Jump to content



Recommended Posts

Μπήκα κι εγώ χθες.... Πολύ ντούκια στο clan...! Θέλω προπόνηση...

Μία ερώτηση μου έπεσε χθες shoulders "Jade Harvester's Joy"

Όταν και αν το συμπληρώσω το setάκι λέει αυτό...

(6) Set:

Soul Harvest consumes your damage over time effects on enemies, instantly dealing their remaining damage.

Τι εννοεί ο ποιητής...

Το jade set ειναι ισως το πιο effective set του WD (και το λεει ενας φανατικός Pet doctor - τωρα ειπα να ξεκινήσω να προπονουμαι σε αυτο γιατι πανω απο 27-28 στα greater rift με pet παω πολυ αργα )

Τι κανει τωρα..

Καταρχην θελει πολυ προπονηση. Παίζεις με haunt, locust swarm, piranhado κ soul harvest το nuke σου. στανταρ.

Mολις "ψεκαζεις" τα τερατα με haunt και locust λεει στη περιγραφη κανει ταδε damage over 5 seconds. Με το που πατησεις το soul harvest πανω στα τερατα παντα κάνει όλο το damage instant αντι για over time.

Θελει πολυ δουλειά ομως. Πολυ προπονηση και χτισιμο το build. Θες και ring of royal gradeur για να αλλαξεις το helmet με quatzacoatl που δινει x2 damage σε ολο το build και κανα sunkeeper για +damage versus elites.

Αυτα εν ολίγοις :-P

Link to comment
Share on other sites

Το jade set ειναι ισως το πιο effective set του WD (και το λεει ενας φανατικός Pet doctor - τωρα ειπα να ξεκινήσω να προπονουμαι σε αυτο γιατι πανω απο 27-28 στα greater rift με pet παω πολυ αργα )

Τι κανει τωρα..

Καταρχην θελει πολυ προπονηση. Παίζεις με haunt, locust swarm, piranhado κ soul harvest το nuke σου. στανταρ.

Mολις "ψεκαζεις" τα τερατα με haunt και locust λεει στη περιγραφη κανει ταδε damage over 5 seconds. Με το που πατησεις το soul harvest πανω στα τερατα παντα κάνει όλο το damage instant αντι για over time.

Θελει πολυ δουλειά ομως. Πολυ προπονηση και χτισιμο το build. Θες και ring of royal gradeur για να αλλαξεις το helmet με quatzacoatl που δινει x2 damage σε ολο το build και κανα sunkeeper για +damage versus elites.

Αυτα εν ολίγοις :-P

Κάνει instantly το remaining damage... Καλό δε μπορώ να πω...

vbatsigr το έχει ψάξει το θέμα! Ναι με τέτοιο gear βάζεις skill με damage overtime λογικό.

Αλλά ή quatzacoatl δε σου διπλασιάζει απλά μειώνει στο μισό το χρόνο... Οπότε μείον είναι για το built εφόσον κάνει instant το remaining damage (ουσιαστικά πλέον θα θέλεις να το κάνει πιο αργά έτσι ώστε το remaining damage να είναι μεγαλύτερο)

diablo%203%20ros%20wd%20quetzalcoatl%20legendary%20items.jpg

Έγινε επεξεργασία από mordred
Link to comment
Share on other sites

Κάνει instantly το remaining damage... Καλό δε μπορώ να πω...

vbatsigr το έχει ψάξει το θέμα! Ναι με τέτοιο gear βάζεις skill με damage overtime λογικό.

Αλλά ή quatzacoatl δε σου διπλασιάζει απλά μειώνει στο μισό το χρόνο... Οπότε μείον είναι για το built εφόσον κάνει instant το remaining damage (ουσιαστικά πλέον θα θέλεις να το κάνει πιο αργά έτσι ώστε το remaining damage να είναι μεγαλύτερο)

diablo%203%20ros%20wd%20quetzalcoatl%20legendary%20items.jpg

Note:To soul harvest έχει 15 sec cooldown.Για αυτό υποθέτω προτείνει το quetzacoatl.

