα έτσι που τα έκαναν με τις ανακοινώσεις, πάμε χαλαρά για μετά το PTR , δηλαδή στην καλύτερη αρχές 2015 (βασικά δεν ξέρουμε πότε θα είναι και το PTR και πόσο θα διαρκέσει)

εν κατακλείδι, Marvel Heroes 2015 καρφωτός.

edit : just a thread από το φόρουμ για όποιον δεν βαριέται https://us.battle.net/d3/en/forum/topic/15142714759

από τις λίγες φορές που συμφωνούν οι πόστερς μεταξύ τους.

edit 2 :

Diablo Panel

https://www.youtube.com/watch?v=aATqDi3pw8k

https://www.youtube.com/watch?v=K-rGh9tDVRQ

ειλικρινά τραγικό. κρίμα. οι Devs αποδεικνύουν ότι δεν έχουν μυρωδιά από το παιχνίδι

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

@Apat0A

το HOTS είναι πολύ καλό, απλά περιμένω να βγει official (αν κι έχω access)

Γιατι?!?

Αν δεν μπαινεις λογω μελλοντικου wipe, να μπεις.

No more wipes, no more tears ^^

Θα ειναι ωραιο να βγει official και first day να εισαι lvl 40 και με 10 lvl heroes, skins, mounts, κλπ

:fun:

Link to comment
Share on other sites

το Starcraft II free (χωρίς sub) είναι με κλάσης ανώτερη υποστήριξη. και το PoE είναι εντελώς free με επίσης κλάσης ανώτερη υποστήριξη. το Marvel Heroes είναι επίσης εντελώς free με επίσης καλύτερη υποστήριξη (απ' όσο έχω δει τις πρώτες μέρες που παίζω) . δεν υπάρχει η δικαιολογία πως είναι κάτι free ή επί πληρωμής στο θέμα της υποστήριξης.

Link to comment
Share on other sites

Αν και παιζω ακομα dia3 πρεπει να πω το one build survive σε καθε class ειναι λιγο ξενερα.Ειμαι υποχρεωμενος να παιζω με firebird και fire rain στα ιδια και τα ιδια.

Για GR ναι, για Τ6 φαρμα, μπορεις απλα να κανεις οτι θελεις. οτι skills και να συνδιασεις, αν εχουν καποιο integration, λιωνεις τα παντα σιγουρα ^^

Θα μπορουσαν να γινουν παμπολα με την wiz, αρκει να προκαραν τα εξτρα χιτσ απ το woh :'(

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολύ το κλάμα μετά την Blizzcon. Όλοι έχουν άποψη για το τι είναι καλό και τι όχι. Μου θυμίζει το ρητό για τις απόψεις :hehe:

Και μια και μιλάμε για κλάμα, εθεάθη στην Blizzcon...

D3_x1_Blizzcon_Lut_Socks_Legendary.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολύ το κλάμα μετά την Blizzcon. Όλοι έχουν άποψη για το τι είναι καλό και τι όχι. Μου θυμίζει το ρητό για τις απόψεις :hehe:

γιατί κλάμα? αν είσαι ικανοποιημένος με αυτην την 2ωρη παρουσιάση τότε έχεις πολύ χαμηλά standard για ένα game όπως το Diablo. πες μου που υπάρχει κλάμα και θα σου πω έχεις δίκιο. τώρα αν τα γράφουμε όλα στα παλιά μας τα παπούτσια με την δικαιολογία "δεν πληρώνεις sub οπότε πες κι ευχαριστώ που κάνουν ότι κάνουν" θα σου απαντήσω όπως σε προηγούμενο ποστ.

παράδειγμα : σαν να πέρνεις iPhone εν έτη 2014 και να λες κι ευχαριστώ που σε έχουν σε περάσει αρκετές άλλες εταιρείες σε επιδόσεις-αποδόσεις-πρωτοτυπίες.

