Jump to content



Recommended Posts

Γι'αυτό μέτρησε 20 runs ρε bro, όλοι έχουμε μια ιστορία να πούμε για το rift με τα 8 drops και για τα 4 συνεχόμενα rifts χωρίς drop. Για να βγάλεις στατιστικά, θες και μεγαλύτερη δειγματοληψία.

Ναι ρε Πέτρο κουβέντα να γίνεται και αναφορικά το είπα (να γκρινιάξω και λίγο). Γνωρίζω λίγο απο στατιστική. Θυμάμαι ότι έκανα στο σχολείο όποτε πήγαινα.

Μην το παίρνεις της μετρητής.

Έτσι και αλλιώς για να πάρουμε μια ιδεά

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το XP είναι ξεκάθαρο το τι γίνεται, πιστεύω με τα 20 runs βγαίνουν συμπεράσματα μιας και το XP δεν βασίζεται -τόσο- στο RNG έχει κάποιο min και κάποιο max

το ίδιο και με τα Blood shards

σχετικά με τα loots εκεί εντάξει γίνεται χαμός μιας και είναι εντελώς RNG. έχει τύχει σε clear rift να έχω 1 Leg αλλά και 11 Leg.

το πιο σημαντικό στατιστικό είναι το Per Hour

Link to comment
Share on other sites

Από leg άλλο τίποτα , χθες το πρωί πέρασε το φορτηγό Δήμου και τιγκαρε μια καρότσα ... τα πάει όλα για σκραπ...θέλουμε ποιότητα κύριοι (ή αλλιώς πιότητα με προφορά Σημίτη) και όχι ποσότητα ...

Link to comment
Share on other sites

Screenshot001.jpg

Τί είναι τούτο;... Καινούριο;

Κι έστω το όπλο μου έχει socket... Πάω και το αλλάζω και το κάνω δε ξέρω γω τι... Μπορώ να του ξαναβάλω;

Έγινε επεξεργασία από mordred
Link to comment
Share on other sites

Gogok η Bane of the Powerful τριτο gem για crusader με phalanx build?

Γιατι βλεπω διχασμενες αποψεις στο εξωτερικο.

Αναλογα με το cdr σου.

Το προτεινομενο ειναι 56.3% , παντα με Full Akkhans, και παντα αν μιλαμε οτι σε ενδιαφερει να εισαι perma-champion.

Αν δεν πιανεις το ποσοστο αυτο με gear, παιζεις με gogok, που σου δινει και το as, που εναι πολυ χρησιμο imho.

Αν δεν σε απασχολει και πολυ, βαζεις οτι αλλο 8ελεις.

To τριπλετο που παιζω στον sader ειναι το εξης:

Bane of the Trapped, Pain Enhancer, Bane of the Powerful ή Gogok of Swiftness.

Τα 2 τελευταια τα αλλαζω αναλογα το build, κλπ, αλλα πιο πολυ αναlογα το mood.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot001.jpg

Τί είναι τούτο;... Καινούριο;

Κι έστω το όπλο μου έχει socket... Πάω και το αλλάζω και το κάνω δε ξέρω γω τι... Μπορώ να του ξαναβάλω;

αν εχεις socket ηδη το γυρνας σε 10% dam και με αυτο του βαζεις μετα τρυπα.Επειδη ειναι πολυ δυσευρετο κοιτα να αξιζει που το βαζεις ... (περιεργα ακουστηκε αυτο :) )

Link to comment
Share on other sites

Τώρα άλλαξε το τροπάριο: έχω τέτοια αλλά δε μου πέφτει καλό όπλο and the stones are laughing ...

Συνήθως έτσι πάει. Έχεις ότι δε χρειάζεσαι. Και όταν το χρειάζεσαι δε το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το cdr σου.

Το προτεινομενο ειναι 56.3% , παντα με Full Akkhans, και παντα αν μιλαμε οτι σε ενδιαφερει να εισαι perma-champion.

Αν δεν πιανεις το ποσοστο αυτο με gear, παιζεις με gogok, που σου δινει και το as, που εναι πολυ χρησιμο imho.

Αν δεν σε απασχολει και πολυ, βαζεις οτι αλλο 8ελεις.

To τριπλετο που παιζω στον sader ειναι το εξης:

Bane of the Trapped, Pain Enhancer, Bane of the Powerful ή Gogok of Swiftness.

Τα 2 τελευταια τα αλλαζω αναλογα το build, κλπ, αλλα πιο πολυ αναlογα το mood.

Περιμενω μια σωστη ασπιδα για να πιασω το cdr αλλα που...

Θα δοκιμασω και το gogok.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις socket ηδη το γυρνας σε 10% dam και με αυτο του βαζεις μετα τρυπα.Επειδη ειναι πολυ δυσευρετο κοιτα να αξιζει που το βαζεις ... (περιεργα ακουστηκε αυτο :) )

Πάντα πρέπει να αξίζει εκεί που το βάζεις... :suicide:

Αλλά έστω το κάνω 10% damage και του βάζω και socket με το μαραφέτι. Μου ξαναπέφτει το μαραφέτι μπορώ να το ξανακάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να αξίζει εκεί που το βάζεις... :suicide:

Αλλά έστω το κάνω 10% damage και του βάζω και socket με το μαραφέτι. Μου ξαναπέφτει το μαραφέτι μπορώ να το ξανακάνω;

Μιλάς σα να έχεις μόνο ένα όπλο. Κράτα τα στην άκρη, γιατί θα σου πέσει κανένα καλό όπλο και θα χτυπιέσαι που το χαράμισες χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς σα να έχεις μόνο ένα όπλο. Κράτα τα στην άκρη, γιατί θα σου πέσει κανένα καλό όπλο και θα χτυπιέσαι που το χαράμισες χωρίς λόγο.

Ρε συ πολύ πόνος αυτή η ιστορία... Μόνο δύο gift of silaria μου εχουν πεσει της προκοπής... Για ceremonial ουτε λογος...

Φαντάσου όμως να μπορείς να το κάνεις... Θα μπορείς να δημιουργήσεις υπερτούμπανες καταστάσεις...

mordred.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πολύ πόνος αυτή η ιστορία... Μόνο δύο gift of silaria μου εχουν πεσει της προκοπής... Για ceremonial ουτε λογος...

Φαντάσου όμως να μπορείς να το κάνεις... Θα μπορείς να δημιουργήσεις υπερτούμπανες καταστάσεις...

Ούτε για πλάκα μην χαλάσεις Ramaladni's Gift για το Silaria. Στο D3 πλέον, το καλό όπλο δεν καθορίζεται από το DPS του, αλλά από το special/unique attribute που έχει.

Δες π.χ. εδώ τι όπλο φοράει ο follower μου (Templar) PHD - Community - Diablo III

Μου έχουν πέσει 4-5 RG, και όλο λέω να βάλω μια τρύπα και σ'αυτό. Ποιος ο λόγος; Ένα Thunderfury στα 2300 ή ένα Sunkeeper στα 2100 dps, καλύτερα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.