Jump to content



Recommended Posts

γίνε 600 paragon, δες μετά έναν char 200 paragon να έχει καλύτερο gear από σένα overall (και να σου λέει ότι τα βρήκα από kadala) και άμα δεν εκνευριστείς έλα να σου δώσω βραβείο...

Για μένα η kadala δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν...αυξημένο drop rate και chances θέλω στα rifts.

και το άλλο που έχουμε πει πολλοί παίκτες μεταξύ μας.

200άρης paragon ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να έχει channon bolter ή woh ή kukri ή furnace. θα έπρεπε να αυξάνει το chance τους όσο αυξάνετε το paragon σου. Να βραβεύονται δηλαδή οι παίκτες που παίζουν και όχι οι φάρδοι :/

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

γίνε 600 paragon, δες μετά έναν char 200 paragon να έχει καλύτερο gear από σένα overall (και να σου λέει ότι τα βρήκα από kadala) και άμα δεν εκνευριστείς έλα να σου δώσω βραβείο...

Για μένα η kadala δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν...αυξημένο drop rate και chances θέλω στα rifts.

και το άλλο που έχουμε πει πολλοί παίκτες μεταξύ μας.

200άρης paragon ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να έχει channon bolter ή woh ή kukri ή furnace. θα έπρεπε να αυξάνει το chance τους όσο αυξάνετε το paragon σου. Να βραβεύονται δηλαδή οι παίκτες που παίζουν και όχι οι φάρδοι :/

Cookiesonthisbitch_zpsa713d92b.jpg

Link to comment
Share on other sites

O WD μου έχει furnace στο 30 κάτι lol.

Κανένας από τους 70άρηδες μου δεν το έχει δει καν.Αυτό με το να αυξάνει το chance όσο αυξάνεται το paragon καλή ιδέα αν και ανάλογα με τον τρόπο υλοποίησης μπορείς να προξενήσει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

τι 200 Paragon, τις προάλλες είδα 2 παίχτες ΚΑΤΩ απο 100 και πέτυχε ο ένας το Furnace πως λέγεται αυτό τεσπα κι ο άλλος το woh

πιο RNG δεν γίνεται να γίνει άλλο το παιχνίδι.

κάτι τέτοια μαθαίνω και μου σπάνε τα νεύρα... :p

Link to comment
Share on other sites

γίνε 600 paragon, δες μετά έναν char 200 paragon να έχει καλύτερο gear από σένα overall (και να σου λέει ότι τα βρήκα από kadala) και άμα δεν εκνευριστείς έλα να σου δώσω βραβείο...

Για μένα η kadala δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν...αυξημένο drop rate και chances θέλω στα rifts.

και το άλλο που έχουμε πει πολλοί παίκτες μεταξύ μας.

200άρης paragon ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να έχει channon bolter ή woh ή kukri ή furnace. θα έπρεπε να αυξάνει το chance τους όσο αυξάνετε το paragon σου. Να βραβεύονται δηλαδή οι παίκτες που παίζουν και όχι οι φάρδοι :/

Eχεις και δίκιο : το drop system που χρησιμοποιεί το παιχνίδι μετά το ROS είναι τελειώς random κοινώς οτι ναναι από την άλλη όμως αυτή είναι (καλώς η κακώς) η φιλοσοφία του παιχνιδιού: σε θέλει καρφωμένο στο pc σου να κλείνεις 5ωρα++++ με ορό και κουβά κάτω από την καρέκλα σου για να πετύχεις το καλύτερο "αποτέλεσμα":whip:

Έχεις όμως και άδικο: Σύμφωνα με τα παραπάνω ως δεδομένα δε μπορείς να κρίνεις εσυ (και εγω και ο άλλος) αν θα πρεπε να πέσει οτιδήποτε σε όποιονδηποτε .Παράδειγμα: φτιάχνω ένα δευτερο monk και ψάχνω απεγνοσμένα ένα flying dragon ή έστω inna's και εχθές εκεί που έπαιζα του ρίχνει inna's βαρβάτο σε παίχτη που ήταν par 160κατι , τι να κάνουμε τώρα...

Η δικιά μου η πρόταση θα ήταν ανάλογα των ενεργών χαρακτήρων που έχεις στο παιχνίδι να υπάρχει μηχανισμός ώστε όταν σου πέφτει gear που έχεις ήδη να σε υποχρεώνει με κάποιο τρόπο να το δίνεις σε καποιόν και επιτέλους να μπορεις να κάνεις trade ανεξάρτητα αν είσαι σε party ή οχι. Τουλάχιστον μόνο σε φίλους και clan...

Link to comment
Share on other sites

Eχεις και δίκιο : το drop system που χρησιμοποιεί το παιχνίδι μετά το ROS είναι τελειώς random κοινώς οτι ναναι από την άλλη όμως αυτή είναι (καλώς η κακώς) η φιλοσοφία του παιχνιδιού: σε θέλει καρφωμένο στο pc σου να κλείνεις 5ωρα++++ με ορό και κουβά κάτω από την καρέκλα σου για να πετύχεις το καλύτερο "αποτέλεσμα":whip:

-> έχω ρίξει τα 5ωρα μου εδώ και πολύ καιρό (και τα ρίχνω ακόμα που και που) οπότε πρέπει να με ανταμείψει κάπως το παιχνίδι... δεν είπα εκεί που το chance του furnace είναι 2% (?) να το κάνει 50%. Αλλά να το κάνει 5% ή 10% θα πέσει το ρημάδι μετά από 10-20 paragon...ή να το αυξάνει κλιμακωτά 0,1% ανά paragon (τυχαίο το βήμα)

Έχεις όμως και άδικο: Σύμφωνα με τα παραπάνω ως δεδομένα δε μπορείς να κρίνεις εσυ (και εγω και ο άλλος) αν θα πρεπε να πέσει οτιδήποτε σε όποιονδηποτε .Παράδειγμα: φτιάχνω ένα δευτερο monk και ψάχνω απεγνοσμένα ένα flying dragon ή έστω inna's και εχθές εκεί που έπαιζα του ρίχνει inna's βαρβάτο σε παίχτη που ήταν par 160κατι , τι να κάνουμε τώρα...

