Jump to content



Recommended Posts

παίδες τι στεναχωριέστε με τα ladders...σιγά...εγώ βλέπω ότι στο παιχνίδι αν ασχοληθεί κάποιος με έναν char για 1-1,5 μήνα, θα μπορέσει (όπως και εγώ, μερικά tweaks θέλει ο crusader) να τον πάει τον χαρακτήρα του στο Τ5-T6 και όλα μια χαρά και ωραία. Ο χαρακτήρας του θα κόβει και ο ίδιος ο παίκτης θα θέλει αναλόγως την όρεξη του να παίξει 15λεπτά ή να κλείσει 8ωρο...

Τώρα για τα ladders, καλά κάνουν και προσθέτουν features στο παιχνίδι. Δηλαδή δεν θέλετε το παιχνίδι να εξελίσσετε? Στο κάτω κάτω, άμα θέλετε καθίστε και παίξτε adventures όπως παίζετε τώρα. Κάποια στιγμή όμως θα βαρεθείτε και θα βρίζετε την bliz. Όμως αυτή σας δίνει την δυνατότητα να εξελιχθήτε περαιτέρω.

Προσωπικά πάντως δεν βλέπω να έχω τον χρόνο να ασχολιέμαι με το ladder και να μπορέσω να ανταγωνισθώ φοιτητές/φαντάρους/άνεργους αλλά θα το δοκιμάσω για να δω τι παίζει... Δεν θα τρελαθώ όμως. Χαβαλέ να κάνουμε με την παρέα και από εκεί κ ύστερα αν δούμε ότι δεν μας ικανοποιεί πάμε για άλλα...

Link to comment
Share on other sites

παίδες τι στεναχωριέστε με τα ladders...σιγά...εγώ βλέπω ότι στο παιχνίδι αν ασχοληθεί κάποιος με έναν char για 1-1,5 μήνα, θα μπορέσει (όπως και εγώ, μερικά tweaks θέλει ο crusader) να τον πάει τον χαρακτήρα του στο Τ5-T6 και όλα μια χαρά και ωραία. Ο χαρακτήρας του θα κόβει και ο ίδιος ο παίκτης θα θέλει αναλόγως την όρεξη του να παίξει 15λεπτά ή να κλείσει 8ωρο...

δεν ισχύει κάτι τέτοιο διότι είναι όλα στον βωμό του RNG. μπορεί μέσα σε 1 μήνα να είσαι για Τ6 μπορεί σε έναν χρόνο κ.λπ.

Τώρα για τα ladders, καλά κάνουν και προσθέτουν features στο παιχνίδι. Δηλαδή δεν θέλετε το παιχνίδι να εξελίσσετε? Στο κάτω κάτω, άμα θέλετε καθίστε και παίξτε adventures όπως παίζετε τώρα. Κάποια στιγμή όμως θα βαρεθείτε και θα βρίζετε την bliz. Όμως αυτή σας δίνει την δυνατότητα να εξελιχθήτε περαιτέρω.

αυτό δεν είναι εξέλιξη, είναι κάψιμο δίχως λόγο γιατί εκεί μας ωθούν όλους. ας κάνουν Seasons να καίγονται αυτοί που θέλουν κι όταν τελειώσει κάποια Season να σβίνονται όλα, οι 10πρώτοι π.χ. στο leaderboard να έχουν κάποια δώρα κ.λπ. όχι να μεταφέρονται αντικείμενα στους normal chars..

δεν νομίζω να βρίζει κανένας λογικός παίχτης την Blizz που πέταξε έξω RMAH & AH παρά μόνο τα 3rd party και οι Botters. το BoA βέβαια τα γονάτισε όλα αλλά τεσπά.

προσθήκες στο παιχνίδι μπορούν να μπουν άπειρες πλέον, υπάρχουν αξιολογα topics με πάμπολες ιδέες στα forums και φυσικά δεν ασχολείται η Blizz (ως τώρα)

Προσωπικά πάντως δεν βλέπω να έχω τον χρόνο να ασχολιέμαι με το ladder και να μπορέσω να ανταγωνισθώ φοιτητές/φαντάρους/άνεργους αλλά θα το δοκιμάσω για να δω τι παίζει... Δεν θα τρελαθώ όμως. Χαβαλέ να κάνουμε με την παρέα και από εκεί κ ύστερα αν δούμε ότι δεν μας ικανοποιεί πάμε για άλλα...

