Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=43]icy20[/MENTION] [MENTION=22080]tavliban[/MENTION]

Χτες με το που βγήκατε, ξεπατώθηκα...

1. Με το που βγαίνεις, Λεωνίδα, σκάει μύτη ο grave digger και μου πέφτει το υλικό για το Born set. Φτιάχνω ένα chest armor και συνεχίζω.

2. Πέντε λεπτά αργότερα, μου σκάει ακόμα ένα πράσινο plan Captain Crimson κάτι. Πάω να το περάσω στον blacksmith και τι βλέπω;

attachment.php?attachmentid=61395&stc=1&d=1396343236

(2) Set - Reduces cooldown of all skills by 10%

=

*fapfapfap*

3. Μετά από 4-5 ακόμα plans (δεν υπερβάλλω) μου πέφτει κι ένα πράσινο chest armor. Α λέω, κανένας Blackthorne θα είναι πάλι. Το κάνω ID και τι βλέπω;

attachment.php?attachmentid=61396&stc=1&d=1396343244

attachment.php?attachmentid=61397&stc=1&d=1396343870

post-129-1416078275,3031_thumb.png

post-129-1416078275,4404_thumb.png

post-129-1416078275,516_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

χθες 3ο blood μου βγάζει ενα legendary ώμους (μαμακιουλα)

Θα σε πίστευα αν δεν ήταν πρωταπριλιά σήμερα. :hehe:

Farming...ο Telis ο τεμπέλης...!? No ways! :p

ρε σιχαμερή σκουληκαντέρα αλήθεια

ειπαμε οκ δεν ειναι και silithus farming!

:nerd:

Link to comment
Share on other sites

μλκ τι είπες τώρα....

Ακόμα έχω το earthen defender κάπου στον warrior.

ΟΤ αλλά πρέπει να έφαγα εκατοντάδες ώρες για το exalted, το σκέφτομαι και με πιάνει τρέλα...τι υπομονή είχαμε ρε γμτ...

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Omg με το 4 set, OP Archon 24/7 !

Link to comment
Share on other sites

@icy20 @tavliban

Χτες με το που βγήκατε, ξεπατώθηκα...

1. Με το που βγαίνεις, Λεωνίδα, σκάει μύτη ο grave digger και μου πέφτει το υλικό για το Born set. Φτιάχνω ένα chest armor και συνεχίζω.

2. Πέντε λεπτά αργότερα, μου σκάει ακόμα ένα πράσινο plan Captain Crimson κάτι. Πάω να το περάσω στον blacksmith και τι βλέπω;

attachment.php?attachmentid=61395&stc=1&d=1396343236

(2) Set - Reduces cooldown of all skills by 10%

=

*fapfapfap*

3. Μετά από 4-5 ακόμα plans (δεν υπερβάλλω) μου πέφτει κι ένα πράσινο chest armor. Α λέω, κανένας Blackthorne θα είναι πάλι. Το κάνω ID και τι βλέπω;

attachment.php?attachmentid=61396&stc=1&d=1396343244

attachment.php?attachmentid=61397&stc=1&d=1396343870

:T:

το 1% cc θα το κάνεις vit ή το explosive blast άμα δεν παίζεις με αυτό.......το θέμα είναι πως θα τα χωρέσεις όλα αυτά τα σετ πάνω σου :p

Link to comment
Share on other sites

:T:

το 1% cc θα το κάνεις vit ή το explosive blast άμα δεν παίζεις με αυτό.......το θέμα είναι πως θα τα χωρέσεις όλα αυτά τα σετ πάνω σου :p

Τα 2 θα βάλω, που έχω τα plans (Born & Crimson) για 20% cd reduction. Για το Vyr δεν έχω το plan, και δεν θέλω να μου πέσει γιατί θα καταστραφώ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση noobα :p

To drop rate sta legentery αλλαζει αναλογα το επιπεδο torment ή ειναι το ιδιο?

