Jump to content



Recommended Posts

Το as ακομα και να αδιαφορησω για την φιλοσοφια του πως δουλευει (που βασικα αυξανει το aps του οπλου), κανει το οπλο 300dps παραπανω. Εχω τσεκαρει 3900dps furnace και παιρνω 10% πανω dmg. Οποτε αυτο μου αρκει.

Edit: Το as ανεβαζει και το ποσο γρηγορα κασταρεις phalanx.

και το πόσο γρήγορα τρως το wrath...

Link to comment
Share on other sites

και το πόσο γρήγορα τρως το wrath...

Αν δεν το βαλω στο οπλο, το παιρνω απ τη ζωνη (witching hour ή hellcat)

edit: Γενικα οταν βλεπεις τα πιο ψηλα grift να βγαινουν με φουρνελο καταλαβαινεις οτι καποιος λογος θα υπαρχει. Τα απλα mobs τα κανεις οτι θες, αιωνιο stun δεν σε ενοχλουν καθολου. Θα συμφωνησω με Λεο οτι τα elite ειναι το θεμα.

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

What has 2 thumbs and 2 Furnaces?

Gy7tRf5.jpg

Έπεσε χτες το βράδυ στο τελευταίο Τ6 που έκανα πριν πάω για ύπνο. Βγήκε απίστευτα σάπιο (3100 dps) και το μόνο που άξιζε ήταν να του ρίξω άλλα 350 dps από το avg dmg.

Το φοράει πλέον ο Jade μου Jade - Community - Diablo III

Επίσης, έπεσε και η 2η WH μου, ελλεεινά σάπια κι αυτή: 5/35 χωρίς mainstat ή vitality (ναι, τόσο σάπια...)

Link to comment
Share on other sites

Και ο προφητης Πετρος το ειπε.....

Τώρα γιατί τα λες αυτά, για να στεναχωρεθείς; Αφού ξέρεις ότι το screenshot με την wh του θα το ποστάρει μέσα σε μια μέρα το πολύ και θα χτυπιέσαι σαν φραπές...

15cki2u.png

:whistle2::whistle2::whistle2:

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

Κατι καναμε και χθες.

Chery - Community - Diablo III

Μαλλον θα φαει τη λυτρωση το σετ γιατι δεν την χρειαζετε κατι τετοιο

(skill cooldown) παντα με την πρυποθεση οτι θα πεσει κατι αλλο.

Χθες την δοκιμασα και το sweeping wind.Ψιλοσπερνει ^^

Lucy - Community - Diablo III

Αυτη συνεχιζει ακαθεκτη : D

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε παιδια που αντεχετε ακομα (απεχω μια βδομαδα χοντρικα)....

Πως σας φανηκε που σκαει WW set για Barb????

Δεν ακουσα κανενα σχολιο ακομα, και απ οσο ξερω , υπαρχουν αρκετοι barb fans εδω....

Επισης ειμαι στα προθυρα να κανω petition για να επιστρεψει το critical mass passive (CM) στην wizard....

Eιναι τοσο κριμα να μην μπορουμε να ασχοληθουμε αλλο με αυτο το φοβερο και τοσο παραμετροποιησιμο build.

Ειλικρινα απορω ακομα τι τους πειραξε..... Το σκεφτομουν απο χθες το βραδυ πως ΙΣΩΣ να επαιζα ακομα αν υπηρχε αυτο το build..... Το κρατανε κερασακι για επιστροφη του στο μελλον? Το πεταξαν γιατι ετσι?

Δεν ξερω πως εχει... Παντως 8α το προσπαθησω, μιλησα ηδη με Jaetch, μου ειπε πως θα χασω τον χρονο μου, αλλα θα βοηθησει οσο μπορει. Ειδωμεν.....

Link to comment
Share on other sites

Blizzcon is here! Live updates for the Diablo Panel - News - Diablo Fans

Μπαινουν πραγματακια απο οτι βλεπω, αλλα μου κανει εντυπωση η εμμονη τους με τα season.

Δεν εχω φτασει 600paragon ρε παιδια για να παιζω απο το μηδεν, να ζητιανευω gold, να μην εχω υλικα για enchant, να κυνηγαω κανα goblin μηπως πιασω την καλη κτλ...

Επιστρεφει build για rend + ww και ειδικα για εμας τους monk τερμα το holy build sunwuko το οποιο (σωστα για μενα) αφηνει επιλογη σε παραπανω skills αλλα το θεμα ειναι αν θα ειναι πλεον και πιο ισχυρο μιας και παρατησα monk καθως παραμενει μετα απο τοοοοσο καιρο το χειροτερο class (μια ματια στα grift θα σε πεισει, ειναι 5 επιπεδα κατω απο ολους τους αλλους).

Η μονη μου ελπιδα ειναι οτι θα εχουν ptr που σημαινει οτι ισως προστεθουν κι αλλα πραγματα στην πορεια. Αναμενουμε....

Link to comment
Share on other sites

αυτά που είπαν ως τώρα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο που θα σε κάνει να πεις "οκ εδώ είμαστε"

σχεδόν όλα απ' όσα περιμέναμε δεν ειπώθηκαν όπως π.χ.