Για περισσότερο dmg όταν είναι σε cooldown

Το haunt πχ λεει 4000 damge over 12 seconds. Αυτο μας κανει ~333 damage per second

Με το quatzacoatl το haunt παει 4000 over 6 seconds δηλαδη 666 damage per second.

Στην ουσια σου διπλασιαζει το damage.

Το soul harvest εχει 15 sec cooldown γιαυτο στο slot του quatza βαζεις gem για cooldown, βαζεις τουλαχιστον και σε ενα ή δυο items cooldown reduction, φορτωνεις και στο paragon ολα στο cooldown, βαζεις και passive grave injustice και spirit vessel για να εχεις ουσιαστικα 2-3 second cooldown αν οχι instant cooldown αν φας ενα pack. (το spirit αν εχεις 2 item με cooldown παιζει να μπορεις και να το αποφυγεις και να βαλεις κατι αλλο που θεωρεις χρησιμο - εγω με ενα item με cooldown το χρειαζομαι)

*ΕDIT*

Ακυρο με 2 cooldown items παιζω και παλι χρειαζομαι spirit vessel οποτε..

Πως παιζω τωρα

http://eu.battle.net/d3/en/profile/MUSE-2205/hero/9543773

Σηκωνει ΑΠΕΙΡΗ βελτιωση ακομα, ενα καλυτερο RoRG, καλυτερο amulet, καλυτερο quatza, καλυτερο sunkeeper (εχω πολυ καλυτερο αλλα δεν εχει slot, ψαχνω το νεο item που βαζεις slot στα weapons). Γενικα θελει ψωμι ακομα αλλα τωρα αρχισα να ασχολουμαι, μεχρι προχθες επαιζα φανατικα pet. Και δεν εχω καν Tasker & Theo :p

Έγινε επεξεργασία από vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που παντα WD επαιζα , ιδιος με πριν μου φαινεται...

σημειωση ομως με pet doctor αν και δε πεθαινεις ευκολα, στα greater rift δε πας πολυ γρηγορα πανω απο 29. Δε ξερω με T&T αν εχεις πως θα βαρανε τα fetishes (δεν εχω γιαυτο)

Έγινε επεξεργασία από vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

Το haunt πχ λεει 4000 damge over 12 seconds. Αυτο μας κανει ~333 damage per second

Με το quatzacoatl το haunt παει 4000 over 6 seconds δηλαδη 666 damage per second.

Στην ουσια σου διπλασιαζει το damage.

Το soul harvest εχει 15 sec cooldown γιαυτο στο slot του quatza βαζεις gem για cooldown, βαζεις τουλαχιστον και σε ενα ή δυο items cooldown reduction, φορτωνεις και στο paragon ολα στο cooldown, βαζεις και passive grave injustice και spirit vessel για να εχεις ουσιαστικα 2-3 second cooldown αν οχι instant cooldown αν φας ενα pack. (το spirit αν εχεις 2 item με cooldown παιζει να μπορεις και να το αποφυγεις και να βαλεις κατι αλλο που θεωρεις χρησιμο - εγω με ενα item με cooldown το χρειαζομαι)

Όχι κάνεις λάθος νομίζω...

Έστω ότι είσαι χωρίς την quatzacoatl...

Κάνεις το Haunt... Έστω περνάει ένα δευτερόλεπτο. Έχεις κάνει 333 damage... Αν μετά κάνεις το harvest θα κάνεις instant damage 3667 (4000-333 που απομένει)

Έστω με την quatzacoatl

Κάνεις το Haunt... Έστω περνάει ένα δευτερόλεπτο. Έχεις κάνει 666 damage σε ένα δευτερόλεπτο... Αν μετά κάνεις το harvest θα κάνεις instant damage 3334 (4000-666 που απομένει)

Nομίζω έτσι πάει...

Γιατί ουσιαστικά δεν σου ανεβάζει το damage αλλά μειώνει τον χρόνο που το κάνει (έχει διαφορά...) γιατί λέει το set "instantly dealing their remaining damage"

Έγινε επεξεργασία από mordred
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάνεις λάθος νομίζω...

Έστω ότι είσαι χωρίς την quatzacoatl...

