Jump to content



Recommended Posts

με paragorn 5 από ποιο difficulty να αρχήσω? υπόψην έχω να παίξω από το 2012 με ελάχιστα διαστήματα που έμπαινα 1-2 ημέρες και ξανασταματούσα. με το νέο patch έπαιξα 1 ώρα.

Εξαρτάται από τα αντικείμενα που έχεις. Εγώ που δεν είχα ασχοληθεί με auction house έπαιξα πρώτα λίγο Expert και μετά πέρασα σε Torment 1 (με paragon 11 αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσαν Natalya’s boots και 2-3 ακόμα καλά πραγματάκια που τα φόρεσα, επίσης έκανα craft ώμους και bracers, αν υπάρχει clan κάντε με και εμένα inv, το id μου είναι λίγο πιο πάνω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε μ'αρέσουν πολύ τα drops. Πάνε εκείνα τα ωραία crit hit chance & crit damage. Τώρα 300άρια primary stat με 300άρια vitality, πακέτο με κάποιο ηλίθιο attribute του στυλ Fear chance... Θέλω να πιστεύω ότι βλέπουμε τα mid range drops τώρα και μόλις 70ρήσουμε θα επιστρέψουμε στα όμορφα stats.

Link to comment
Share on other sites

παίδες ένα πουλάκι μου είπε ότι το game στο 60-70 θα αλλάξει τρελά..

π.χ.

δεν θα πέφτουν flawless square...αλλά marquise.... οπότε μπορείτε να φανταστείτε τι θα πέφτει αργότερα

επίσης με μια πρόχειρη μελέτη είδα ότι τα καλά όπλα γίνονται με craft...επίσης θα κάνουμε τρελές αλχημείες με την enchantress πως θα την λένε δεν μου έρχεται...

πάντως εμένα μου αρέσει πολύ...το όλο build του χαρακτήρα σου θα βασίζεται στο τι drop θα πέφτει...βάλε τα X dmg skill X%, βάλε αυτά τα attributes κλπ...

π.χ εγώ βρήκα ένα 2 hand sword 1200άρι το οποίο είχε σαν attribute να πετάει ένα axe με 300% dmg το οποίο διαπερνούσε τους αντιπάλους...οπότε καταλαβαίνει κανείς ότι ένα drop αλλάζει όλο τον χαρακτήρα και το gameplay Σου...

respect από μένα...

και επιτέλους τέρμα σε αυτά τα ηλίθια builds που ήτανε μονόδρομος (cm, archon, washing machine, glass cannon κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τον Alchemist Mystic, ο οποίος έρχεται να κάνει παρέα στον Blacksmith και τον Jeweler. Αυτός θα χρησιμοποιεί κάποια υλικά που θα βρίσκεις κλασικά από drops ή από σπάσιμο άλλων items και θα του δίνεις το όπλο ή το helm σου και θα σου βάζει stats ή attributes ανάλογα με την άλλη πρώτη ύλη.

Παράδειγμα: σπάζοντας κίτρινα τσεκούρια θα σου δίνει ΦΧΨ essence, και σπάζοντας legendaries ΧΥΖ essence. Πας στον Mystic με το 2-hand crossbow σου και θα σου λέει ρίξε πάνω του 2 ΧΥΖ essence και 100.000 gold για να του προσθέσεις area damage ή crit hit chance, ή βάλε ΦΧΨ essence για να ανεβάσεις base damage ή gold find κλπ

Οι συγχωνεύσεις αυτές θα είναι λέει μόνιμες και θα μπορείς να στακάρεις μέχρι έναν αριθμό. Δε θα μπορείς να προσθέτεις δηλαδή damage συνέχεια, ή θα κάνουν το κόστος να πολλαπλασιάζεται δυσανάλογα για να μην υπάρχει εύκολα exploit. Π.χ. την πρώτη φορά πυ θα προσθέσει damage o alchemist στο όπλο σου θα κάνει 100.000 χρυσό, την δεύτερη 500.000 χρυσό, την τρίτη 3 μύρια κλπ.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήρθε η ώρα να μοιράσω ένα "χτίσιμο" με το οποίο κάνω σόλο Τ4, δεν το έχω δοκιμάσει παραπάνω ακόμα...

Έφτιαξα λοιπόν έναν long range βάρβαρο. H μόνη απαίτηση του σε εξοπλισμό είναι να έχει κανείς το 300στό δόρυ (the 300th spear) και εννοείτε με τρύπα.

Ουσιαστικά στο patch έχω καταλάβει το εξής ότι πρέπει με κάποια skill να ανεβάζεις το resource και μετά κάπως να το ξοδεύεις κάνoντας dmg.