το περίεργο είναι που ενώ και το D3 και το SCII δεν έχουν subs, το team του SCII είναι έτη φωτός μπροστά (βγάζοντας απέξω το PoE & το MH που είναι άλλων εταιρειών)

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος ξεκίνησε να παίζει diablo το 2014 ... Λογικό να εχει πολυ χαμηλά στάνταρ

Όχι σαν κι εμάς που πριν 15 χρόνια ορκιζομασταν στο όνομα της blizzard :meeting:

Έγινε επεξεργασία από constant
Link to comment
Share on other sites

τα 10 χρόνια κάνετα 18, μιας και από το 1996 είναι το franschise. αν οποιοσδήποτε θέλει να έχει χαμηλά standards κανένα πρόβλημα.

αλλά να πω ρε φίλε πως υπάρχει κλάμα ειδικά όταν συζητάμε για κάτι καλύτερο (εδώ, στα Official Forums, Diablofans κ.λπ.) θεωρώ πως δεν στέκει. κλάμα είναι να σου πω πως δεν μου πέφτει π.χ. το calamity, ναι είναι, πως δεν έχω gold στην παρούσα φάση, ναι είναι κι αυτό κλάμα. αλλά να πω πως δεν έχουν μυρωδιά από τα πραγματικά προβλήματα του παιχνιδιού ε όχι ρε φίλε δεν έχουν.

αφιέρωσαν πόσην ώρα για να πουν πως οι Vendors στην act1 δεν είναι κοντά μεταξύ τους (!!), 25 λεπτά για να μας πουν ΠΑΛΙ πόσο "κακό" ήταν το d3V, ότι θα βάλουν 2 νέα leg gems με εντελώς άχρηστα stats, πως θα κάνουν PTR θα πράγματα τα οποία μπορούν ΑΜΕΣΑ να βάλουν, κι άλλα τόσα πράγματα χωρίς να διορθώσουν ΤΙΠΟΤΑ από τα προβλήματα και τα αδιέξοδα που υπάρχουν!

edit:

campaign -> εντελώς dead

rifts -> που είναι τα μεγαλύτερα level από το T6?

new class -> nope

trials -> λένε πως το κοιτάνε (ότι ακριβώς λένε από την αρχή με την μόνη αλλαγή να μειώσουν το grift key που θα πάρεις)

fishing greater rifts -> καμία αλλαγή

greater rifts -> έβαλαν έναν αρουραίο WOW!

density -> ότι λένε πάντα "το κοιτάμε"

build diversity -> ΚΑΜΙΑ

new gameplay -> Ancient items (τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ items με καλύτερα stats...)

επιπλέον προσθήκη περιεχομένου για αποφυγή μονόδρομου (Bounty->Rift->GRift) -> ΚΑΜΙΑ

new zone --> κάαααποτε στο μέεεεελλον

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα γράφεις.

Την εποχή που βασίλευε το single player και αγοράζαμε τα cracked cd's απο την Στουρνάρη , το diablo II ηταν τοσο μεγαλειώδες και κορυφαίο σαν game που το αγόρασα original 3 φορές για να εχω άθικτο το δισκάκι και τα βιβλιαράκια.

Τότε παίζαμε ενα game μονο ατέλειωτες ώρες και ουρλιαζαμε όταν χτύπαγε το τηλέφωνο και κοβοταν η pstn, τωρα το d3 ειναι απλα ενα άλλο game στο σωρό...

Μπορεί να φταίει και ο ανταγωνισμός πλεον..

Έγινε επεξεργασία από constant
Link to comment
Share on other sites

Doing T10 rift για 0 legendary drops! Αξία ανεκτίμητη.

Μήπως να το βάλω στην υπογραφή μου? :)

Συμφωνώ για την αναμονή των patch notes του 2.1.2+. Οι ανακοινώσεις είναι για να αλλάζουν είτε γίνονται απο μέτρια εώς κακά panels (χωρίς να έχω προσωπική γνώμη μιας και δεν έχω δει ακόμα το panel από την Blizzcon) είτε μέσα από τυμπανοκρουσίες και τα best panels ever.

Link to comment
Share on other sites

T10 rift δεν θα βάλουν ξεχάστε το (το θέλω και εγώ tbh). Γιατί; Μα γιατί δεν θα έχει νόημα μετά να παίξεις grift...Άρα θα ακυρώσει κατευθείαν μια επιλογή gameplay.