Κάνεις το Haunt... Έστω περνάει ένα δευτερόλεπτο. Έχεις κάνει 333 damage... Αν μετά κάνεις το harvest θα κάνεις instant damage 3667 (4000-333 που απομένει)

Έστω με την quatzacoatl

Κάνεις το Haunt... Έστω περνάει ένα δευτερόλεπτο. Έχεις κάνει 666 damage σε ένα δευτερόλεπτο... Αν μετά κάνεις το harvest θα κάνεις instant damage 3334 (4000-666 που απομένει)

Nομίζω έτσι πάει...

Γιατί ουσιαστικά δεν σου ανεβάζει το damage αλλά μειώνει τον χρόνο που το κάνει (έχει διαφορά...) γιατί λέει το set "instantly dealing their remaining damage"

Γιαυτο βαζεις και το passive creeping death και το damage amplification κραταει "για παντα" (5 λεπτα ειναι το "παντα") αντι για 12 second.

Για περισσοτερη μελετη :D

Quetzalcoatl,Jade Harvester - misconception? - Forums - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο βαζεις και το passive creeping death και το damage amplification κραταει "για παντα" (5 λεπτα ειναι το "παντα") αντι για 12 second.

Για περισσοτερη μελετη :D

Quetzalcoatl,Jade Harvester - misconception? - Forums - Diablo III

Αυτό;

Σε πίστεψα σταματάω ο ποταπός...!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μιας και λύσαμε το θέμα με το Jade και το Quetzalcoatl Ψ EDIT:Ποιό Ψ?Ότι θέλω γράφω.Να ρωτήσω για το fetish army και το passive fetish sycophants? :p

Πλάκα κάνω.Άντε τώρα να βρεις το Quetzalcoatl απο Kadala :)

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οσο πιο γρηγορα πατισεις harvest αφου ριξεις τα dots/piranha/horrify τοσο πιο πολυ dmg θα κανεις. γιαυτο και οσο ποιο αργο οπλο εχεις τοσο καλυτερα. και ενοειτε +cold dmg οπου μπορεις.κανει πολυ dmg αυτο το spec αλλα τρως ολη την φαπα.. δεν εχεις πετ να τανκαρουν για σενα:p οποτε θελει προσοχη και συνεχης κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απίστευτα άτυχος

Πρώτη μέρα επιστροφής στην δουλειά μετά απο 2 βδομάδες διακοπές Ελλάδα καλοκαίρι και ήταν μάλλον το μόνο πράγμα που με έκανε να κλάσω απο τα γέλια όταν το διάβασα.

Επίσης καθώς το έγραφες αυτό πρέπει να κρεμάστηκαν κοντά στους 200 νικητές λοταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα επιστροφής στην δουλειά μετά απο 2 βδομάδες διακοπές Ελλάδα καλοκαίρι και ήταν μάλλον το μόνο πράγμα που με έκανε να κλάσω απο τα γέλια όταν το διάβασα.

Επίσης καθώς το έγραφες αυτό πρέπει να κρεμάστηκαν κοντά στους 200 νικητές λοταρίας.

Κλαιω ακομα...απ το remark

Link to comment
Share on other sites

ένα item που σου δίνει slot, ramadani's gift κάτι τέτοιο. πως ακριβώς δουλεύει?

δλδ έχεις ένα item χωρίς slot, π.χ. ring με 4 primary stats και πετώντας αυτό το gift κρατάς και τα 4 stats και σου προσθέτει slot?

επίσης drop μόνο από Greater Rift?

Link to comment
Share on other sites

Μου έριξε και μένα το πρώτο χτες το βράδυ. Είχα αρχίσει να ανησυχώ, γιατί άκουγα άλλους να λένε για 2, 3 και 5 από τη μέρα που μπήκε το Patch και γω δεν το είχα δει ούτε ζωγραφιστό.

Άλλαξα το υπάρχον socket του Calamity μου σε +10% Damage και μετά πρόσθεσα πάλι το socket με το Rama, κι έτσι το έκανα καλύτερο από τα 2hand xbows μου :hehe:

attachment.php?attachmentid=63912&stc=1&d=1409750009

post-129-1416078757,2193_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.