Things that aren't being commented/announced on (from QnA):


    • Uber Diablo.
    • Changing item rarity colors.
    • Cash shop for stash space or character slots.
    • Other new zones.
    • A second expansion.
    • Trading
      • Actually was commented on: Not likely to make a full comeback as it can destroy the reward loop of the game, like the AH did.
      • Some types of trading might make it into the game at some point though, the console version's gift system mentioned.

    • Seasons for consoles
      • Offline capabilities don't really allow those

    • Crafting system similar to Diablo II's Rune system.
      • But they're looking for a similar system in spirit, allowing for more customization and using rare materials."

το προηγούμενο PTR πάντως ήταν μια κοροιδία μιας και όλα τα προβλήματα που αρκετά είχαν αναφερθεί στο φόρουμ, τα μετέφεραν στο παιχνίδι, δηλαδή ήταν τσάμπα κόπος-χρόνος του κόσμου που ασχολήθηκε με το PTR.

φαντάζομαι και σε αυτό το PTR θα τα κάνουμε μαντάρα. αφού οι developers δεν το κατέχουν, τι ασχολούνται?

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

ειδικα για εμας τους monk τερμα το holy build sunwuko το οποιο (σωστα για μενα) αφηνει επιλογη σε παραπανω skills αλλα το θεμα ειναι αν θα ειναι πλεον και πιο ισχυρο μιας και παρατησα monk καθως παραμενει μετα απο τοοοοσο καιρο το χειροτερο class (μια ματια στα grift θα σε πεισει, ειναι 5 επιπεδα κατω απο ολους τους αλλους).

Η μονη μου ελπιδα ειναι οτι θα εχουν ptr που σημαινει οτι ισως προστεθουν κι αλλα πραγματα στην πορεια. Αναμενουμε....

Tι εννοεις τερμα το holy build? Ειναι το πιο ανισχυρο class οντως αλλα για μενα ειναι το πιο ευχαριστο σε gameplay.

Link to comment
Share on other sites

μετά και το τέλος της 2ης ημέρας για το D3 μπορώ να πω πως πραγματικά δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται. αλλά αυτά παθαίνεις όταν έχεις άτομα που δούλευαν στο WoW να τους μεταφέρουν στο D3.

πολύ μπλα μπλα χωρίς ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις τερμα το holy build? Ειναι το πιο ανισχυρο class οντως αλλα για μενα ειναι το πιο ευχαριστο σε gameplay.

Αν ειδες σε αυτα που εστειλα, το suwuko set αλλαζει, και δεν δουλευει με spirit dumping (πραγμα που αχρηστευε αμεσως το innas set που προσωπικα μου αρεσει πολυ) αλλα χρησιμοποιωντας skill. Γνωμη μου ειναι οτι θα το κανει πιο ενδιαφερον αφου δινει 4 διαφορετικα skill για να επιλεξεις, και δεν σε περιοριζει να εχεις flying dragon και γενικα 2Η. Και γω το gameplay το βρισκω ωραιο ομως με χαλαγε οτι δεν υπηρχε crowd control και επειδη παντα επρεπε να εισαι πανω σε ολα τα σκατα για να βαρεσεις αναγκαστικα, απο grift 35-36 και πανω τα επινες ολα και ηταν πολυ δυσκολο (για να μην αναφερω οτι ακομα και το dps του ειναι rng δηλαδη ποτε θα procαρει το flying dragon). Ο barb τα παγωνει, o crus τα stunαρει και μπορει να παιξει και απο μακρυα οποτε στα melee class εχει κατευθειαν μειονεκτημα.

Αυτο το αναμενω με ανυπομονεσια!

blizzcon14_sunwukospaw_tfu_01.png

Link to comment
Share on other sites

To D3 το εχει λιγααααααακι σε δευτερη μοιρα η Blizz....

Eπισης, ειχαν προετοιμασιες για το WOW expansion, εχουν το ΗΟΤΣ σε alpha, και το αλλο το ΦΠΣ στα σκαρια....

Στο ΗΟΤΣ η δουλεια που εχουν κανει ειναι τρομερη, πραγματικο teamplay μεσω skype, ολα βαση συννενοησης και αλληλοβοηθειας. Ελεγα πως δεν θα πιασω ποτε ΜΟΒΑ και ΜΜΟ. Εχω πιασει το ΗΟΤΣ και δε λεω να το αφησω παιδια.

Εχει ξεφυγει απ τα βασικα ΜΟΒΑ, μην περιμενετε LOL-like gameplay, ολα fast paced, πολυ ξυλικι, χαμος......

D3, δυστυχως εχω να πιασω καμια βδομαδα σαν daily λιωσιμο. Και δεν νομιζω να πιασω μεχρι να δω λιγο εστω content. Δυστυχως. Του χρονου τα πολλα νεα , στη Βlizzcon 2015, που θα ανακοινοσουν νεο expansion και τρελες ριζοσπαστικες αλλαγες ( ΔΕΝ ) .

Παντως σε περιπτωση που σας εχει προσκαλεσει η Blizz, ριξτε ενα βλεφαρο στο ΗΟΤΣ. Δε θα το μετανοιωσετε....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.