Τα νέα gems έχουν νόημα τρελό, τα βάζεις σε ενα tank ή (το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό) στον sader χωρίς το gogok ή βάζεις ένα άλλο rune στον akharat champion κλπ.

Density είπαν ότι θα το διορθώσουν σε αυτό το patch. Πρόβλημα από τα λίγα. Βάλαν νέα όπλα, σετ αντικείμενα, κάποιους χάρτες κλπ, τι άλλο δηλαδή να περιμένω μετά από ένα patch το οποίο βγήκε 2 μήνες (?) πριν.

Νέο χάρτη; Νέο char; Αυτό κύριοι θέλει expansion και τα expansion θέλουν χρόνο. Προβλέπω σε κάνα δύο χρόνια και αφού δουν ότι όλος ο κόσμος θα κάνει quit. (να το ανακοινώσουν στην επόμενη blizzcon να δοκιμαστεί στο ptr και βλέπουμε).

Στο κάτω κάτω, μετά από ένα major patch σαν το 2.1.0 δεν περιμένω κάτι εξίσου τρελό. όπως είπα οι αλλαγές είναι προς το καλύτερο, ικανοποιητικές όπως είπα. Δεν είναι τέλειες, ούτε γίνεται να αλλάξει το παιχνίδι όπως το θέλουμε μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

Όσοι "πιστοί" παίζουν και σε όσους την σπάει QQ δεν παίζουν και παίζουν κάτι άλλο. απλό.

Κανένας π.χ. δεν είπε μια ωραία ιδέα όπως ο φίλος μου ο Παντελής, να μπορούμε να κάνουμε customize τον χαρακτήρα με τα paragon points. Δηλαδή θα χτυπήσω 800 σε λίγο, τι θα ανεβάζω; main stat μόνο; Θα μπορούσε να βάλουν ένα έξτρα tab για να βάλεις points σε ένα skill dmg π.χ. Εκεί πονάει κατά την γνώμη μου το παιχνίδι. Δεν μπορείς να κάνεις ένα Build όσο πιο custom γίνεται με βάσει Skillpoints.

Link to comment
Share on other sites

T10 rift δεν θα βάλουν ξεχάστε το (το θέλω και εγώ tbh). Γιατί; Μα γιατί δεν θα έχει νόημα μετά να παίξεις grift...Άρα θα ακυρώσει κατευθείαν μια επιλογή gameplay.

ενώ τώρα έχει? κανένα απολύτως. τα grift είναι ότι πιο broken υπάρχει και θα συνεχίσει να είναι εκτός κι αν ξυπνήσουν.

Τα νέα gems έχουν νόημα τρελό, τα βάζεις σε ενα tank ή (το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό) στον sader χωρίς το gogok ή βάζεις ένα άλλο rune στον akharat champion κλπ.

στα πια? τα τανκ? σε παιχνίδι που ΟΛΟΙ παίζουν glass cannon (οκ εκτός από Monk) ? χωρίς death penalty? έλα τώρα.. επίσης υπάρχουν ήδη Gems για τανκ..

Density είπαν ότι θα το διορθώσουν σε αυτό το patch. Πρόβλημα από τα λίγα. Βάλαν νέα όπλα, σετ αντικείμενα, κάποιους χάρτες κλπ, τι άλλο δηλαδή να περιμένω μετά από ένα patch το οποίο βγήκε 2 μήνες (?) πριν.

το density το "διορθώνουν" εδώ και μήνες. ακόμα υπάρχει πρόβλημα και στα κανονικά rift

Νέο χάρτη; Νέο char; Αυτό κύριοι θέλει expansion και τα expansion θέλουν χρόνο. Προβλέπω σε κάνα δύο χρόνια και αφού δουν ότι όλος ο κόσμος θα κάνει quit. (να το ανακοινώσουν στην επόμενη blizzcon να δοκιμαστεί στο ptr και βλέπουμε).

expansion? στο MH έβαλαν νέο "act" έτσι απλά. στο PoE -αν δεν κάνω λάθος- είχαν βάλει επίσης.