κοίτα, οκ χαβαλέ , αλλά αν , λέω αν, σου πετάξουν στα Seaons items που μόλις τα δεις θα πεις "ρε μλκ τσάμπα οι ΧΧΧ ώρες που έχω παίξει" νομίζω ότι ο χαβαλές μετατρέπετε σε wtf.. αλλά από την άλλη το να ξαπαρατήσουμε το game δεν είναι και κάτι τραγικό, ούτως ή άλλως έρχονται παιχνιδάρες -ελπίζω να είναι- στον ορίζοντα (Warhammer Eternal Crusade, Lineage Eternal)

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

ορίστε και το Link με όλη την συζήτηση μαζί με άλλα

Chatty Q&A: Blizzard talks Reaper of Souls an - Video Game News, Videos and File Downloads for PC and Console Games at Shacknews.com

επίσης αλλαγές στα Caches & μείωση Unsocket Gem

http://www.diablofans.com/news/48043-horadric-caches-loot-to-be-buffed-will-also-drop

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει κάτι τέτοιο διότι είναι όλα στον βωμό του RNG. μπορεί μέσα σε 1 μήνα να είσαι για Τ6 μπορεί σε έναν χρόνο κ.λπ.

αυτό δεν είναι εξέλιξη, είναι κάψιμο δίχως λόγο γιατί εκεί μας ωθούν όλους. ας κάνουν Seasons να καίγονται αυτοί που θέλουν κι όταν τελειώσει κάποια Season να σβίνονται όλα, οι 10πρώτοι π.χ. στο leaderboard να έχουν κάποια δώρα κ.λπ. όχι να μεταφέρονται αντικείμενα στους normal chars..

δεν νομίζω να βρίζει κανένας λογικός παίχτης την Blizz που πέταξε έξω RMAH & AH παρά μόνο τα 3rd party και οι Botters. το BoA βέβαια τα γονάτισε όλα αλλά τεσπά.

προσθήκες στο παιχνίδι μπορούν να μπουν άπειρες πλέον, υπάρχει αξιολογα topics με πάμπολες ιδέες στα forums και φυσικά δεν ασχολείται η Blizz (ως τώρα)

κοίτα, οκ χαβαλέ , αλλά αν , λέω αν, σου πετάξουν στα Seaons items που μόλις τα δεις θα πεις "ρε μλκ τσάμπα οι ΧΧΧ ώρες που έχω παίξει" νομίζω ότι ο χαβαλές μετατρέπετε σε wtf.. αλλά από την άλλη το να ξαπαρατήσουμε το game δεν είναι και κάτι τραγικό, ούτως ή άλλως έρχονται παιχνιδάρες -ελπίζω να είναι- στον ορίζοντα (Warhammer Eternal Crusade, Lineage Eternal)

είναι δυνατό, αρκεί κάποιος να καταλάβει τι θέλει ο χαρακτήρας του και να παίζει με elemental dps και να συνδυάζει αντικείμενα, να κάνει και κάποιες θυσίες (π.χ. εγώ έκανα αντικείμενο με vit μόνο θυσιαζοντας dps).. όποιος βρίσκει ένα όπλο με 3000dps χωρίς passive secondary, βάζει as κλπ κλπ και περιμένει να δει στην καρτέλα του 1,5Μ dps...σορρυ αλλά δεν θα πάει ποτέ σε μεγάλα torment.. Ναι είναι rng, δεν μου έχουν πέσει ακραία αντικείμενα (εκτός από το κράνος και τα worship), απλά τα έχω συνδυάσει σωστά.

Εξέλιξη είναι γιατί αποτελεί καινούργιο feaature του παιχνιδιού. επιλογή σου είναι αν θα παίξεις ή όχι. Το boa για μένα είναι ολόσωστο για να μην υπάρχουν scammers και φυσικά να ισχύει το PlayToWin. φυσικά υπάρχουν πράγματα τα οποία μπορούν να κάνουν και να βελτιωθεί το παιχνίδι περαιτέρω. πιστεύω όμως αντίθετα με σένα ότι πλεον η bliz ενδιαφέρεται για το παιχνίδι. (πολύ περισσότερο τουλάχιστον από ότι επί εποχή vannila που είχαν το rmah και έβγαζαν απλά λεφτά)

είδωμεν τι θα γίνει... Ας το ανακοινώσουν πρώτα, τι και πως θα είναι και μετά κρίνουμε. Από τώρα μέχρι τότε αλλαζουν πολλά...

offtopic: omg για το eternal crusade είμαι τρελός fan του warhammer 40K univese....