-> έρχεσαι στα λόγια μου βασικά....αλλά τελοσπάντων...

Η δικιά μου η πρόταση θα ήταν ανάλογα των ενεργών χαρακτήρων που έχεις στο παιχνίδι να υπάρχει μηχανισμός ώστε όταν σου πέφτει gear που έχεις ήδη να σε υποχρεώνει με κάποιο τρόπο να το δίνεις σε καποιόν και επιτέλους να μπορεις να κάνεις trade ανεξάρτητα αν είσαι σε party ή οχι. Τουλάχιστον μόνο σε φίλους και clan...

-> trade με τι? με gold; το gold δεν έχει καμία αξία πλέον...Με λεφτά; και να αρχίσουν οι κινέζοι τις bussiness? Σε clan? Και μετά να γίνουμε μεταξύ μας έμποροι; Α δεν στο δίνω γιατί θέλω να βρεις εσύ ένα channon bolter για τον dh Μου..Έτσι όπως είναι καλύτερα...του πέφτει το item, το θέλει κανείς; Ναι εγώ, πάρτο...

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει οτι μεσα σε clan θα πρεπε να επιτρεπεται το trade (με καποιους ορους), αλλιως η μονη χρησιμοτητα του να σαι σε clan ειναι να βλεπεις τον εκαστοτε Πετρο να σηκωνει τα λετζεντορια :-P

Λεο εισαι λαθος στο σκεπτικο. Εχεις σκεφτει οτι καποιος μπορει να μην θελει να παιξει 600 paragon? Τι σημαινει αυτο; οτι "απαγορευεται" να βρει furnace?

Για να δωσω ενα ταιριαστο παραδειγμα με το loot του diablo, ειναι σαν να λεμε δεν γινεται να πιασει το τζοκερ ο αλλος που εχει παιξει 3 φορες, πρεπει να το κερδισω εγω που παιζω καθε μερα! Ενω εσυ εχεις περισσοτερες πιθανοτητες, παιζει να το κερδισει ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει οτι μεσα σε clan θα πρεπε να επιτρεπεται το trade (με καποιους ορους), αλλιως η μονη χρησιμοτητα του να σαι σε clan ειναι να βλεπεις τον εκαστοτε Πετρο να σηκωνει τα λετζεντορια :-P

Λεο εισαι λαθος στο σκεπτικο. Εχεις σκεφτει οτι καποιος μπορει να μην θελει να παιξει 600 paragon? Τι σημαινει αυτο; οτι "απαγορευεται" να βρει furnace?

Για να δωσω ενα ταιριαστο παραδειγμα με το loot του diablo, ειναι σαν να λεμε δεν γινεται να πιασει το τζοκερ ο αλλος που εχει παιξει 3 φορες, πρεπει να το κερδισω εγω που παιζω καθε μερα! Ενω εσυ εχεις περισσοτερες πιθανοτητες, παιζει να το κερδισει ο αλλος.

μάλλον κατάλαβες λάθος στο τι λέω...Δεν είπα ότι απαγορεύεται..είπα να είναι πιο δύσκολο από αυτόν με τα παραπάνω paragon...τέσπα πάω να γκρινιάξω και γω στο forum της blizzard να μου πέσουν οι ice climbers ;):p:D

Link to comment
Share on other sites

Ο Λεωνίδας δεν λέει να μην σηκώνει ο 200άρης το Woh, απλά κάποιος που έχει πάει 500 και 600 paragons και προφανώς έχει δείξει έμπρακτα ότι τον ενδιαφέρει το παιχνίδι, να έχει περισσότερες πιθανότητες να σηκώσει end game items που δεν έχει. Να το σηκώσει το Furnace ο 200άρης, και ο 100άρης γιατί όχι, αλλά για κάποιον που έχει παίξει ΧΧΧ ώρες τον χαρακτήρα της προτίμησής του, είναι μ@λ@κία να μην μπορεί να το σηκώσει πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι μόνο να δεις το αντικείμενο. Είναι να έχει κ μέτρια προς καλά stats. Πχ έχω σηκώσει flying dragon με 3200 damage. Ανάπηρο τελείως κ από στατιστικά. Ομοίως έχω σηκώσει 4 thunder fury με μέγιστο 2200 damage.

Αν κ γνωστός γκρινιάρης πια για όλα. Αλλά γενικά είναι κ να σε πάει. Κοντά 400 paragon και έχω χαλάσει όλα μου τα gem και gold σε rerolls stats για να πω ότι κάτι damage κάνω κ μπορώ έστω να κάνω solo 27αρι grift. Αυτά είναι τα σπαστικά. Σε πιάνει απόγνωση με τον ένα χαρακτήρα και λες ας πιάσω άλλον να τον κουτσοντυσω κ αυτόν γιατί σε πιάνει απόγνωση. Και furnace κλπ πολύ σπάνια ούτε καν. Στην καλύτερη ένα κουλό xephirian έχω σηκώσει κ αυτό είναι bank.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.