Jump to content



Recommended Posts

πρόβλημα είναι πως δεν υπάρχουν εναλλακτικές. δηλαδή μονόδρομος.

το PoE το έχω παρατήσει διότι είναι WoW-clone ARPG από θέμα καψίματος. αν δεν παίξεις 234234234 ώρες απλά δεν... και δεν έχω καμία όρεξη επί τούτου.

στο D2 είχες economy-trade τουλάχιστον, το πρόβλημα του BiS υπήρχε και υπάρχει όμως. αυτό είναι το κακό.

ένα stabilization μεταξύ builds θα ήταν καλό, αλλά και το γεγονός να βάζουμε εμείς τα Stats όπως στο D2

καλά, για το ότι ψοφάς στο SC και το penalty είναι 10% Dur. απλά για γέλια είναι. μπαίνει ο άλλος με 200k damage σε T6 και δεν μπορείς να τον κάνει κανείς Kick λόγω bugged kick system (άλλο από εκεί)

αν έχανε όμως P.P. να τους έβλεπα όλους τους τρολλάδες αν έμπαιναν έτσι

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Nope :ph34r: δεν υπάρχουν BiS ούτε set-items...γιατί πολύ απλά τα rares θα είναι πάντα καλύτερα :turn:

Δεν εννουσα αυτο.

Προφανως τα rare ειναι καλυτερα ειδικα κατι χαλασμενα roll σε οπλα και μετα mirror..Υπαρχει ακομα αυτο? Εχω παιξει το game beta supporter κτλ απλα δεν εχω την υπομονη να το παιξω οπως οταν επαιζα d2 πριν 12 χρονια οταν ειδα οτι θελει αρκετο λιωσιμο.

Εννοω οπως Bringer of Rain και παρομοια items που θεωρουνται BiS για συγκεκριμενα πραγματα και διαφορα αλλα items που χωρις αυτα τα spec δεν παιζονται "σωστα", και αυτο ορισμος "BiS" ειναι.

Απλα το PoE σαν ανωτερο ARPG και οχι WoW stats σε diablo universe εχει πολλες περισσοτερες δυνατοτητες/specs οποτε η εννοια "BiS" ειναι μικρος ορος και σχεδον ανυπαρκτος εκει σε σχεση με το D3 που ειναι εμφανες στα γρηγορα πως και τι πρεπει να παρεις να τερματισεις το game (Hi %elemental damage and proc weaposns).

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ξεπερασα το 1m dmg unbuffed με το μονο μειον το χαμηλο life που αντισταθμιζεται καπως απο το καλο healing

Aκομα δεν το εχω ψαξει για τον καλυτερο συνδυασμο για υψηλα torment αλλα εδω ειμαστε :)

DiabloIII2014-04-1713-48-52-28_zps1c04effd.jpg

Kαι με λιγο μαγειρεμα, 2 πολυ καλα items που πεσανε χθες

DiabloIII2014-04-1713-46-25-32_zps1243501c.jpg

DiabloIII2014-04-1713-46-35-47_zps7b3a84f5.jpg

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο χάρτινος αλλά απίστευτα τα 2 αυτά.

Το μόνο που θα άλλαζα είναι 1-2 gems σε +rez all... Γιατί τα resists σου είναι χαμηλά.

Αλλά πολύ καλός μαν.

Εχεις απολυτο δικιο, αν και αυτο ειναι για full dps gear χωρις σκεψη για τπτ αλλο.

Εχω και καποια καλα items απο το immortal's σετ που αν και ριχνουν λιγο το dmg,

προσφερουν καλυτερο toughness και res all.

Mαλλον ενας συνδυασμος αυτων των δυο θα ειναι και ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για Τ1 και λογικά και Τ2 faceroll , " γεια σας ήρθα, σας ισοπέδωσα, και έφυγα " είσαι μια χαρά.

Και δεδομένου πως όλοι Τ1 φαρμάρουμε πάνω κάτω μια χαρά είναι και το glass cannon και βάζεις το πολύ πολύ κανένα supperstition / tough as nails απο πίσω :)

Χαίρομαι να βλέπω μούλους να σπάνε το 1Μ έτσι γιατί δεν είναι και κάθε μέρα, και το θεωρώ και το πιο unbuffed class.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ξεπερασα το 1m dmg unbuffed με το μονο μειον το χαμηλο life που αντισταθμιζεται καπως απο το καλο healing

Aκομα δεν το εχω ψαξει για τον καλυτερο συνδυασμο για υψηλα torment αλλα εδω ειμαστε :)

DiabloIII2014-04-1713-48-52-28_zps1c04effd.jpg

Kαι με λιγο μαγειρεμα, 2 πολυ καλα items που πεσανε χθες

DiabloIII2014-04-1713-46-25-32_zps1243501c.jpg

DiabloIII2014-04-1713-46-35-47_zps7b3a84f5.jpg

Στο haunt of vaxo αντί για speed εγώ θα έβαζα elemental dmg...το νούμερο στην καρτέλα, λίγη σημασία έχει....

Link to comment
Share on other sites

Στο haunt of vaxo αντί για speed εγώ θα έβαζα elemental dmg...το νούμερο στην καρτέλα, λίγη σημασία έχει....

Μιας και κανενα απο τα 2 weapons που εχω πανω δεν δινει as πριτιμησα να το δωσω εκει.

Δεν ειμαι σιγουρος αν μου δινει τετοια επιλογη παντως :hm:

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] Ναι χρησιμοποιω fire skills κυριως λογω του υψηλου dmg output που εχουν οποτε τα γαντια μου κατσανε κουτι.

Και εγω με WW+Frenzy+ Avalanche, fire based, ειμαι

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

μην βλέπετε το Damage Sheet (paper DPS)

μπορεί κάποιος να έχει 500k και με ele damage να φεύγει πολύ πιο πάνω

επίσης παίζουν κι άλλα ρόλο όπως π.χ. το SoJ είναι MUST και κατεβάζει πολύ τα paper DPS , αλλά σχίζει για τα elites.

Link to comment
Share on other sites

μην βλέπετε το Damage Sheet (paper DPS)

μπορεί κάποιος να έχει 500k και με ele damage να φεύγει πολύ πιο πάνω

επίσης παίζουν κι άλλα ρόλο όπως π.χ. το SoJ είναι MUST και κατεβάζει πολύ τα paper DPS , αλλά σχίζει για τα elites.

Eτσι ειναι.

Στο συγκεκριμενο ss φοραω το SoJ και οντως ειναι ολα τα λεφτα με το +30% dmg που κανει στα elite packs.

Για του λογου το αληθες

DiabloIII2014-04-1714-41-12-01_zpsfab4b232.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.