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

τα Tanky Chars είναι σαφώς σε καλύτερη μοίρα απ' ότι τα Dps chars

σαν DH πρέπει να σηκώσω Toughness στον Θεό για να αντέξω solo T5-6, εσύ σαν Crus έχει από μαμά 15% reduction μαζί με τα άπειρα defensive skills σολάρεις πολύ πιο εύκολα, όπως οι Monk & Barbs λόγω 30% red

o WD βγάζει 100 Pets που τανκάρουν γι αυτόν

για Wiz απ 'ότι έχω δει και διαβάσει δεν είναι τόσο καλός όπως τ1-3.

εν ολίγης Wiz & DH είναι οι πιο δύσκολοι για τ5-6 σολο και για να πάω T5-T6 SOLO , πρέπει να βρώ και γαμώ roll Marauders (τουλάχιστον 4 set) , έχοντας φυσικά Cindercoat & Magefist με επίσης και γαμώ rolls

ας μην πάω καθόλου στα rings/amulet

το περίεργο βέβαια είναι πως το Marauder δεν είναι το BiS για DH, αλλά πάμε σε άλλη ιστορία τώρα.

άρα πρέπει να είμαι σούπερ κώλος για κάτι τέτοιο για να το κατεφέρω μέσα σε 1-1,5 μήνα

sheet dps έχω 990k με magefist & cindercoat (άρα πάω 1,2M dps? ξέρω γω) & toughness 7m και έχω πολύ δρόμο για T6 ακόμα

βέβαια όλα αυτά λύνονται με τα Public :p

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

έρχονται Seasons/Ladders (σαν το PoE περίπου και σαν το D2)

το τραγικό της υπόθεσης είναι πως θα υπάρχουν Seasons-Legendaries only (οκ ως εδώ) τα οποία μόλις τελειώσει η Season θα μεταφέρονται στους υπάρχοντες χαρακτήρες, εκτός Season, μαζί με το gold/paragon που θα έχει αποκτηθεί

μιλάμε για τεράστια μπινιά από πλευράς Blizz ώστε να περισσώσει τα κατεστραμμένα που η ίδια προκάλεσε.

εν ολίγης αυτό οθεί τους πάντες να παίζουν Seasons επειδή θα υπάρχει αυτή η μεταφορά. τι κι αν έχεις 200-300 ώρες gameplay? αν δεν παίξεις από το 0 στις seasons θα είσαι μούφας γιατί δεν θα έχεις κάποιο από τα Season-Leg only

αν τελικώς οδηγηθούμε σε κάτι τέτοιο, θα βρεθούμε σε "χρυσές εποχές" D3V που μετά από μερικούς μήνες έπαιζαν κυρίως τα ... bots και οι no lifers που παίζουν 25 ώρες κάθε μέρα

Αυτό είναι από την μια καλό αλλά από την άλλη κακό..

1ον Τα ladders (d2-poe) είναι μόνο για ένα σκοπό. Να δοκιμάζεις τα builds σου μετά από πολλές ώρες καψίματος και να δεις (επιτέλους) πως δουλεύουν στα 90+ lvl..που το οποίο εκεί ήταν όλο το fun, διότι reset στο passive tree δεν έχει + allocate points κλπ κλπ - με λίγα λόγια ladders=builds

2ον Trading δεν υπάρχει, όποτε πάλι δεν έχει νόημα :crazy:

3ον Επίσης στο ladder αν θα υπάρξει, θα είναι μέσα χιλιάδες bots-όπως έγινε με το d2:lod (και όπως ανέφερες) - με λίγα λόγια είχε γίνει γελίο σαν game αφού set items και legs ήταν BiS και απίστευτα OP, όπως ακριβώς είναι τώρα στο d3..