Στο κάτω κάτω, μετά από ένα major patch σαν το 2.1.0 δεν περιμένω κάτι εξίσου τρελό. όπως είπα οι αλλαγές είναι προς το καλύτερο, ικανοποιητικές όπως είπα. Δεν είναι τέλειες, ούτε γίνεται να αλλάξει το παιχνίδι όπως το θέλουμε μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

άποψή σου, σεβαστή, αλλά εξαρτάται το τι ζητάς από ένα παιχνίδι. για ένα παιχνίδι όπως το Diablo αυτά που ανακοίνωσαν είναι δευτερεύοντα.

Όσοι "πιστοί" παίζουν και σε όσους την σπάει QQ δεν παίζουν και παίζουν κάτι άλλο. απλό.

εννοείτε. αλλά αυτό δεν αφαιρεί το δικαίωμα να πούμε την άποψή μας τεκμηριωμένα κι όμορφα. κι εμένα μου την σπάει η εμφάνιση της Πανάθας τα τελευταία χρόνια στο ποδόσφαιρο αλλά την άποψή μου (πάντα με τεκμηρίωση) θα την πω :p

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

ενώ τώρα έχει? κανένα απολύτως. τα grift είναι ότι πιο broken υπάρχει και θα συνεχίσει να είναι εκτός κι αν ξυπνήσουν.

για μένα έχει, είναι το challenge όπως έχω πει, και έχει σχεδόν σίγουρο loot. Ενώ το rift μπορεί να παίζω και να μην ρίξει τίποτα για πολλά ριφτ, ειδικά αν παίζω μόνος. άσε που είναι toooooooo easy... facerolling simple rifts are boring as hell

στα πια? τα τανκ? σε παιχνίδι που ΟΛΟΙ παίζουν glass cannon (οκ εκτός από Monk) ? χωρίς death penalty? έλα τώρα.. επίσης υπάρχουν ήδη Gems για τανκ..

είναι λίγα τα tank gems. Αυτά τα gems όμως μπορείς να τα βάλεις και αλλού και να κάνεις ένα πιο Balanced build. Δεν παίζουν όλοι glass cannon, αλλά και να παίζουν εγώ θα ήθελα ένα αμυντικό gem Πάνω μου. Ειδικά στον sader.Κοινός μου δίνουν επιλογή.
το density το "διορθώνουν" εδώ και μήνες. ακόμα υπάρχει πρόβλημα και στα κανονικά rift
Πρόβλημα με density είναι χαρακτηριστικό στο grift. Και τα grift είναι κάτι σχετικά καινούργιο (2 μήνες). Οπότε θα δεχτώ την αλλαγή.
expansion? στο MH έβαλαν νέο "act" έτσι απλά. στο PoE -αν δεν κάνω λάθος- είχαν βάλει επίσης.
Αυτό εξαρτάται με την πολιτκή της blizzard ή των άλλων εταιρειών. Από κάπου πρέπει να βγάλουν τα έξοδα για την συντήρηση του παιχνιδιού. Δεν ξέρω από που τα βγάζει το MH ή το PoE. Αλλά η Blizzard πλέον τα βγάζει από το expansion στην περίπτωση του diablo. Έτσι απλά πάρε κόσμε καινούργιο act ούτε στα όνειρά σου. Στο hearthstone από όσο ξέρω έχει microtransactions ή το μελλοντικό HOTS. εκεί θα περιμένω πιο δραστικές αλλαγές σε πίστες και ήρωες κλπ κλπ. Όλα λοιπόν είναι θέμα ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ.

άποψή σου, σεβαστή, αλλά εξαρτάται το τι ζητάς από ένα παιχνίδι. για ένα παιχνίδι όπως το Diablo αυτά που ανακοίνωσαν είναι δευτερεύοντα.

Μα το patch είναι δευτερεύον δεν είναι major patch. Δεν περίμενα κάτι τρελό.