Να ξερω δλδ αν ειναι να παιζω σε Ι ή να ανεβω επιπεδο μιας και πλεον το αντεχει ο βαρβαρακος

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κόβω κάτι που δεν πρέπει, νομίζω πως το Τορμεντ απο τα άλλα ΕΧΕΙ διαφορά, αλλά ΔΕΝ έχει διαφορά το Τορμεντ 1 με 6 πχ.

Aν και μπορεί να λέω λαλακίες γιατί τώρα κοίταξα στην Blizz ( εδώ ) και δεν λέει για drops βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Άνετο farming T3, δηλαδή mov speed και topaz στην κεφάλα και damage στο serenity. Παραθέτω build/skills/specs.

Riven - Community - Diablo III

Monk - Game Guide - Diablo III

PS. Και στο Utility Paragon όλα τα points είναι στο LoH, 3K.

post-5181-1416078275,6562_thumb.jpg

post-5181-1416078275,7488_thumb.jpg

post-5181-1416078275,886_thumb.jpg

post-5181-1416078275,9669_thumb.jpg

post-5181-1416078276,0096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση noobα :p

To drop rate sta legentery αλλαζει αναλογα το επιπεδο torment ή ειναι το ιδιο?

Να ξερω δλδ αν ειναι να παιζω σε Ι ή να ανεβω επιπεδο μιας και πλεον το αντεχει ο βαρβαρακος

Αλλάζει Βάγιο ναι, check below.

Χωρίς να κόβω κάτι που δεν πρέπει, νομίζω πως το Τορμεντ απο τα άλλα ΕΧΕΙ διαφορά, αλλά ΔΕΝ έχει διαφορά το Τορμεντ 1 με 6 πχ.

Aν και μπορεί να λέω λαλακίες γιατί τώρα κοίταξα στην Blizz ( εδώ ) και δεν λέει για drops βέβαια.

Παίζεις με τη φλόγα! :hehe:

GameOfThrones_E103_04.jpg

Legendaries Just Had Their Drop Rates Buffed Via Hotfix - News - Diablo Fans

"As a quick heads up, we have two buffs to Legendary item drop rates coming down the pipeline.

First change: We're increasing the drop rate for Legendary items (this includes Set items) in Torment 1-6."

Blue post, officiale πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Θεος, ποιο λογικό πεθαίνεις.

Μπήκε χοτ φιξ ή θα το περιμένουμε σε φάση Τετάρτης maintenance?

EDIT

Διάβασα. Ήδη μέσα, καλή φάση!

Βέβαια απο την πόρνη δεν έχω δει legendary με τόσο gambling που ξεφτιλίζω τον Τάραμας στα νιάτα του.

Link to comment
Share on other sites

"As a quick heads up, we have two buffs to Legendary item drop rates coming down the pipeline.

First change: We're increasing the drop rate for Legendary items (this includes Set items) in Torment 1-6."

Blue post, officiale πράματα.

από την στιγμή που δεν υπάρχει δεδομένο drop rate μιας και η Blizz δεν έχει δώσει κάποιο, όλα είναι υποθέσεις μιας και increase μπορεί να θεωρηθεί κι ένα 0.1%, κοινώς κοροιδία.

αυτό που είπα με το normal το έχω τσεκάρει όχι μία φορά αλλά 4 φορές στο RoS (4 διαφορετικές ημέρες).

όμως αν από σήμερα έχουν κάνει τόσο τρομερή διαφορά στο rate (που δεν το πιστεύω) θα το δούμε

Link to comment
Share on other sites

Όσο arbitrary παίρνεις πως μπορεί να είναι το 0.1% μπορεί να είναι και 10%.

Αν και πριν (λεβελ 60) η διαφορά δεν δικαιολογούσε το να ΜΗΝ παίζεις Τ1 που είναι feceroll και να "ζορίζεσαι" και αργείς στο Τ3-4-5 για το καλύτερο chance γιατί το έκανες οφσετ απο τη ταχύτητα.

Μόνο για το ΧΠ έπαιζες το 3-4-5-6

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.