Tα καλά αυτού, θα είναι το ξεκίνημα από την αρχή και τα ladder only items (ο μοναδικός σκοπός να παίξεις στο ladder) - δεν ξέρω για paragon saved/transfered ή αν θα ξεκινάς με τα υπάρχων αλλά μια ιδέα του πως θα είναι, βρίσκεται εδώ και καιρό: Paragon 2.0 :: DiabloProgress - Diablo 3 Rankings

Εν ολίγης είναι καλό που βάζουν σε ένα casual game κάτι τέτοιο, ούτως η άλλως σε fun/χαβαλέ το έχουν μετατρέψει κάτι που δεν χαλάει τους περισσότερους... βλέπε @tavliban :p

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγης είναι καλό που βάζουν σε ένα casual game κάτι τέτοιο, ούτως η άλλως σε fun/χαβαλέ το έχουν μετατρέψει κάτι που δεν χαλάει τους περισσότερους... βλέπε @tavliban :p

ε μα ναι...άμα έπαιρνα σοβαρά το παιχνίδι, θα ζητούσα από την Blizzard να με πληρώνει κιόλας :p

Link to comment
Share on other sites

@hondo1 υπάρχουν δυνατότητες για πάμπολες προσθήκες, απλά δεν ασχολείται η Blizz και πετάει το σύστημα ladders για να πέσει καψίδι από αυτούς που θα καούν ούτως ή άλλως, κάνοντας θυσίες στον RNGJesus μπας και πέφτουν τα Ladder-only items.

το όλο "πρόβλημα" είναι από την στιγμή που μεταφέρονται στους Non-Ladders Chars.

τουλάχιστον στο PoE ξέρουμε εξ αρχής πως το παιχνίδι δεν είναι τόσο casual-friendly όπως το D3. οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία για "γκρίνια"

στις Seasons/Ladders ξεκινάς level 1 με 0 gold/paragon, λες κι αγόρασες εκείνη την στιγμή το παιχνίδι.

Ps. αυτό με τα build που είπες είναι πραγματικά όλη η ουσία στο D2 κάτι που στο D3 το έχουν εκμηδενίσει οι τρόμπες, μαζί με τα Stats lol

main stat XXXX

useless stat 77

vitality XXXX

useless stat 77

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που μου άρεσε στο poe ήταν το Skill tree...άμα το diablo είχε το skill tree του poe θα μιλάγαμε για ένα έπος....

τώρα εμένα δεν με ενοχλεί ότι δεν βάζω στον σταύρο intel και dex....με ενοχλεί όμως που πολλά skils δεν έχω δει καν το animation τους, και ουσιαστικά θέλω τον ανάλογο εξοπλισμό για να τα χρησιμοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

full set (και grandeur ring) Akkhan gg

τώρα θέλει tweaking...χτες με τα παιδιά από την clan πήγαμε ένα rift τ6 το οποίο πήγε συμπαθητικά. Θέλω διάφορα πράγματα να αλλάξω από το build.

Σίγουρα θέλω να βρω το γάντι akkhans το οποίο θα μου λύσει τα χέρια, και ένα amulet με cdr / cc (ένα από αυτά που σου μηδενίζουν elemental dps και σε κάνουν heal)

Το chest Που έχω είναι μέτριο προς κακό. Οπότε με το γάντι θα βγάλω το chest και θα βάλω blackthorns και μια ζώνη οπότε θα αποκτήσω τα bonus του.

Μετά το άλλο "επικό" σενάριο είναι να βρω blackthorns amulet με cc (τι άλλο θα ζητησω θεέ μου) ώστε να κάνω roll το attack speed το οποίο μου είναι παντελώς άχρηστο, οπότε θα βάλω chest aughilds + bracers, ζώνη Blackthorns + amulet. Τώρα το ένα δακτυλίδι είναι το justice lantern νομίζω που του rollαρα cdr 8%, θέλω να κάνω δοκιμές με unity / ή κάτι πιο επιθετικό, αναλόγως τι θα μου κάτσει....

ps. από ότι είδα το nemesis bracer ξέμεινε...έχω ένα reapers wraps με holy dmg 19% cc 5,5, 472 str / 470 vit/.

Τέλος αυτό που βλέπεις έχει cooldown akkarat champion 4-5second....

Link to comment
Share on other sites

2 wd πήγαμε και εγώ...αλλά οι wd δεν είναι τυχαίοι...είναι ακραίοι... εγώ σολάρω άνετα Τ4, Τ5 μπορώ υπό συνθήκες και καλό παίξιμο...Τ6 θα μπορώ σε 1-2 εβδομάδες πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.