εννοείτε. αλλά αυτό δεν αφαιρεί το δικαίωμα να πούμε την άποψή μας τεκμηριωμένα κι όμορφα. κι εμένα μου την σπάει η εμφάνιση της Πανάθας τα τελευταία χρόνια στο ποδόσφαιρο αλλά την άποψή μου (πάντα με τεκμηρίωση) θα την πω :p

QQ. :p
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος ξεκίνησε να παίζει diablo το 2014 ... Λογικό να εχει πολυ χαμηλά στάνταρ

Το πέτυχες εν μέρη. Τα standards μου δεν είναι χαμηλά, είναι ρεαλιστικά και δεν έχουν να κάνουν με το πόσο καιρό παίζω το παιχνίδι, αλλά με το ότι ασχέτως αν μου αρέσει ή όχι ένα feature ή μια αλλαγή, ξέρω πολύ καλά πόση φαιά ουσία αξίζει να ξοδέψω για να παραπονιέμαι.

Τη νοοτροπία "παίζω Diablo από το 1821" την κατατάσσω στην ίδια κατηγορία με το "απαιτώ να μιλήσω στον υπεύθυνο του καταστήματος" και το "ξέρεις σε ποιον μιλάς;". Βαρύτητα μηδαμινή, τι πάει να πει "σημαίνει περισσότερα το παιχνίδι σε μένα, γιατί το παίζω 10 χρόνια;". Όταν/άμα φτιάξει η Bliz groupάκι με αυτούς που πρωτοαγόρασαν το Diablo στα '90s και τους συμβουλεύεται πρώτους πρώτους πριν βγάλει νέο feature, τότε το συζητάμε.

Μέχρι τότε, για μια εταιρία που πρέπει να κυκλοφορήσει επιτυχημένο παιχνίδι σήμερα για να επιβιώσει αύριο, προτεραιότητα θα έχουν άλλοι παράγοντες.

Το Diablo (1) μπορεί να το παίζανε 350.000 κόσμος πριν από 18 χρόνια. Από τότε πολλά έχουν αλλάξει, με πρώτο και κύριο την όλη gaming σκηνή. Έχετε την εντύπωση ότι κάθε παιχνίδι και expansion που κυκλοφορεί η Blizzard και η κάθε Blizzard, είναι βουτιά στα βαθιά χωρίς αναπνευστήρα; Ξέρουν ανά πάσα στιγμή (κατά προσέγγιση) πόσοι hardcore fans θα κάνουν pre-order το παιχνίδι, πόσοι από αυτούς τους 350.000 καμένους είναι σήμερα 35 χρονών και το μόνο gaming που έχουν χρόνο και διάθεση να κάνουν, είναι το Farmville και το Angry Birds, και σαφώς ξέρουν πόσοι και ποιοι (ηλικία/εισόδημα κλπ) θα έδιναν ένα 50ρικο για ένα νέο παιχνίδι σήμερα.

Εν ολίγοις, το βλέπω λογικό να είναι κάποιος απογοητευμένος που δεν απολαμβάνει ένα παιχνίδι όπως το απολάμβανε πριν από 10 χρόνια. Είμουν στην ίδια φάση και γω με το Unreal Tournament, από το 1999. Αν μου έλεγες για beta access στο νέο UT το 2005, θα έκοβα φλέβες για να την αποκτήσω.

Αλλά αυτή την καταστροφολογία "πέθανε το Diablo" επειδή έχει μόνο 3 game modes (σε αντίθεση με τα άπειρα game modes ενός παιχνιδιού racing ή ποδοσφαίρου... :blink: ) και το ασταμάτητο κλαψομούλιασμα για τα προβλήματα στα Greater rifts και στα Seasons (καθώς και άλλων features που μπήκαν στο παιχνίδι πριν από 2 δαμημένους μήνες), δεν θα το πάρω ποτέ στα σοβαρά κι ελπίζω το αυτό και για την Blizzard :)

Ας επικεντρωθούν στο να βγάζουν ριζικά νέο περιεχόμενο κάθε 6 μήνες σε στυλ 2.1 patch ή RoS, και αν μου αρέσει, θα τους δίνω ένα 40άρι κάθε χρόνο, το θεωρώ λογικό ετήσιο ποσό (για μένα) για τις ώρες που με διασκεδάζει.

Και αν το παιχνίδι πάει σε μια κατεύθυνση που δε μου αρέσει, πιο πιθανό είναι να το παρατήσω, παρά να αρχίσω σταυροφορίες με διθυραμβικά κείμενα για το πόσο προδομένος αισθάνομαι από την Blizzard.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.