Jump to content



Recommended Posts

το συγκεκριμένο πολυσυζητημένο gameplay του DH με τα sentries, πρώτα απ' όλα δεν αρέσει στους DH που παίζουν φανατικά εξαρχής αυτό το Class (κι εγώ μέσα) και δεν άρχισαν ως διαμαγείας στο 2.1 επειδή είναι wtf κάθομαι και κοιτάω το FB και από την άλλη σπαμάρω sentries σε όλο το map ενώ είμαι 100 μέτρα μακριά από τα mobs.

η φάση CA/Cindercoat-Magefist ήταν πιο ενεργητική, απ' την παθητική στάση που τον έχουν κάνει. τουλάχιστον έπερνες εσύ το credit των Kills παρά τα sentries. βέβαια όοολο αυτό είναι καθαρά ψυχολογικό γιατί το αποτέλεσμα είναι εξίσου το ίδιο.

αλλά επιλογές υπάρχουν. μπορεί να μην ψοφάνε τα mobs τόσο γρήγορα όσο με το full sentry-passive DH build αλλά υπάρχουν.

αν δεν πάνε τον Crusader σαν το "the next OP class" τότε είτε θα μείνουν με τον DH ως έχει, είτε θα περιμένουμε το νέο class. εκτός αν για πρώτη φορά κάνει κύκλο το θέμα OP και ξαναπάμε σε barb

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νιωθω οτι ολα τα class εκτος απο DH περιπου το ιδιο ειναι απλα DH ειναι πολι χαλασμενος.

Το περισσοτερο fun το εχο με barb/Crusader και μετα με τους ranged.

DH μπαινω οταν βαριεμαι να ασχοληθω και θελω να facerollaro, mage μπαινω οταν δεν θελω να μπω DH παλι και θελω να facerollaro.

Οταν πραγματικα θελω να παιξω χωνομαι με καποιον melee γιατι απολαμβανω το charge/immortal/bul kathos tri-set που εχω στον barb ή για να φαρμαρω την Phalanx shield με Crus που δεν λεει να πεσει και οταν ειναι τα το ριξω στο alt-tab μπαινω με WD!

Παντα μιλαω για ασκοπο farming με grift δεν ασχολουμαι εκτος αν θελω αν ανεβασω κανα gem.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο πολυσυζητημένο gameplay του DH με τα sentries, πρώτα απ' όλα δεν αρέσει στους DH που παίζουν φανατικά εξαρχής αυτό το Class (κι εγώ μέσα) και δεν άρχισαν ως διαμαγείας στο 2.1 επειδή είναι wtf κάθομαι και κοιτάω το FB και από την άλλη σπαμάρω sentries σε όλο το map ενώ είμαι 100 μέτρα μακριά από τα mobs.

η φάση CA/Cindercoat-Magefist ήταν πιο ενεργητική, απ' την παθητική στάση που τον έχουν κάνει. τουλάχιστον έπερνες εσύ το credit των Kills παρά τα sentries. βέβαια όοολο αυτό είναι καθαρά ψυχολογικό γιατί το αποτέλεσμα είναι εξίσου το ίδιο.

Το λιγο διαστημα που επαιξα dh το εκανα ακριβως οπως το πες και μου αρεσε παρα πολυ! Συμφωνω απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό νέο class? Με ή χωρίς νέο expansion?

Προσωπικά δεν βλέπω κανένα από τα δύο να έρχεται κάποια στιγμή.

Με τον DH μου ακόμα βαράω γιατί τα sentries μου δεν κόβουν.

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

πολύ δίκιο έχετε κύριε Πέτρο. Δεν παύει όμως να μην μου αρέσει το gamestyle Tου DH. Έτσι το σχεδίασαν, έτσι πάνε μπροστά τον χαρακτήρα τους. Δεν φταίνε οι παίκτες προφανώς..

Απλά θα ήθελα να υπάρχουν πιο πολλά gamestyles που να είναι endgame.

τι θέλει αυτό προφανώς; more legos, more skills....

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Δεν παύει όμως να μην μου αρέσει το gamestyle Tου DH.

από περιέργια, σου άρεσε το εντελώς broken gameplay του Barb επί Vanilla? ή το επίσης broken gameplay των Monk/Wiz/WD? αν όχι τότε δεκτό να λες ότι δεν σου αρέσει το στυλ του DH. αν ναι τότε διαλέγεις επιλεκτικά πιο broken gameplay σου αρέσει :p

Link to comment
Share on other sites

από περιέργια, σου άρεσε το εντελώς broken gameplay του Barb επί Vanilla? ή το επίσης broken gameplay των Monk/Wiz/WD? αν όχι τότε δεκτό να λες ότι δεν σου αρέσει το στυλ του DH. αν ναι τότε διαλέγεις επιλεκτικά πιο broken gameplay σου αρέσει :p

τι να μου αρέσει το ww? ναι μου άρεσε σαν ιδέα...δεν μου άρεσε ότι ήταν o μοναδικός τρόπος για να τον παίξεις...

Σε ποιον δεν άρεσε το gameplay του cm wiz? Γ@μ@το ήταν και δεν μπόρεσα πότε (δεν προσπάθησα κιόλας) να στήσω μία..Το build με τα tornados του monk επίσης ήταν πολύ όμορφο, όπως είναι τώρα το αντίστοιχο με το sunwuko. Πολύ ωραίο build επίσης είναι με το woh για τον wizard.

αλλά όλοι οι υπόλοιποι χαρακτήρες κάτι κάνουν, πηγαίνουν οι χαρακτήρες αριστερά, δεξία, μπαίνουν στον αγώνα, stunάρουν, σπρώχνουν κλπ. Oi DH απλά κάθονται 10-30 yards μακρυά από τον χαμό, πίσω από πόρτες, απλώνουν τα sentries και περιμένουν. ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ πως να το πω; ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ειναι...:D αν σας αρέσει μεγειά σας, δεν σας κρατάω κακία....

τώρα δηλαδή τι προσπαθείτε να κάνετε, να με πείσετε να μου αρέσει ή να δείξω κατανόηση δηλαδή επειδή παλιά ο barb ήταν broken; give me a break...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε άνθρωπε απλά ήθελα να καταλάβω τι σου άρεσε και τελικώς είναι το επιλεκτικό broken gameplay κι όχι το μην σου αρέσει το γενικό broken του θέματος που ουσιαστικά είναι υπεύθυνο για το μη balance για classes. αυτό.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

μετά τον χαμό που προέκυψε στα φόρουμ, ο creator του tHUB λέει πως πάπαλα

RIP Turbohud, creator called it quits. - Diablo III General Discussion - Diablo III General Forums - Forums - Diablo Fans

αλλά ενδιαφέρον έχει και το ποστ αυτό που δείχνει τι ακριβώς έκανε αυτό (το 126) (δεν γνωρίζω αν είναι μόνο αυτά που έκανε ή έχει κι άλλα)

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Να πω κι εγω την γνωμη μου για κάτι; Πρέπει να αλλάξουν το crit που δίνει το emerald στα όπλα με κάτι άλλο... Θα υπάρχει περισσότερος πλουραλισμός για μένα μετά.

αυτό είναι ένα από το πολλά ζητήματα που φωνάζουμε όλοι περί "build diversity". ως τώρα τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.