Jump to content



Recommended Posts

Είναι κουβέντα, εγώ τώρα που έγινα λίγο πιο άντρας πάω και Τ2 αλλιώς Τ1 για faceroll.

Εχτές βέβαια ένας απο το guild έκανα Τ6 με wizard βέβαια, ΜΟΝΟ chest runs, Και πήγε 4/4 Tal Rasha σε ένα πρωί... Δεν είναι φαν αλλά καταλαβαίνετε...

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] απο αύριο και ειδικά ΣΚ σε θέλω δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, η διασκέδαση είναι μακράν προτιμότερη από την σκοπιμότητα (τουλάχιστον για μένα) σε ένα game όπως το d3.

Rifts/bounties T1 ή παραπάνω;

ότι κάνεις σε λογικό χρόνο...δηλαδή αν είσαι ένα πάρτυ και το πηγαίνετε το Τ1 κορδέλα, ανέβασε...πάλι κορδέλα θα το πηγαίνετε λογικά...

όταν αλλάζει κανείς το Torment lvl λέει πάνω αριστερά (?) ότι και καλά αυξάνετε η πιθανότητα mf και gf...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] άσε τους άλλους να παίζουν στα easy/novice etc και έλα να μου κάνεις παρέα T3.

Επίσης [MENTION=391]Borg[/MENTION] [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] [MENTION=14897]P70[/MENTION] και λοιπά μόνκια, Τ1 faceroll most efficient (prolly) skillset. Μόνο elite/champion packs.

Monk - Game Guide - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλιδάκι που σου επιτρέπει να παίρνεις το full bonus των set με ένα λιγότερο item, δέρνει. Φοράω αυτή την στιγμή full Cain's Destiny & Born's Command και μαζεύω υλικά για το Captain Crimson's Trimmings. Η μόνη βλακεία είναι ότι το material το ρίχνει μια υπόγεια σαύρα (Dune Thresher) στο Black Canyon Mines, που σημαίνει ότι δε μπορώ να δω στα γρήγορα (με Teleport) αν υπάρχει ο elite στον χάρτη, πρέπει να το περπατήσω από άκρη σε άκρη :(

JuicyLucy - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

@tavliban άσε τους άλλους να παίζουν στα easy/novice etc και έλα να μου κάνεις παρέα T3.

Επίσης @Borg @TifoziF1 @P70 και λοιπά μόνκια, Τ1 faceroll most efficient (prolly) skillset. Μόνο elite/champion packs.

Monk - Game Guide - Diablo III

ας βρούμε και έναν wd/wiz και φύγαμε...

Link to comment
Share on other sites

έχουν προκύψει θετικά κι αρνητικά με το RoS.

πολύ γρήγορα :

θετικό είναι ότι επιτέλους έχουμε Open World Mode αλλά και δεν έχουμε πλέον RMAH

αρνητικό είναι πως όλοι όσοι αγόραζαν gold κ.λπ. έχουν αισθητό προβάδισμα σε σχέση με returned-new players με αποτέλεσμα να έχουν δημιουργηθεί 2 ομάδες παιχτών, όταν για Gems, Enchant θες μια περιουσία.

επίσης αυτό με τα ξερά runs (πάμε ντου t6 με 100000000 life, 1000000 speed κι ανοίγουμε chests, ή explot-άρουμε τον Manglemaw κ.λπ στο Campaign) είναι γελοίο αλλά από την στιγμή που το επιτρέπει η Blizz δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά

ανήκει στην κρίση του καθενός το πως θα παίξει.

edit : σχετικά με τα forums πρέπει να ψάξετε αρκετά ώστε να βρείτε όντως καλό topic..

edit 2 : ξέχασα να αναφέρω το υπερ-γελοίο δεδομένο πως στο Normal πέφτουν περισσότερα Legs απ' ότι στο Torment και μάλιστα με καλύτερα Affixes

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τον μούλο μου πλέον να έχει βαρέσει 200par μπορώ να πω ότι πλέον παίζω t1 πολύ χαλαρά και μάλιστα πολύ καλύτερα από ότι έπαιζα πριν το ros VI!

Έχει κανείς καμιά ιδέα για να μπορέσω να μεταφέρω τον χαρακτήρα μου με τα υπάρχοντά του από το americas στο europeans?

Πάντως στο tVI που απλά μπήκα και προσπάθησα, έφαγα της χρονιάς μου!:p Θα πρέπει να μαζέψουμε και άλλα paragon όπως και ακόμα καλύτερο gear από ότι φαίνεται...

edit!!!:hmm:

http://us.battle.net/d3/en/profile/VENOM7-2430/hero/38569403

Link to comment
Share on other sites

έχουν προκύψει θετικά κι αρνητικά με το RoS.

αρνητικό είναι πως όλοι όσοι αγόραζαν gold κ.λπ. έχουν αισθητό προβάδισμα σε σχέση με returned-new players με αποτέλεσμα να έχουν δημιουργηθεί 2 ομάδες παιχτών, όταν για Gems, Enchant θες μια περιουσία.

Εγώ δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτό πάντως. Εκτός αν δεν το κατάλαβα καλά τι θες να πεις.

Δηλαδή είμαστε 2 ομάδες παιχτών γιατί πχ ο Chosen θέλει να σκάσει 10*3 μύρια και να έχει 3 gems με 220 str στο chest που φοράει, και εγώ είμαι η άλλη ομάδα γιατί δεν είχα λεφτά και έχω 3 * 160 str gems στο chest μου?

Μιλάμε για απειροελάχιστες διαφορές όταν πχ στον μούλο έχω >6.000 str.