1. Weapon throw - Ricochet (για να χτυπάμε 3 αντιπάλους) αυτό μπορείτε να το αλλάξετε με το balanced weapon ή το mighty throw)

2. Ground Stomp -trembling stomp για area dmg και fury regen

3. call of the ancients - ancients fury (το ενεργοποιούμε στα ελάιτς (copyright zboocham) για να γεμίζουμε fury και να χρησιμοποιούμε το 6 + ότι tankάρουν σαν ***ηδες, και κάνουν αξιοπρεπέστατο dps.

4. Furious Charge - Battering ram (να φεύγουμε στα δύσκολα, να κάνουμε και λιγο dps, να γεμίζουμε και fury)

5. αυτό σας το αφήνω ελεύθερο για το στυλ παιχνιδιού σας εγώ προσωπικά έχω βάλει το Battle rage - Marauders Rage για παραπάνω dps, άλλοι μπορείτε να βάλετε leap, ignore pain, war cry, threatening shout ότι γουστάρετε.

6. Ancient Spear - Boulder toss (εδώ είναι το καλό...thanks @icy20) Γεμίζουμε με fury με όλα τα παραπάνω Skills και ρίχνουμε την κοτρώνα στα μαζεμένα mobs. Εγώ κάνω 3-5M dmg στα criticals. cooldown δεν έχει...οπότε όσο μαζεύεις fury τόσο περισσότερα κοτρωνίδια πετάτε...ακόμα κιόλας αν δεν έχετε γεμάτο fury το dps είναι άνω των 2Μ

Passives

weapon master / No escape / Unforgiving

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#gYjSRQ!Yfh!ZbYaaY

όποιος θέλει να τον τσεκάρει tavliban#2564

ps το κόλπο έχει ως εξής, μαζεύονται τα mobs προς τα εσάς..furious charge να τους βγείτε από πίσω, ground stomp για stun και fury και κατόπιν πετάτε την κοτρώνα (αφού κάνετε και λίγο kite), κατά 60-80% (ανάλογα με το dps σας και το cc) τα καθαρίζετε τα άσπρα mobs με την μία

στα ελάιτς φωνάζετε τους νταήδες, χρησιμοποιήτε το furious charge για να την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια, και τα πλησιάζετε για να κάνετε stun...στη συνέχεια τους πετάτε από μακρύα ότι βρείτε (καρέκλες, τσεκούρια, πέτρες κλπ :) )

happy hunting

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Ήδη χθές πούλησα όλα τα gems που είχα σε stock, 7m πλουσιότερος :D

κακώς κατά την γνώμη μου γιατί θα χρειαστείς για craft amulets...εκτός εάν δεν σε ψήνει το γεγονός...εκτός εάν βέβαια φτιάχνουμε τίποτα με τα marquise αλλά δεν νομίζω....

λοιπόν άκυρο...θα μπορούμε να φτιάχνουμε amulets με marquise...οπότε...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

στο youtube που έχω τσεκάρει μερικά reviews της beta του RoS λένε πως το gold δεν θα παίζει τόσο μεγάλο ρόλο όπως μέχρι τώρα λόγω του ΑΗ

βασικά έχω δει ότι τα rewards σε gold στα events/quest κλπ θα φτάνουν και θα περισσεύουν για οτιδήποτε έχουμε στο νου μας...εγώ προσωπικά έχω κρατήσει 130Μ για τις αρχικές επενδύσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Δε με ψήνει όντως, ειδικά αυτά τα Forgoten Souls θα είναι πολύ δύσκολο να τα μαζέψεις απ'ότι κατάλαβα...

Απ την άλλη gold σίγουρα θα χρειαστώ για τον Alchemist και ίσως και για τον JC.

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω δει ότι τα rewards σε gold στα events/quest κλπ θα φτάνουν και θα περισσεύουν για οτιδήποτε έχουμε στο νου μας...εγώ προσωπικά έχω κρατήσει 130Μ για τις αρχικές επενδύσεις :p

κι εγώ που σκ@τ@ να πάω με 1m μόνο??????? χαχαχαχα:jump::jump:

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει όμως το gold αξία οταν κλείσει το Action House?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

έλα ντε! από reviews (από άτομα που είναι στην Beta) είδα πως όχι, αλλά δεν είμαι και σίγουρος!

έχουν προσθέσει κι άλλο currency πάντως, δίπλα από το gold (shards νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και θα χρειάζεται για ο,τιδήποτε έχει να κάνει με Jeweler, Blacksmith & Alchemist, όπως ισχύει και τώρα. Απλά αυτοί που μαζεύουνε τα μύρια, ελλείψη Auction House, απλά θα έχουν πολύ περισσότερο απ'όσο θα χρειάζονται για crafting.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.