Και τα enchants ο ανασταλτικός παράγων σίγουρα ΔΕΝ είναι τα λεφτά άλλα τα deaths breath και τo leg material (κολλάει το κεφάλι μου τώρα).

Τώρα για το θέμα το RMAH το θεωρούσα απο την αρχή μεγάλη ΜΑΛΑΚ... γιατί καταστρέφει την έννοια του παιχνιδιού, αλλά οι απόψεις όλοι ξέρουμε σαν τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

δύο ταχύτητες παιχτών :

1) παίχτες που αγόραζαν gold, χρησιμοποιούσαν AH της Παναγιάς τα μάτια -πράγμα το οποίο δεν ήταν παράνομο μιας και το επέτρεπαι η Blizz αφού είχε και την επιλογή να αγοράσεις gold

2) παίχτες που δεν ασχολήθηκαν με αγορά gold κι όχι τόσο πολύ με το AH

τι γίνεται εδώ τώρα. και οι 2 περιπτώσεις είναι θεμιτές και καμιά δεν είναι παράνομη.

κλείνοντας όμως το AH (κι εγώ το ήθελα) και την αγορά gold (κι εγώ το ήθελα αυτό επίσης), κάνοντας τα πάντα όλα σχεδόν BoA και πηγαίνοντας τις τιμές στον Θεό σχετικά με Mystic & Gems δημιουργούνται οι 2 παραπάνω ομάδες παιχτών μιας και δεν υπάρχει ούτε gold trade.

και δεν είναι μόνο τα Gems αλλά και τα Enchants. το θέμα drops άστο αυτό είναι RNG γενικά και πάρα πολύ Broken γενικότερα κι όπως είπα υπάρχουν και θα υπάρχουν δυστυχώς exploits

και στην τελική από εκεί που το trading στο game ήταν χαοτικό, τώρα έχουμε φτάσει στο ακριβώς αντίθετο άκρο, που έχει κάνει το παιχνίδι single player χωρίς economy.

ps. με 1m ξεκίνησα στο RoS, τώρα έχω 25 αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Mystic & Gems. αν ασχοληθώ τα 25 θα φύγουν εν ριπή οφθαλμού. ενώ κάποιος που έχει δις (που ΚΑΛΑ έκανε και τα έβγαλε-αγόρασε) θα έχει φύγει πολύ μπροστά κι αυτό λόγω των τιμών που έχει βάλει η Blizz

@Dolly in game name?

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζί σου 100% σε αυτά.

Αυτό που λεω απλά είναι πως ο ανασταλτικός παράγων δεν είναι τα 25.000 που θέλει περ craft/enchant αλλά τα deaths breath και γενικά materials Που πέφτουν στο ROS ;)

Ναμε, Tasan#2878

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζί σου 100% σε αυτά.

Αυτό που λεω απλά είναι πως ο ανασταλτικός παράγων δεν είναι τα 25.000 που θέλει περ craft/enchant αλλά τα deaths breath και γενικά materials Που πέφτουν στο ROS ;)

Ναμε, Tasan#2878

τα Death Breaths πέφτουν για την πλάκα, αλλά κι αν υπάρχει θέμα με αυτά πας normal και καθαρίζεις το σύμπαν για 30 λεπτά και γεμίζεις πάλι με DB

για να φτιάξεις Gems σου βγαίνει η πίστη αλλά ΟΚ το καλό είναι πως δεν υπάρχει fail, δηλαδή όταν πας να κραφτάρεις το Gems ξέρεις 100% ότι θα γίνει Success, οπότε ας πούμε ότι θέλεις αρκετά φράγκα ΑΛΛΑ θα πιάσουν τόπο (αυτό θα φανεί μετά από βδομάδες-ίσως και μήνες όταν μαζευτούν φράγκα). άντε δηλαδή να πω 20M?30M ε του π@υστη κάποτε θα μαζευτούν αυτά.

στο Enchant όμως πρέπει να φας το σύμπαν κι αν πάλι καταφέρεις τίποτα της προκοπής. θα μου πεις "ρε φίλε RNG" . δεκτό! αλλά όμως το προβάδισμα υπάρχει

για να φτάσει ο παίχτης της 2η κατηγορίας τον αντίστοιχο της 1ης θα πρέπει να περάσουν μήνες (μέσα σε λογικά πλαίσα έτσι, δεν λέω να πέφτει 12ωρο καθημερινό λιώσιμο.

δεν φταίει κανένας άλλος παρά μόνο η Blizzard σε αυτό. και φαίνεται ξεκάθαρα πλέον. η κατηγορία 1 καθαρίζει για την πλάκα Tor3-4 ενώ η 2 T1 κι αν (εξαιρέσεις υπάρχουν στους οποίους έχει κάτσει με την πρώτη σχεδόν το Enchant)

Link to comment
Share on other sites

Game Setting/Adventure Mode βάζεις Normal. προφανώς θα χάσεις αρκετό XP μιας και θα είσαι στο normal, αλλά θα έχεις περισσότερες πιθανότητες για να βρεις Legs (όχι όμως item set μιας κι αυτά πέφτουν σε Tor). τουλάχιστον μέχρι και πριν 3 ημέρες που δοκίμασα πάλι με Normal γινότανε χαμός, είναι αρκετά broken το Loot System

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο με τα σετ ισχυει...Ο Πετρος σηκωσε σετ απο σακο στο νορμαλ...

άρα ακόμα πιο broken! δεν είχα τύχει σετ ως τώρα κι υπέθεσα πως λέγοντας η Blizz ότι δεν υπάρχει set item σε κάτω από Tor ισχύει. αλλά @@ κι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.